Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok egyetemistákat...

Ti is szoktatok egyetemistákat, diplomásokat beégetni?

Figyelt kérdés

Az olyanokat, akik öntelt arccal folyamatosan osztják az észt, a szakmunkásoknak és amikor a szakis jobban ért az adott témához, akkor az értelmiség vörös fejjel csak sunnyog. Én is szakmunkás vagyok és múltkor egy doktorátussal rendelkező fizikusnak magyaráztam el így a relativitáselméletet, de nem tudott már mit szólni rá, így csak csöndben összehúzta magát.

Az exem, aki diplomás informatikus volt, 60 km-re kellett elvinnie a notebookját, hogy felrakjanak rá egy Win. oprendszert. Én akkor azt mondtam, ne vigye el azért olyan messzire, én felrakom neki fél óra alatt. Azt mondta, hogy én csak egy hülye szakmunkás vagyok, én nem érthetek hozzá. Én erre csak úgy reagáltam, hogy amint látom te se, pedig te diplomás informatikus vagy. Erre nagyon ideges lett.

Vagy a haverom, aki egy áruházban biztonsági őr, belenézett egy vásárló táskájába kifele menet. A vásárló hölgy, nagyban hangoztatni kezdte, hogy ő ügyvédnő és ehhez nincs joga. Közben pedig nagyba lebegtette az ügyvédi igazolványát. A haver csak annyit mondott neki, jó hangosan, hogy mások is hallják, " Kedves ügyvédnő! Ajánlanám figyelmébe a 2005. évi 133.tv. 26. paragrafusát, ha maga szerint ehhez nincs jogom." Az ügyvédcsaj csöndben összehúzta magát és elsunnyogott. Égő lehetett neki, ahogy egy bizt.őr kioktatta jogi dolgokból.

Én ezt nagyon szórakoztatónak találom. Utána olvasok egy-egy témának és ezt fel szoktam hozni egy diplomással való beszélgetéskor. Adott esetben jól beégetem. Mert ha egy szakmunkás kiokítja, őket azt nagyon szégyenlik.

Tudtok hasonló sztorikat írni?



2012. jún. 6. 16:55
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"A vásárló hölgy, nagyban hangoztatni kezdte, hogy ő ügyvédnő és ehhez nincs joga."


Szerintem itt az ügyvédnő egyébként nem a a jogaira gondolt valójában, szerintem azt akarta, hogy kivételezzenek vele. Amúgy ilyen kioktatós jelenet a Good Will Huntingban van. Bocs, ha valaki írta már. Én mondjuk ilyet még nem csináltam, és egyetemre készülök, na majd kíváncsi leszek, mi lesz. : )

2012. jún. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Egyébként, nem tudom, a biztonságiőr haverod rögtönzött-e, de ilyet bárki tud mondani, h X-edik paragrafus. Nem mondom, hogy ez rossz. Ha rögtönzött, az nekem csak szimpatikus, hogy nem ijed meg.
2012. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Valaki mondta, hogy a nőket is lenézik, ha reálos dolgot választanak szakterületüknek. Ez igaz. pedig nekem egy barátnőm informatikusnak, egy másik matematikusnak készül, a harmadik nem tudom, pontosan minek, mert annyira nem vagyunk jóban, de biztos kémiával kapcsolatos dologra jelentkezett az egyetemre. Egész sok reálos barátnőm van.
2012. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
100%
Velem előfordult már, hogy akaratom ellenére kellemetlen helyzetbe hoztam nálam tanultabb embert, de nekem nem okozott ez perverz örömet, tudtam hol a helyem, és azt is, hogy ettől függetlenül nem véletlenül kapta meg azt a papírt. Én nem vagyok diplomás, de ha minden jól megy,az leszek. Ettől függetlenül se korábban se most nem nézem le a szakmunkásokat, de ezt a felesleges erőfitogtatást igen. Nem leszel attól jobb vagy okosabb ha tudsz épp valamit amit ő nem, és azt is figyelembe kellene venned szerintem, hogy sokan azért tanulnak, hogy a többi embernek legyen könnyebb az élete, például azért hogy egészségesebben élhessenek.. szerintem jó dolog, hogy képzed magad, de ne azért tanulj, hogy ilyen kicsinyes módszerekkel "alázhass" másokat. Ha ennyire mély nyomot hagyott ez benned, vagy komoly kisebbségi komplexusod alakult ki miatta inkább igyekezz lehetőséget teremteni arra, hogy továbbtanulhass és megoldódjon ez a probléma vagy egyszerűen olyan emberek társaságát lenne érdemes előnyben részesíteni ahol ez az eset nem állhat fent. Félreértés ne essék, nem kioktatni akarlak, egyszerűen csak tanácsot adni. Ugyanakkor a véleményem is elmondom ha már belekezdtem: nevetséges. nem bizonyít semmit az hogy olvastál valamit...az is lehet, hogy hülyeséggel okoskodsz..mivel nincs meg az a háttértudásod ami ahhoz kell, hogy biztosra eldönthesd, megfelelő e a forrás amiből "oktatod magad", szerintem azért pl. egy orvosba inkább majd ne köss bele egy internetes "szenzációval":)
2012. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!