Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted ha meghal valaki...

Szerinted ha meghal valaki rokon vagy közeli barát, az "lát" fentről? Te hogy érzed? EZ érdekelne, hogy te hogy érzed!

Figyelt kérdés

(Nem vallás téma, sem ezotéria...csak beszélgetünk. Tehát ne ilyenekre hivatkozzatok most!)


Szóval ha neked halt már meg számodra fontos ember, akkor azt érzed, hogy ezzel megszakadt minden kapcsolatod vele és már csak az emlékek élnek? Vagy pedig úgy érzed, hogy esetleg "fentről látja" amit csinálsz, esetleg látja amit gondolsz? Ha gondolatban szólsz hozzá és nem válaszol, azért érzel-e olyat, hogy talán mégis hallja?


Kapcsolódó kérdésem, hogy véleményed szerint hogyan alakult ki ez a "lát fentről" mondás? Azért, mert régen is voltak, akik így érezték, vagy azért, hogy ebben a tényben vigaszt találva megnyugodjanak. Megnyugodjanak, ha nem tudtak mindent időben elmondani neki, akkor majd fentről látja, és ha annyira hiányzik az illető, akkor a gondolat, hogy ő lát minket, az nyugtat meg?!


2012. máj. 31. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
ha engem látna fentről hogy mit művelek akkor már duplán halott lenne:D
2012. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Honnan veszed, hogy FENTRŐL???

És ha nem FEL, hanem LE került?

2012. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Aki meghalt, az meg van alva. Nem fent van, hanem lent egy sírban, urnában, vagy fadobozban. Meghalva. Onnan aztán nem lát semmit.
2012. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem HIT kérdése az egész. Egyáltalán hol van a fent?

Hiszen tudjuk, hogy mennyi és mennyi bolygó, meg egyéb kering a világűrben. Vagy pl. több naprendszer van, akkor hol van a fent?

Én pl. hiszek a lélekvándorlásban, azaz hogy már többször éltem /éltünk/, így pedig ha a halottam újraszületik, már nem láthat fentről. Ezt a gondolkodást /hitet/ követve, nekem csak a lelkemben élnek.

2012. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes kérdés és nagyon régóta foglalkoztatja az emberiséget. Egyik vallásnak sem vagyok elkötelezett híve, de nem tudom konzekvensen kijelenteni,hogy nem, hiszen nem tudhatom. Azért mégis azt gondolom,hogy inkább nem, mint igen. :)
2012. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoktam erre gondolni. Nem tudom, hogy tényleg van-e ilyen vagy sem, mármint hívő vagyok, de arról nincsenek konkrét nézeteim, hogy a halottak látnak-e minket, avagy sem, nálam ez inkább olyan dolog, hogy jó elképzelni, és lehet, hogy tényleg így is van. Például néha eszembe jut, hogy milyen kár, hogy a nagypapám nem ismerhette meg az első dédunokáját, pedig tudom, hogy imádta volna. Néha elképzelem, hogy lát minket, és ez jó érzés :) Aztán majd ha eljön az ideje, kiderül, hogy tényleg így van-e.
2012. jún. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tudományos vagy hitbéli magyarázatokat várok, mert arra én is azt mondanám, hogy hülyeség a kérdés. Hisz hol is van a fent vagy akár a lent... Ezt most hagyjuk.


Érzés! Hogy te, aki jelenleg élsz, érzed-e úgy, hogy hozzád közelálló meghalt személy valami módon mégiscsak tud rólad? Látja amit csinálsz, amit gondolsz...

Persze akinek nem halt még meg senki számára fontos ember, az biztosan nem érez ilyet. Arra vagyok kíváncsi, akinek már van halott hozzátartozója.


A #6-os válaszoló értette meg, hogy mire vagyok kíváncsi... "Néha elképzelem, hogy lát minket, és ez jó érzés :)" Szóval már egy ember van rajtam kívül. :-)

Nem baj, a valaki nem érez ilyesmit, akár racionalitásból, akár bármi más okból. Természetesen az is jó válasz, ha valaki azt mondja, hogy "Szerettem a nagyapámat és hiányzik, de sohasem ÉREZTEM halála után, hogy tudna rólunk".


Értitek?

Csak kíváncsi vagyok mások ilyesfajta érzéseire!

2012. jún. 1. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!