Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is szoktatok egyetemistákat...

Ti is szoktatok egyetemistákat, diplomásokat beégetni?

Figyelt kérdés

Az olyanokat, akik öntelt arccal folyamatosan osztják az észt, a szakmunkásoknak és amikor a szakis jobban ért az adott témához, akkor az értelmiség vörös fejjel csak sunnyog. Én is szakmunkás vagyok és múltkor egy doktorátussal rendelkező fizikusnak magyaráztam el így a relativitáselméletet, de nem tudott már mit szólni rá, így csak csöndben összehúzta magát.

Az exem, aki diplomás informatikus volt, 60 km-re kellett elvinnie a notebookját, hogy felrakjanak rá egy Win. oprendszert. Én akkor azt mondtam, ne vigye el azért olyan messzire, én felrakom neki fél óra alatt. Azt mondta, hogy én csak egy hülye szakmunkás vagyok, én nem érthetek hozzá. Én erre csak úgy reagáltam, hogy amint látom te se, pedig te diplomás informatikus vagy. Erre nagyon ideges lett.

Vagy a haverom, aki egy áruházban biztonsági őr, belenézett egy vásárló táskájába kifele menet. A vásárló hölgy, nagyban hangoztatni kezdte, hogy ő ügyvédnő és ehhez nincs joga. Közben pedig nagyba lebegtette az ügyvédi igazolványát. A haver csak annyit mondott neki, jó hangosan, hogy mások is hallják, " Kedves ügyvédnő! Ajánlanám figyelmébe a 2005. évi 133.tv. 26. paragrafusát, ha maga szerint ehhez nincs jogom." Az ügyvédcsaj csöndben összehúzta magát és elsunnyogott. Égő lehetett neki, ahogy egy bizt.őr kioktatta jogi dolgokból.

Én ezt nagyon szórakoztatónak találom. Utána olvasok egy-egy témának és ezt fel szoktam hozni egy diplomással való beszélgetéskor. Adott esetben jól beégetem. Mert ha egy szakmunkás kiokítja, őket azt nagyon szégyenlik.

Tudtok hasonló sztorikat írni?



2012. jún. 6. 16:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%
A fizikus elérhetősége nincs meg? Szívesen meghallgatnám az ő előadásában is a történetet. Gondolom megvolt az esti sztori a családnak :)
2012. jún. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Ha tiszteletlen velem, akkor helyreteszem, de szép szóval. Nagyon megalázható a nagyképű ember udvariasan is.


Örök érvényű mondás, de sokan sosem tanulják meg a leckét, miszerint magas lóról k*rvanagyot lehet ám esni.

2012. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, ha az okos hülyéskedik, vagy -mint most is- a hülye okoskodik.
2012. jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
85%
Igazi szakmunkásmentalitást mutattál most be. Az ilyenek miatt vannak a kategorizálások. Ha ennyire zavar,hogy nincs diplomád,érettségizz le,és utána csinálj meg egy könnyebbet,neked is szabad.
2012. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
94%

Nagybátyám is ilyen nagyon ért mindenhez. Ő olvasta a Zösszes pichológiát, és ő kitalált egy új elméletet, ami lefedi az összes többit és sokkal jobb is. Kettő és fél órán keresztül hallgattam a felvezetést, de a Zelméletig valahogy nem sikerült eljutnia. Ugyanő másfél órán keresztül "alázott", hogy a gombák igenis növények, mert ő annak idején azt tanulta.

Ezen kívül Indiában egy nagyarcú brahmannal hordott össze egy többnapos taxiútra az élet, ő például egyfolytában kérdéseket tett fel nekünk, hogy megmutassa, milyen hülyék az európaiak. Hány óceán van a Földön? (Már vagy a nyolcadik hasonló kaliberű kérdés, mintha általános iskolásokat vizsgáztatna, olyan hangnemben.) Senki nem akar neki válaszolni. Na, hány, na, hány? Három (b.zmeg), sóhajtja be valamelyikünk, csak hallgasson már el. Nem, mert hét. És felsorolta a három óceánt, a Jeges-tengert, a Földközi-tengert meg még két valami vizet, már nem emlékszem, melyikeket. Asszem, az Indiai óceánt például kapásbók kettőnek számolta, Bengáli öböl vs. maradék. Ő is nagyon büszke volt magára, hogy hogy "lealázott" bennünket. Én még azt is készséggel elhiszem, hogy ők így tanulták az iskolában, de a jelentet kívülről akkor is nagyon másképp festett, mint ahogyan ő képzelte.

