Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kit foglalkoztat a külföldre...

Kit foglalkoztat a külföldre költözés vagy a külföldi munkavállalás gondolata?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Engem nem igazán. Most főleg a Gazdasági Válság idején,még rosszabb külföldön. És úgy látom,hogy kellő munkával és tehetséggel. Itthon is ugyan olyan életszínvonalt eltudsz érni mint Ausztriában például.
2009. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Én már ki is költöztem. Az ismeröseim közül viszont nagyon kevesen akarnak külföldre menni.
2009. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Mi is meg voltunk indulva, márciusban mentünk volna, de a válságra való tekintettel lefújtuk. Ismerősöktől hallottam, hogy Angliában se jobb most.
2009. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Szeptember, Finnország.
2009. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Állandóra nem, de időszakosan gondolkodom rajta. Azért nem gondolkodom állandón, mert sokminden köt haza, amit hosszú távon képtelen lennék itt hagyni. Időszakos viszont nem csak az esetleges lehetőség miatt lenne jó, hanem azért is, mert ha a szakmámban lenne, akkor az pályakezdőnek nagyon jó szakmai tapasztalati alap és referencia az itthoni álláskeresésnél, jól mutat az önéletrajzban, és nem kis előny. (főleg, hogy nőként informatikusként nem igazán vesznek komolyan itthon, ez egy jó bizonyíték lenne, hogy ne nézzenek hülyének)
2009. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Én már kiköltöztem, de nem pénz vagy munka motivált, hanem a családi kapcsolatok. Az ismerőseim közül sokan mondták, hogy menni akarnak, mégsem lett belőle sok minden. 1-2 azért kint van tartósan, pár évre mentek összeszedni magukat anyagilag. Kevés az olyan, aki nem dolgozni megy, hanem pl. kiházasodik. A legtöbb magyar vissza akar menni pár év után.
2009. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Én ha befejeztem a tanulmányaimat,és egy kicsit összeszedtem magam,akkor kiszeretnék menni írországba:)
2009. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Diploma után, én ki szeretnék menni! Mondjuk most kezdem csak az egyetemet, tehát remélem, addigra megváltozik az ország és a mentalitás is, amire én végzek
2009. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Én érettségi után is kimentem, az egyetem alatt is (vagyis most), és utána is, szóval ki-be járok 6 éve. Utálom Mo-t az emberekkel együtt, viszont a kint megkeresett pénzt otthon érdemes elkölteni. Hogy letelepednék-e? Nos mivel otthon már van lakásom, itt meg vagy a nyakamba vennék egy 40-50 milliós hitelt, vagy albérletben tengethetném az életem, ami sosem lesz az enyém, és nem is költenék rá, hogy szebb legyen, szóval az haza köt. De jövőképem magyarhonban nem nagyon van. A 100ezres fizu már-már álomnak tűnik, és abból sem lehet megélni. A ruhák megy egyéb fogyasztási cikkek pedig ugyanannyiba kerülnek, mint az olyan országokban, ahol 4szeresét lehet keresni. Mo-n nem hiszem hogy jobb lesz, amíg én élek

25

2009. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Miért pontozzátok le azokat akik a válságra hivatkozva nem mennek most külföldre?Pedig igazuk van...Én Angliában élek,és tényleg nem olyan rózsás most a helyzet itt kint...De mi azért maradtunk mert pár év alatt amióta itt vagyunk,nekünk itt nagyobb az esélyünk mint otthon...
2009. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!