Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiúk, ti mindent megbeszéltek...

Fiúk, ti mindent megbeszéltek a legjobb barátotokkal?

Figyelt kérdés

Miket szoktatok együtt csinálni? Megbeszélitek,ki tetszik nektek, pl.? És tudtok titkokat egymásról? Vagy miben különböznek a dolgok a lányok barátságától? Kikéritek egymás tanácsát, esetleg személyes dolgokban is? És mi tesz szerintetek jóvá egy barátságot?


Lány vagyok - ez gondolom, kiderült már -, és valahol azt hallottam, hogy a fiúknak nem annyira legjobb barátaik vannak, inkább így "bandáznak". Mit gondoltok?


(Életkort légyszi.)


2012. máj. 27. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szórakozni járni, filmet nézni, konditerem, barkácsmunka, kerti buli, stb. Természetesen megbeszéljük a csajokat, de nem olyan kimerítően, mint a lányok, tehát nem nagyon áradozunk arról aki épp tetszik. Titkokat nagyon nem mondunk, legalábbis ami titok azt csak én tudom, ettől titok, szerintem. Persze vannak dolgok, amik egy szűkebb körön belül maradnak és nem hozzuk fel más előtt. A legfőbb különbség véleményem szerint, hogy lelkizés sokkal kevesebb van. Valamennyi kell de amúgy se igény, se indíttatás nem nagyon van rá. Tanácsaikat kikérem, de nem viszem túlzásba, jobban szeretek magamra hagyatkozni. Egy barátságot szerintem az idő tesz jóvá, ez magába foglalja az összes szempontot. Ami pedig azt illeti én személy szerint nem vagyok bandázós, kb féltucat embert nevezek barátnak, őket meg nem osztályozom, hogy ki a jobb. Remélem segítettem.


21/F

2012. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, érdekes, amit írtál. Az az érdekes, hogy akár a gimis, akár az általános iskolai osztálytársaimat képzelem el, alig találok olyan srácot, akinek meg tudom mondani, kivel volt jobb barátságban, mint a többiekkel.
2012. máj. 27. 01:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és érdekelnek még válaszok.
2012. máj. 28. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a legjobb barátommal tényleg mindent megbeszélek, még a legkisebb dolgokat is, nincsenek titkaink egymás előtt, lelkizni is gyakran szoktunk( ettől még nem vagyunk melegek)mivel ő a legjobb barátom ezért vele vagyok a legtöbbet is (sport, mozi, bulik). Persze nálunk már elég testvéries a viszony, viszont rajta kívül is van egy-két barátom akivel sok mindent meg tudok beszélni.
2012. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok 17 f
2012. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, a fiuknál talán több a műszaki, gyakorlati probléma megbeszélése a szórakozáson túl. A lányok külalakja téma elsősorban, és többnyire jó értelemben, a cikizést röviden intézzük el. A túl lelkizős, hisztis, vagy önimádó fajtára inkább eltanácsolás céljából hívjuk fel a figyelmet. Jobban szeretjük a célratörő beszélgetéseket, ezért a nagyon jó barátoknak szinte nem is kell beszélniük, egy-két szóból kitalálják a másik mire gondol. A titok az titok. Ha gondunk van vele, talán utalunk a problémára, de a másik se nagyon firtatja (neki is van). Néha előfordul egy-egy ilyen téma részletes megbeszélése, de ennek általában oka van és ritka.

A bandázást inkább úgy érdemes felfogni, hogy a kitűzött célt - akár lányok becserkészése, ha nem a tartósabb kapcsolat a cél - csapatban könnyebb elérni, mint egyedül. Ez egy ősi ösztön mai korra adaptált megnyilvánulása. Persze vannak valódi bandák is, meg lányos fiuk és fiús lányok is.

2012. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Látom, azért eltérő válaszok is jönnek. Érdekel még, mert látom, vannak különbségek. Érdeke,s hogy nekem 3 lánynal vane gy yilen baráti köröm, és mi mindig, bárhova megyünk, úgy gondoljuk, hogy hívjuk a társaság azon tagjait is, akik épp nincsenek jelen a beszélgetésben, tehát ilyen kimondatlan bandázás zajlik. Azt is észrevettem, hogy a legtöbb lányhoz képest a mi barátságunk szorosabb, a legtöbb lány tényleg baromságokon vitázik, és kibeszélik egymást, stb. Meggyőződésem, hogy minket az osztályunkban pont azért nem szeret a többség, mert nem megyünk bele ezekbe a gyerekes dolgokba.
2012. jún. 27. 18:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs az elgépelésekért, telefonról írtam. Amúgy valahol - ellenben a fent leírtakkal - azt is hallottam, hogy a fiúk között szorosabb a barátság. Most mi lehet az igazság?
2012. jún. 27. 18:56
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem igaz én lányoknál is láttam már szoros kapcsolatot, talán azért mondják ezt mert a fiúk általában nem beszélik ki egymást (bár szerintem ez nem igaz)

17 f

2012. jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is van sok kivétel. És a fiúk is kibeszélik egymást?
2012. jún. 29. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!