A relativitáselmélettel kapcsolatos megvilágosító gondolataidat esetleg közkinccsé tehetnéd, többek is kíváncsian várnák, hogy lealázd őket, ahogy olvastam itt :).

Az informatikusok programot írni tanulnak, nem felhasználói felületekkel bánni. Ha pedig egy oprendszer telepítésével nehézségei voltak az exednek, akkor feltételezem, hogy nem egy egyszerű telepítésről volt szó, hanem valami extrábbról. Én például ezt a laptopot, amiről írok, Vistával vásároltam, és a Vistával a munkámhoz/tanulmányaimhoz szükséges grafikus programok némelyikének nem volt még kompatibilis változata, ezért XP-t szerettem volna telepíteni rá. Csakhogy az XP meg túl régi volt a gépemhez, nem ismerte fel a merevlemezeimet, így egyáltalán bebootolni sem tudott a telepítő dvd-ről. Majdnem egy hetes szakfórum-böngészést igényelt, mire sikerült működő megoldást találni a problémára, és az ajánlott lehetőségek közt bizony volt olyan, amit még akkor sem vállaltam volna be, ha informatikus vagyok, például a BIOS-ba való beleb.zerálást. De te persze biztosan jobban tudod ezt.

Én egyébként sosem szégyellem, ha megtudok valami újat, akár szakmunkástól, akár professzortól. Csak azt viselem nehezen, amikor valaki azt várja, hogy szakadjon le az állam, hogy jé, a Föld gömbölyű (sőt, lapos)...!

2012. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Csak az okos ember tud egy kérdésnél abból kiindulni, hogy ő a hülye.
2012. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
11:22 amint látom, gondolatolvasó is vagy. Ez igen! Ez már valami! :D
2012. jún. 7. 19:50
 28/34 anonim ***** válasza:
89%
Eltaláltad, Maestro, sőt, kanalat is tudok görbíteni. De elárulnád, hogy hogyan jöttél rá? A szövegből nem derült ki - talán neked is van valamilyen különleges adottságod a témában? ;)
2012. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

A volt barátom volt hajlamos ilyenekre, hogy én, a hülye diplomás, aki nem is érti a dolgát csak inni jár egyetemre ne szóljon bele semmibe.

Pl. egyszer szarul próbált meg bekötni valamit, hiába bizonygattam neki miért is nem lesz az úgy jó, nagy ívben leszart, mert ő a villanyszerelő én meg nem.

Őt csapta meg az áram, nem engem.


Volt még pár magát okosnak beállítani akaró ember, de nagyjából olyan szituáció lehetett, mint a Phd-s fizikusnak relativitáselméletet magyarázni. Általában illendően végighallgattam a mondandóját és elmentem. Akinek pedig megpróbáltam megmagyarázni, hogy miért nem úgy van, aszerint meg én voltam a hülye, akinek diplomás létére ezt tudni kéne. Persze amikor jobban bele akartam folyni a témába és olyanokat kérdeztem, amit már az illető nem tudott, akkor nagyon gyorsan más teendője akadt :)


Témához szólva "beégetni" nekem is sikerült másik diplomást diplomásként, pl egyszer egy emberkének végignéztem a terveit és pár dolgot elszámolt, szóltam neki, erre leoltott, hogy én ehhez nem értek, de végül kiderült, hogy nekem volt igazam őt pedig melóhelyen oltották le.

2012. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt még hozzátenném, hogy engem valszeg azért b@sztatnak többen, mert a csajok "köztudottan hülyék" a matekhoz és minden egyéb reál dologhoz. Meg úgy egyébként is.
2012. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!