Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Totális diszkrimináció van ma...

Totális diszkrimináció van ma az albérletet kínálók piacán? Miért csak nőknek adnak ki szobákat?

Figyelt kérdés
Elképesztő ez a fajta hozzáállás. Csomó szimpatikus budapesti szoba lenne, de 90%-ukat nőknek adják ki. Ennyire kirekesztő nép nincs még egy...
2012. jún. 11. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazságos, de valahol érthető a háttere: senki nem szeretne leamortizált lakást visszakapni, viszont a nőknél kisebb is az esély rá, ők rendszerint jobban vigyáznak a környezetükre.

10 perces találkozó alatt meg elég nehéz felmérni, hogy az adott férfi mennyire rendszerető, mennyire óvja a környezetét.


Mondjuk mi egy egyedülálló lány helyett egy párnak adtuk ki a lakásunkat, egyszerűen a lány eléggé hebrencsnek tűnt, míg a pár megbízhatónak. Másfél év után azt mondom, hogy jól döntöttünk, tényleg álomalbérlők, ha mi elfelejtjük, ők telefonálnak, hogy odaadnák a pénzt, mikor megyünk.

2012. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elég sok emberrel laktam együtt, nőkkel-férfiakkal egyaránt, és esküszöm , hogy a hímnemű lakótársaim tisztábbak-rendesebbek voltak, mint a lányok.

Volt, hogy ki kellett rúgnunk lány lakótársat, mert egyszerűen élhetetlenül undorító környezetet rittyentett maga köré.


26/N

2012. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Pedig tény, h a nők igénytelenebbek néha mint a férfiak.

De néha:D

2012. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ismertem olyan lányt, akinek már kukacos volt az ágya...undorító..


De valóban, a nők nagyobb %-ban igényesek a környezetükre, mint a férfiak. Persze mindenhol akadnak kivételek, de ez van.


Nem tudom mit lehetne tenni. Fogalmam sincs, hogy nézel ki, nem is akarlak megsérteni vagy ilyesmi, de pl. ha ki akarsz venni egy szobát, vagy lakást, akkor menj megborotválkozva, esetleg előtte menj el fodrászhoz ha már amúgy is ideje volna, vegyél fel egy rendes ruhát. Ezt csak azért mondom, mert valaki szereti a szakadt gatyát, vagy rocker pólókat, esetleg a szakállt(a barátomnak is van, egyébként így jobban is tetszik nekem), de a lényeg, hogy ez néhány embert visszatart.

Próbáld a lehető legjobb benyomást kelteni.

2012. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Persze, hogy nőknek adják ki, mert sok nő természetben is hajlandó fizetni érte, nem egy ilyen futkos az egyetemeken és ami a legjobban elszomorító, hogy elég népszerű ez a fizetés, különben nem lenne ennyi próbálkozás.
2012. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem ugyanúgy lehet mindkét nemből igényteleneket találni.


Egyébként minden nap megborotválkozom, lefürdök, tiszta, igényes ruhákat veszek fel magamra, tehát nem egy csöves beállítottságú akrámiként szoktam megjelenni. De ha a kedves hirdető már eleve kiírja, hogy CSAK NŐNEK adja ki a szobát, akkor kár telefonálnom, és győzködnöm, hogy de igen, én férfi létemre nem vagyok igénytelen.

2012. jún. 11. 13:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd! De nőknek is csak úgy, ha nincs se gyerek, se kutya, se macska, a kanapét takard le, ha ráülsz, a parkettára lehetőleg csak mezítláb lépj rá, vagy inkább még úgy se, lebegj felette... beszarás, amit a lakástulajdonosok elvárnak manapság a bérlőktől.
2012. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, mert a többésgük feketén, az adót nem megfizetve adja ki a lakást és szobát. Aki köt egy normális szerződést, annak nem kell ilyen kritériumokat támasztania.
2012. jún. 11. 17:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Én azt nem értettem sokáig, miért kezdődik minden hirdetés úgy, hogy diáknak kiadó, meg egyetemistának kiadó... Aztán felvilágosítottak, hogy másképpen nem lehet beleírni, hogy cigányoknak nem...
2012. jún. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Igen teljes diszkrimináció van, mert a tulajdonosok még nem nőttek fel a szolgáltatói feladathoz. Nem fogják fel, hogy ők szolgáltatnak, a bérlő pedig fizet a szolgáltatásért...


Ez kb. olyan, mintha a boltban a pénztáros azt mondaná, hogy nem vásárolhatsz a boltban, mert nem tetszik neki a pofád...


A jogi lehetőségek is megvannak, amely mindkét fél érdekét védi.

2013. szept. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!