Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok egyetemistákat...

Ti is szoktatok egyetemistákat, diplomásokat beégetni?

Figyelt kérdés

Az olyanokat, akik öntelt arccal folyamatosan osztják az észt, a szakmunkásoknak és amikor a szakis jobban ért az adott témához, akkor az értelmiség vörös fejjel csak sunnyog. Én is szakmunkás vagyok és múltkor egy doktorátussal rendelkező fizikusnak magyaráztam el így a relativitáselméletet, de nem tudott már mit szólni rá, így csak csöndben összehúzta magát.

Az exem, aki diplomás informatikus volt, 60 km-re kellett elvinnie a notebookját, hogy felrakjanak rá egy Win. oprendszert. Én akkor azt mondtam, ne vigye el azért olyan messzire, én felrakom neki fél óra alatt. Azt mondta, hogy én csak egy hülye szakmunkás vagyok, én nem érthetek hozzá. Én erre csak úgy reagáltam, hogy amint látom te se, pedig te diplomás informatikus vagy. Erre nagyon ideges lett.

Vagy a haverom, aki egy áruházban biztonsági őr, belenézett egy vásárló táskájába kifele menet. A vásárló hölgy, nagyban hangoztatni kezdte, hogy ő ügyvédnő és ehhez nincs joga. Közben pedig nagyba lebegtette az ügyvédi igazolványát. A haver csak annyit mondott neki, jó hangosan, hogy mások is hallják, " Kedves ügyvédnő! Ajánlanám figyelmébe a 2005. évi 133.tv. 26. paragrafusát, ha maga szerint ehhez nincs jogom." Az ügyvédcsaj csöndben összehúzta magát és elsunnyogott. Égő lehetett neki, ahogy egy bizt.őr kioktatta jogi dolgokból.

Én ezt nagyon szórakoztatónak találom. Utána olvasok egy-egy témának és ezt fel szoktam hozni egy diplomással való beszélgetéskor. Adott esetben jól beégetem. Mert ha egy szakmunkás kiokítja, őket azt nagyon szégyenlik.

Tudtok hasonló sztorikat írni?



2012. jún. 6. 16:55
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

"egy doktorátussal rendelkező fizikusnak magyaráztam el így a relativitáselméletet, de nem tudott már mit szólni rá, így csak csöndben összehúzta magát"


ezt a beszélgetést azért meghallgattam volna

2012. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem neked kisebbségi komplexusod van, hogy nincs diplomád, ezért akarsz mindenáron felül kerekedni a diplomásokon. Pedig a normális diplomás nem tekint alacsonyabb rendűnek egy szakmunkást, ahogy fordítva sem. Én is kérhetnélek, hogy ugyan magyarázd már el nekem az atheroslerosis biokémiai hátterét, hiszen nagyon fontos az orvosi tanulásomban, és te nem fogsz tudni rá válaszolni. Akkor én most "beégettelek"? Nem, mert butaság ilyeneken pattogni, ennél értelmesebbnek kell lenni.
2012. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
94%

Igen, én pl. valóban diplomás vagyok (építész). De a munkám olyan, hogy rendszeresen vagyok kapcsolatban szakmunkásokkal, sőt, olyanokkal is, akiknek még szakmunkásuk sincs.

Nélkülük nem nőne ki a ház a földből, mert én nem tudok maltert kenni, téglát hordani, nem tudok gépeket kezelni. Holott én vagyok a diplomás. Rájuk vagyok utalva ezekben a dolgokban. És aztán? Egészséges önértékeléssel rendelkező ember (akár diplomás, akár nem) ebben nem megalázást, vagy versengést lát, hanem azt, hogy együtt alkotjuk azt a gépezetet, amivel létre lehet hozni egy épületet.


De ebbe nem fér bele, hogy "beégetjük" egymást, meg röhögünk. Nem fér bele, hogy átlépjük a saját szakterületünket. Mert a szakmunkás nem mondhatja meg a mérnöknek, hogy megáll a ház akkor is, ha kihagyják belőle a fele anyagot (ebből szoktak lenni az építési balesetek).


Nekem nem azzal van a bajom, hogy valaki szakmunkás, lévén, hogy helyből nem lenne munkánk, ha nem lennének szakmunkások, hanem azzal, ha ebből valami marha nagy számot akar csinálni. A te stílusod pl. irritáló.


Továbbra is azt mondom, hogy nem tudod magad túltenni azon, hogy az exed beszólt, hogy hülye szakmunkás vagy, különben nem ezzel töltenéd meg a napjaid, hogy bebizonyítsd, hogy nem vagy hülye.

2012. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
94%

BBKristof: A kérdező által leírt szituáció nyilván kamu, GYK-ra kitalált sztori.

Egy fizikusnak a relativitás-elméletet nem kell magyarázni, pláne egy PhD végzettségűnek.

Max azt tudom elképzelni, hogy a Kérdező valami olyan ordas hülyeséget mondott, amit nem lehetett kommentálni.


Az informatikusos sztori is egyértelműen kitaláció. Egy Win. oprendszer telepítője olyan primitív, hogy egy közepes fejlettségű orángután is sikerrel veszi (amennyiben ez akadály). Lényegében beteszed a telepítő CDt és a program feltelepíti önmagát.


Az ügyvédes sztori igaz lehet. Megpróbálta hülyének nézni biztonságit, akit megtanítottak arra a 6-7 jogszabályra ami a munkájukat befolyásolja.

2012. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként a haverodnak tényleg nem volt joga bele nézni a táskájába, csak akkor, ha alapos a gyanú, hogy az ügyvédnő lopott(magyarán beriaszt a lopásgátló, vagy kamerán látszik, ahogy eltesz valamit). Mindezt azért, mert a 26. paragrafus után a 28.(ami a törvény szerves része), ez következik:


A vagyonőrzési feladatot ellátó személy a csomag tartalmának, jármű és szállítmány bemutatására a szerződésből fakadó kötelezettségei érvényesítése céljából, a tervezett intézkedése okának és céljának közlése mellett akkor hívhat fel, ha


a) megalapozottan feltehető, hogy az érintett bűncselekményből vagy szabálysértésből származó olyan dolgot tart magánál, amelynek őrzése a vagyonőrnek szerződésből fakadó kötelezettsége;


b) e dolgot a felszólítás ellenére sem adja át; és


c) az intézkedés a jogsértő cselekmény megelőzése, megszakítása érdekében szükséges."


Ezt persze kellett volna ismernie az ügyvédnőnek, és akkor nem lett volna "beégetve".

2012. jún. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
94%

"egy doktorátussal rendelkező fizikusnak magyaráztam el így a relativitáselméletet, de nem tudott már mit szólni rá, így csak csöndben összehúzta magát"


Persze, mert alig tudta elfolytani a röhögést...

2012. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
93%
... vagy úriember akart maradni, és nem megbántani a másikat.
2012. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a szánalmas kamugépet... gondolom a péniszed is gigantikus.
2012. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
93%
Jajj, unokatesóm férje ilyen hiper-szuper mindenhez értő polihisztor, múltkor épp az Európai Unió működését, illetve az IMF tárgyalásokat elemezte, mint valami bennfentes, ne tudd meg..... Nem akartam megbántani, és bólogattam csendben.... kibírni is alig tudtam azt a fél órát...
2012. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%
Úgy látom, a kérdező "beégett", ezért "csendben összehúzta magát" és "elsunnyogott" :)
2012. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!