Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy tipikus...

Hogy néz ki egy tipikus magyar ember? Mik a jellegzetes vonások?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 00:34
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál! Nem írtad, hogy konkrétan milyen arcvonásokról ismered fel a magyar nőket! :)


Én (is) úgy tudom, hogy a lengyelek, ukránok, horvátok állnak genetikailag legközelebb a magyarokhoz.

2009. jún. 28. 19:21
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

erre a kérdésre azért nem könnyű válaszolni...aki pl. az Alföldön nőtt fel és többnyire alföldi arcokkal találkozott annak az alföldi ember vonásai tipikusan "magyarosak" és pl. a dunántúli emberek arcai idegenek számára....míg aki a DUnántúlon nő fel annak a dunántúli arcok a tipikusan "magyarosak"....

meg hát alapból is, a magyarságon belül az összes európai rasszok képviseltetve vannak, sőt, néhány nem európai (ázsiai, mivel onnan származunk) rassz is....

szerintem inkább egyfajta mentalitás kérdése ez...tipikus viselkedés, mint tipikus vonások a jellemzőek

2009. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnám neked megmondani, hogy miről ismerem fel a magyar nőket..van egy olyan vonás az arcukon, ami a nyugati embereknek nincs meg. Mások az arányaik, vagy nem is tudom.
2009. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
29%

Én sem tudom megfogalmazni, de én is felismerem a magyarokat. Bár én a legtöbb embert felismerem legyen férfi, nő, olasz, spanyol, francia, amerikai stb-stb.

Simán képről is tudom sokszor akkor is ha nem látszik rajta annyira. Ha megszólal akkor meg nyilván :)


Az amerikaiakhoz képest (legalábbis a rendesebbjéhez képest) a magyarok (főleg a nők) valahogy "parasztosan" néznek ki. Hiába van rajtuk drága holmi nem tudják viselni, vagy nem is tudom. Látszik, hogy magyarok. Én is magyar vagyok és semmi gondom a többiekkel de szerintem enyhén szólva nem hozzuk ki magunkból a maximumot :)

2009. jún. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
28%
05:28: nekem épp a parasztos, kicsit nyegle jelzők jártak a fejemben, ahogy neked is! Valahogy olyan bénán néznek ki a magyarok. Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy nem jól néznek ki vagy nem jól öltözöttek, de akkor is máshogy áll rajtuk a ruha meg ne felejtsük el, hogy pl. az amerikaiak máshogy öltöznek...nem valami jó cuccokba, mégis jól áll nekik. Nem tudom, hogy hogy van ez...a lényeg, hogy a magyarok is felismerhetőek, de nehéz megfogalmazni, hogy hogyan. Én mondjuk a magyar pasikat jóval nehezebben ismerem fel, mint a nőket.
2009. jún. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!



Először a 19:43-asra reagálnék:


A magyarok nem Ázsiai eredetűek! Ez téves! Ázsiában is jártak. A Kárpát-medencéből indultak el (őshaza!) és a Kárpát-medencébe tértek vissza.


Ezt bizonyítják itthon talált régészeti leletek, pl.:

* 40000 éves nyelvbedugós furulya (csak a magyarok használtak ilyet!),

* 18000 éves "Gravetti" nyílhegy,

* a bajóti Jankovich-barlangban talált székely-magyar rovásírásos pálcavég (i.e. 18000-20000),

*tatárlakai amulett és agyagtáblák (i.e. 7500-8200): székely-magyar rovásírás van rajtuk!


Amit az iskolában tanítanak erről, az hazugság, csakúgy mint a finnugorelmélet (a finnek nekünk annyira nyelvrokonaink, mint az angoloknak az albánok)!

A finnugor-emléletet Paul Hunsdorfer (Hunfalvy Pál) találta ki osztrák hatásra. Szintén ez az ember volt az, aki a Szentkatolnai Bálint Gábor által összegyűjtött magyar rovásírásos emlékeket elégette.



Ha már előtérbe kerültek az öltözködési szokások:

*Az amerikai western csizmát elsőként az 1930-as évektől készítették kivándorolt magyarok a hun-magyar lovascsizma hatására.

* A háromnegyedes sarkos cipő,

* az alsó fehérnemű,

* a gomb is magyar eredetű.

* A parfüm szintén: az elsőt Erzsébet anyakirálynőnek, Nagy Lajos királyunk édesanyjának készítették rozmaringból, zsályából és levendulából (ill. alkoholból) ezeknek a növényeknek a gyógyhatása miatt.

