Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert van annyi muveletlen...

Miert van annyi muveletlen ember? Illetve hogy lehet valaki ennyire tudatlan?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani atv-ben, radioban, hogy egy MAGYAR emertol megkerdezik ki volt Petofi megvonja a vallat es tovabb megy, vagy nyokog mert azt sem tudja mi koze hozza...vagy Erdelyt valahol Azsiaban keresi, illetve elgondolkodik, hogy vajon milyen nyelvet beszelnek ott? ma egy turistacsoport "idegesitett" fel, BENEDEK ELEK szobra elott, szajt tatva a nagy tomeg "bajuszos urgenek" neveztek, majd felhaborodva tettek a megjegyzeseket, hogy miert kell ismeretlen embernek szobrot allitani?! ismeretlen embernek...azt hittem odarontok...szegyennek tartom...
2009. jún. 27. 17:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*szajat
2009. jún. 27. 17:33
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy annyi műveletlen ember van és ez amúgy sem magyar sajátosság. Van ilyen is, olyan is. Van, aki semmihez sem ért, de az ritkább. Inkább az a jellemző, hogy egy valamit nagyon jól tud az illető, a többihez meg nem sokat tud hozzá szólni. Az sem jobb, mikor az egyetemen a három diplomás oktatóm nem tudta, hogy mi az a kétszersült, mert neki nincs ideje főzni. Szerintem ez életben hasznos alap dolgokkal is fontos tisztában lenni és utána kellene jönnie a lexikális tudásnak, mert mit ér ha valaki tudja kívülről az összes évszámot, de nem tud még egy szendvicset sem készíteni magának? Ugyanis sok ilyen diplomás ember van. Lehet, hogy nagyszerű mérnök, de nem tud semmit az irodalomról...ettől ő még hasznos a társadalomnak, mint kiváló mérnök ember, nem?
2009. jún. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
A kérdést már meg is válaszoltad. ATV.
2009. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szégyen,Az iskolákban mindenfélét oktatnak,de semmit nem tanulnak meg alaposan a gyerekek.Felsőfokon pedig szakbarbárokat nevelnek.Ezt Amerikából importáltuk.Természetesen nem kell minden évszámot,egy távoli ország kisvárosát tudni,de a magyar történelmet,jeles embereinket,irodalmi értékeinket illene ismerni mindenkinek,aki műveltnek tartja magát.

Nem akarom az elmúlt rendszert dícsérni,de eszembe jutott

egy vetélkedő ,azt hiszem Ki-miben tudós volt a címe.Középiskolások versenye volt.A kérdés Arany János Ágnes asszony és a Welszi bárdok műve volt.A diákok nem ismerték.Hetekig az oktatás hiányosságairól cikkezett az egész sajtó.Ma már az sem baj,ha egyetemet végzettek sem helyesen írni,sem helyesen beszélni nem tudnak.Néha rossz hallgatni őket a TV-ben.

2009. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Śzerintem kétféle ember van. A mindenre nyitott, vagy a beszűkült gondolkodású.
2009. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Szerintem manapság sajnos nem divat műveltnek lenni. Régebbi korokban is biztosan volt egy csomó tudatlan ember, csak akkor nem reklámozta, ma viszont nem ciki, ha műveletlen vagy. Hogy miért nem égő a köztudat szerint műveletlennek lenni, azt nem tudom. Talán az emberek értelmetlennek tartják, kiábrándultak a tudásból, másban keresik a boldogságot. Vagy annyirra szabad a világ, s olyannyirra nincs semmi elnyomó rendszer, hogy az emberek nem keresnek oltalmat, vagy útmutatást a régi korok értékeiben, eszméiben, hőseiben. De ez csak az én véleményem..
2009. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban megy mostanában az emberek tudatos elbutítása, ennyi...
2009. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudatos népbutítás. Fő okozója a média és az elqrt oktatásrendszer. Dicső liberalizmus... A hülyéket könnyebb irányítani. Nézz meg egy Maunika-saot vagy Józsibarátot. Ott tombolnak az iq-viharok.
2009. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
köszönhetjük ezt az egészet az amcsi filmeknek...most lehet azt mondod h "jó, 1 film nincs nagy hatással az emberre"...csak változik a kép, ha beleszámitod h sok ilyen filmet nézel, szépen lassan ezzel lesz tele az agyad, főleg a fiataloké...és ezekben a filmekben mit lát a fiatal? a legutolsó bunkó amcsi főhös minél tudatlanabb, annál jópofább....elénk raknak egy ilyen képet, ahol a fiatalokba azt szuggerálják bele kiskoruktól fogva h "az a sztár, aki egy neveletlen primitiv barom, az a sikeres, aki szorozni sem tud, arra buknak a nők, stb stb".....én így látom
2009. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 baranyi kálmanné ***** válasza:
31%
Nem lehet minden ember,egyforma mindenkit ugy kell elfogadni amilyen ,műveletlen vagy művelt.Okos vagy buta.Szegény vagy gazdag ,fehér vagy fekete.Isten se személy válogato.
2009. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!