Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha idén kiközösített lettem,...

Ha idén kiközösített lettem, akkor jövőre hogyan barátkozzam össze az osztálytársaimmal?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és az évem borzalmas volt, egy emberrel sem tudtam összebarátkozni az osztályból, kiközösített lettem, egész évben egyedül voltam. Viszont jövőre szeretném, ha ez megváltozna. Idén a családi gondok miatt elégge lelkibeteg lettem, szerintem még enyhén depressziós is vagyok, a jegyeim borzalmasan leromlottak, az osztály legrosszabb tanulója lettem, de a nyáron próbálom összeszedni magam, kipihenni magam, rengeteget tanulni. Szeretnék külsőleg is megváltozni, lefogyni, befesteni a hajamat, nőiesebb, vidámabb ruhákat hordani, egy kis sminket viselni. Szerintetek majd hogyan közelítsek hozzájuk? Vagy még a nyáron milyen indokkal hívjam el őket valahová? Úgy képzeljétek el, hogy még köszönőviszonyban sem vagyok velük, mintha ott sem lennék. Van, akivel még egyszer sem beszéltem. De változni szeretnék. 16/L

2012. jún. 9. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
A választ már megadtad. Megújult külső, és menj oda mindenkihez, hogy szia, hogy telt a nyarad, vagy hasonlók, hogy meséljen magáról.
2012. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ne próbálj görcsösen megfelelni az osztálytársaidnak, inkább próbálj önmagad lenni/maradni. A változás, lefogyás (egészségesen, nem önkínzással!) jó ötlet, de csak akkor, ha Te is valóban ezt akarod, és nem azért teszed csak, hogy elfogadjanak végre. Ha például tetszik a hajszíned akkor pl. ne fesd be csak azért mert egy-két népszerű csajnak festett a haja. Ha nagyon meg akarsz felelni, az is visszaüthet, ha észreveszik, hogy a kegyeiket keresed.

Bízz magadban! Jó vagy úgy ahogy vagy! Tinikorban meg amúgy is folyamatosan alakul, változik az ember, és sosem elégedett önmagával. Ez természetes. Azok, akik nem vesznek tudomást Rólad valójában gyengébbek Nálad, csak igyekeznek leplezni a saját belső félelmeiket.


Az igazi megoldás ez lenne egyébként, ha próbálnál az iskolán kívül barátokat találni. Mi érdekel? Van valami hobbid? Kereshetnél valami klubot a közeletekben, ahova fiatalok járnak vagy az önkéntesség is egy jó ötlet, hogy olyan emberkéket is megismerj, akik odafigyelnek másokra, nem pedig felfuvalkodott hólyagok mint amilyennek az osztálytársaid tűnnek.


Van néhány lap, ahol másokkal is beszélhetsz a problémáidról:


[link]

[link]


Mindkettőn van fórum is, csak regisztrálni kell. És vannak cikkek, téma a szépségápolás is meg tini problémák.


[link]

[link]


És itt van még egy lap, ahol még chat is van,itt összejöhetsz olyanokkal, akik hasonló problémákkal küzdenek (tinikorban ezek teljesen természetesek)és segítséget is kaphatsz:


[link]

2012. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!