2009. jún. 29. 08:53
 17/28 anonim ***** válasza:
40%

a 19:43-as vagyok....

igen, olvastam erről az elméletről, h kárpát-medencei autochton nép, többek közt sumer eredetű! mondjuk úgy, ezeket a tényeket nem lehet tagadni, de nem ilyen egyszerű a képlet. ez a magyarságnak egy része csak. tehát mondjuk úgy a köznép. de pl. a fejedelmi osztály (Attila, Árpád) az viszont hun eredetű, belső-ázsiai. ez alatt nem mongolokra, hanem turániakra gondolok, akik fehér emberek. akkoriban mongolok nem voltak nagyon elterjedtek. igaz, olyat is hallottam h a sumerek is turániak voltak. mondjuk azt sem tartom kizártnak, h ugyanaz a faj, csak az egyik igen korán már a Kárpát-medencébe jött, míg a másik ázsia felé indult, s csak később tért meg ide, a rokonaihoz (Attilával, az avarokkal, majd Árpáddal)....

de hát végülis valami kapcsolatunk akkoris van a türk népekkel (akik szintén nem mongolok voltak!)...

amúgy az igaz, h a finnugrizmus tényleg nagy hülyeség. kb. 1%-ot is alig éri el az ugor típusú rasszok aránya hazánkban

2009. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Kedves 19:43-as! :)


Nagyon bonyolult témába mentünk bele. Sok igazság van, ami látszólag nem összeegyeztethető, de mégis igaz...

A történelem teli van hazugságokkal, hamisításokkal. A magyar őstörténelmet talán még súlyosabban érinti az ilyesmi.

Gondolj a vallásunk kiírtására, vagy az elnémetesítésre. Elgyökértelenítésre.


Leírom én mit gondolok ezekről amit írtál:


NYELV:

Az ősmagyar nyelv volt az őskor és az ókor nyelve. Valószínűleg a Kárpát-medencében alakult ki.

A magyar az őskori nyelv egyenes ági leszármazottja. Hiszek a sumér-magyar nyelvi kapcsolatban, de a rokonságit se tartom kizártnak.

Úgy gondolom, hogy az ősnyelv kialakulása előbbre tehető, mint a sumér nép megjelenése a Közel-Keleten.


Egy érdekesség a sumérokkal kapcsolatban:

Idegen népekkel házasodtak össze, ezért eléggé heterogéntársadalom voltak.

Felmerült a Gilgames Nimród azonosság is.


SZÁRMAZÁS:

Egyetértek abban, hogy a magyar nem egységes nép és azt sem vitatom, hogy ázsiai elemek is megtalálhatóak nálunk. Az őseink éltek Belső-Ázsiában és ez nem maradt nyomtalan.

A hun birodalom kiterjedése hatalmas volt, sok népcsoportot foglalt magába. Egyetértek a magyar hun folytonossággal. A hun törzsek egyik utódállama vagyunk.

Szkíták: A Bibliában is benne van, hogy europid népség volt.

A magyar, hun, szkíta, turáni, pártus elnevezések között szerintem átfedések vannak.

Az avarokat soha nem létezett népnek tartom. Biztosan hallottál már a Kitalált középkor című könyvről.

A türkökről nem sokat olvastam, de most gyorsan utána néztem: a 6. században jelentek meg. Vajon nincsenek e összefüggésben a Kitalált középkor elméletével?

Ha tudnál olvasmányokat ajánlani a témával akpcsolatban, azt örömmel fogadnám!


Most ennyi jutott eszembe.

2009. jún. 29. 14:55
 19/28 anonim ***** válasza:
6%

06:04 pontosan!

Én azt is észrevettem, hogy valahogy másoknak szebb az arca. Pl. a külföldi magyaroknak is olyan nyúzott feje van. Az arcbőrük se a legszebb és a hajuk se áll olyan jól. Mások mintha a magazinokból léptek volna ki, pedig simán csak átlagemberek.

Nem tudom hogy van ez.

Igen, a nőket könnyebb felismerni, valahogy minden eléd van rakva és csak le kell olvasni róluk. A pasik titokzatosabbak nem teszik olyan egyértelművé.

2009. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem azért nem kéne általánosítani, hogy a "magyar nők olyan nyúzottak"...A pasik nem lehetnek azok?:D Amikor kinnt voltam osztállyal Dániában, mi, a magyarok sokkal többet nevettünk, mint a dánok. Vidámabbak voltunk, derűsebbek, színesebbek...stb. Ők is voltak nálunk , Magyarországon és akkor se volt másképp. Savanyúbbak voltak.

Szerintem a mai világban már annyira a fehérbőrű népeket nem is lehet megkülönböztetni:D

Én pl a Terence Hillre simán azt mondanám, hogy magyar :D

Nem tudom miért xD.

2009. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!