Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi ideig kell együtt...

Mennyi ideig kell együtt lennie egy párnak, hogy magától értetődő legyen, hogy ha az egyiküknek meghal valakije (akár csak ismerős, akár rokon, barát, stb), a másik is vele megy a temetésre?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire volt érthető a kérdés.. De arra akarok kilyukadni, hogy tegyük fel együtt van pár hónapja egy fiú meg egy lány (tizen-huszonévesekről van szó), akkor ha az egyiknek meghal valakije, akkor a másiknak is "kell" mennie vele a temetésre? És ha már 2 éve együtt vannak? Köze van ehhez egyáltalán, hogy mennyi ideje vannak együtt? És ilyen esetben magától értetődő, hogy elmegy a másikkal, vagy kérdezze meg, vagy illendő lenne elmennie, vagy hogy van ez?!

Remélem valamennyire ki tudjátok bogozni :)

Kösz

17/L


2010. júl. 20. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem attól függ hogy mennyi ideje vagytok együtt.

Sokkal fontosabb hogy a párodnak mennyire volt közeli hozzátartozója, mennyire állt vele szoros kapcsolatban, esetleg te ismerted-e. Valamint az is fontos hogy ez a párodat mennyire érinti érzelmileg. A lelki támogatás jól esik. Az én családom elég nagy, és egy távolabbi rokon halt meg, amire nekem illett elmennem. Ő pl akkor nem jött, mert hétköznap volt, vidéken, én mondtam neki hogy ne is jöjjön. Amikor viszont a keresztszüleimnek volt a temetése, akkor ő is jött, ő vezetett, igaz az sokkal jobban megviselt lelkileg.

2010. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

csak akkor, ha már megtörtént az eljegyzés.


manapság nincs se eljegyzés, se esküvő, csak összebújnak a fiatalok egy lakásba, és mint élettárs élnek egymás mellett, kötelezettségek nélkül.

2010. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2010. júl. 21. 17:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Én olyan szituban voltam,hogy a sráccal 2 hónapja jártunk meghalt az apja,és alap volt,hogy elmegyek.
2010. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megfordítanám a dolgot. Ha azon tűnődnöm kell, hogy a párom mellett legyek-e a gyászában, akkor egyúttal feltehetem azt a kérdést is magamnak, hogy egyáltalán mi a fenét keresek mellette. Egyszóval, ahol ez kérdés, ott nincs szó "pár"-ról, sem kapcsolatról.
2010. júl. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát velünk szerencsére nem történt ilyen eset, csak olyanokra is kíváncsi voltam hogy.. pl meghal a szomszédja, ahhoz nekem már tényleg semmi közöm.. és akkor oda neki illik elmennie, ha közeli kapcsolatban volt vele, ha nem. És oda nekem? ilyenekre gondoltam. Ha meghal valami közeli rokona, mint pl az apukája, hát oda természetesnek tartom én is h menjek.. Csak ilyen esetekre gondoltam, pl szomszéd, vagy távoli rokon, akikhez neki is csak úgy illik elmennie.
2010. júl. 24. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

A szomszéd temetésére ILLIK elmenni? Ne hülyéskedj... Mióta?

Vagy tényleg jó viszonyban volt vele és fáj neki az elvesztése, tehát nem csupán szomszéd, hanem BARÁT IS. Akkor elmegy és értelemszerűen te is vele tartasz, MIATTA.


DE ilyen marhaságot még nem is hallottam, hogy ha a szomszéd meghal, akkor el kell mennem a temetésére, csak mert történetesen a szomszédom volt, már bocs.

2010. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk igenis ez a szokás, ha a szomszédodat utáltad, akkor is illik elmenni a temetésére..

Ha pedig távoli rokonod halt meg, akit nem is ismertél személyesen, akkor is illik elmenni valakinek a családodból, lehet hogy pont neked, hiába nem ismerted. Te jelképezed a családodat, ha a többiek nem tudnak elmenni, csak te, így megadva a tiszteletet a meghalt rokon családtagjainak.

Nálunk így működik, és nem marhaság, "már bocs".

2010. júl. 31. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!