Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy tipikus...

Hogy néz ki egy tipikus magyar ember? Mik a jellegzetes vonások?

Figyelt kérdés
2009. jún. 28. 00:34
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Terence Hill-nek lehetnek etruszk ősei. Tesóm is úgy néz ki, mint egy római. Vannak tudományos bizonyítékok az etruszkok és a magyarok közös eredetére.
2009. júl. 8. 10:35
 22/28 anonim válasza:
Szerintem erre egy jó példa Vikidál Gyula az ő arca felel a kérdésre.
2009. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy éppen Vikidált írtad. Én a vezetékneve alapján nem állítanám 100%-osan, hogy ő magyar, sem azt, hogy tipikus magyar.
2009. szept. 23. 19:37
 24/28 anonim válasza:
72%

Sziasztok! :)

Én nem értek ennyire a történelemhez, de szerintem a legtöbb elmélet találgatás.

Én arra lennék kíváncsi, hogy ha a magyar nők annyira csúnyák és nyúzottak, akkor miért mondják azt, hogy a magyar nők a legszebbek.

A másik pedig az, hogy nem lehet nagyon megkülönböztetni a magyarokat, mivel rengeteg vándorlás, nép keveredés, sok helyen telepedtünk le, és sok népet telepítettek be Magyarországra.

Mi parasztok vagyunk, az amerikaiak meg farmerek. Szinte ugyan az...És nekik sokkal rondább és egészségtelenebb a bőrük. De a bőr az a stressztől, a helytelen étkezéstől függ, ez nem az emberek hibája, hanem a mostani gazdaságé szerintem.

De azt mondják, hogy az igazi magyar nők kicsik, barna hajúak, barna szeműek és vidámak :D A németek magasak, szeplősek, szőkék...

2012. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
11%

Én már jó néhány éve foglalkozom ezzel a kérdéssel. Annyiban biztos vagyok, hogy a tipikus magyar nők hosszú hullámos barna hajú, kagyló formájú barna szemű és semmiképpen nem fiús alkatú, félfehérek ha lehet ilyet mondani (amolyan barnásabb "fehér" emberek vagyunk).

A férfiak szintén barna hajú barna szemű erős/ívelt állkapoccsal rendelkeznek.

Ez az én tapasztalatom a "kutatásaim" során.

2013. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
37%
Szerintem meg nem szabad általánosítani. Mindenhol van ilyen külsejű, oylan külsejű ember. Nem kell azt mondani, hogy pl:. magyarok nyúzott fejűek. Nem. Itt is van szép, itt is van bájos nő ahogy máshol is. Csak itt több a keverék ember, de ettől olyan egzotikus szerintem a Kárpát-medence. Amúgy meg nem igen él olyan ember aki egy származású lenne csak. Mindenki ősei keveredtek valakivel.
2013. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
14%

Tipikus magyar ember sajnos nincs, de jellemző átörökölt vonások vannak az ősöktől külsőleg és belsőleg is. Nekem dédnagyszülőkig visszamenőleg biztos, hogy mindenki magyar volt, visszább nem kerestem, de nem is érdekel. Úgyis teljesen magyarnak tartanám magam, akármilyen nemzetiségű lenne a felmenők között. Ha szüleim bejelentették volna, hogy fiam te zsidócigány vagy, az se érdekelt volna. Kötelességem szeretni ezt az országot ha itt élek, ide születtem, magyarul beszélek, magyarul írok, magyar iskolába járok... Ha nem akarsz magyar lenni, menj innen és ne gyere vissza többet. Azt sem értem miért érzi magát kívülállónak a cigányság. Több száz éve itt élnek, ha még keveredtek is magyarokkal, akkor pont olyan magyarok már, mint mi. Hiába különcködnek, meg beszélik a hülyeséget hogy ők cigányok. Hát szerintem meg nagyon nem azok már régóta. Akkor mért nem cigányul beszélnek??? Hol vannak a cigány iskolák cigány tanárokkal??? Na erről ennyit.

Vissza a kérdéshez: Én fiú vagyok, 165centi, 65kiló, izmos, barna hajú, kékeszöld szemű, széles arcvonású, enyhén húzott szemű. Hangulatom általában paprikás, a kezem ökölbe van állandó jelleggel készenlétben. Egyes napokon nagyon vidám, olyankor csak a humort keresem, meg az ilyen társaságot. Alapból pesszimista, gazdagokra nagyon irígy, gyermek szerető, hazaszerető, idegen ellenes vagyok. Bajszom van, mint egy mexikóinak, szerintem egy magyar férfit ez tesz karakteressé. Utálok dolgozni másnak, de a saját földemet szívesen művelem. Szeretem a bort meg a pálinkát. Nőnek a konyhában a helye, a gyerekek mellett. "Mitől legyen jókedvem?" felfogás jellemez. Szétszabdalt hazánk, nyomorúságos körülményeink, hazug politikusaink, messzi országokból betelepült külföldiek áradata, szörnyű közbiztonság, vagy mégis mitől lennék jókedvű?! Európa megvetéssel néz ránk, be vagyunk ide zárva a kárpátmedencébe, sose voltunk szabadok amióta letelepedtünk...

2015. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ha a mutatóujjad enyhén görbe osztrák vagy amivel a kékeszöld szem magyarázható.
2021. márc. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!