Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevettétek, hogy itt...

Észrevettétek, hogy itt GYIK-en csupa zseni, több nyelvet folyékonyan beszélő 6 diplomás van?

Figyelt kérdés

Jó a kérdés kicsi túlzásnak hangzik, de komolyan mondom, állandóan ilyenekbe botlok.

Múltkori kérdés volt, hogy ki hány nyelven beszél és milyen szinten. A legtöbben írták, hogy angolul folyékonyan, meg még nem egy volt, aki legalább még egy nyelvet írt, amit folyékonyan tud. Megértem, hogy akad 1-1 ember, aki mondjuk kinn él és azért tudja a nyelvet, avagy az egyik szülője mondjuk angol. De azért mindenki? És azért gondolom, hogy nem írnak igazat az emberek, mert volt egy másik kérdés, ahol a kérdező leírta, hogy 3 nyelven beszél már ,mert latinból is meglett az alapfokú (!) nyelvvizsgája. Tehát, akinek egy alapfokú tudása van ,az már beszéli a nyelvet. Nekem is van 3 nyelvvizsgám 2 közép és egy felsőfokú, de mikor kérdezik, hogy milyen nyelveken beszélek, csak az angolt mondom, mert az az egyetlen, amiről tényleg azt tudom mondani, hogy már jól beszélem, mert egy német középfokú azért nem egy nagy durranás, de biztos nem egyenlő azzal, hogy beszélem a nyelvet. Eleve ahhoz, hogy pl valakinek folyékony nyelvtudása legyen évekig kell élnie célnyelvi országban. De egyesek már egy középfokú nyelvvizsga után azt írják, hogy angol folyékonyan, vagy ami még jobb: anyanyelvi szinten :D Hát komolyan mondom...

Másik jó: hogy csupa diplomás, többdiplomás van itt. Kérdezem múltkor kinek milyen végzettsége van: 1. informatikus és közgazdász diploma 2. angol és jogi diploma 3. orvos 4. nemzetközi nem tudom mi meg szociológia stb. Csupa ilyen. Egy szakmunkás sincs, vagy műkörömépítő, vagy óvónő.


2012. jún. 12. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Akinek nincs ilyen magas végzettsége, vagy nem ismer ennyi nyelvet, az inkább hallgat, mert nem dicsekedhet semmivel.

Nyelvismeret dolgában pedig a közösségi oldalakon is be szoktak írni nyelveket, amiket épphogy ismernek, mert dicsekedni akarnak.

2012. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De most egy anonim oldalon mit számít az ,ha valaki odaírja, hogy németül csak alapfokon tud, vagy asztalos? Most kinek árt azzal, ki előtt ég?
2012. jún. 12. 20:46
 3/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk én angolul passzióból tanultam meg és annyit bújtam mindenféle anyagot, hogy közelítek az anyanyelvi szinthez, dolgoztam már tolmácsként, fordítóként is. De soha nem jártam még angol nyelvű országban (viszont az itt élők nyakára jártam és sokat beszélgettem velük).


Abban igazad van, hogy a középfok még édeskevés. Nyelvtudásnak számít, de messze van a folyékonytól. Olaszból megvan a középfokúm, de beletörne a bicskám egy lendületesebb beszélgetésbe. Németből inkább bátor vagyok, a nyelvtannál kilóg a lóláb rendesen, csak merek kommunikálni.


Ezen felül még 3-4 nyelvet nagyjából megértek, ha beszélnek hozzám, felfogom, hogy mit akarnak, válaszolni viszont már nem tudok. Ez nem nyelvtudás...nemtom, nyelvértés inkább :)


Egyébként másoddiplomát sokan szereznek. Nekem közgazdász végzettségem van, ha akarnék mehetnék kicsit másfajta képzésre, ami mégis közelít valahogy a közgazdaságtanhoz. Akkor nekem is lenne két, látszólag különböző diplomám.

Ha most megcsinálnék egy egy éves tolmácsképzőt, akkor nem hazudnék, ha azt mondanám, hogy angol és közgáz diplomám van.

2012. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

En nemetböl beszelek szinte anyanyelvi szinten, mert mar egy ideje kint vagyok, megis csak közepfokom van. Es dicsekedni se dicsekszek vele, mert nem erdekel senkit. Amugy meg sztem minimum lenne egy masik nyelvet folyekonyan beszelni, (akar nyelvvizsga nelkül is, az csak MO-n olyan nagy dolog), ha valaki jo munkat akar...

De az tenyleg gaz, mikor valaki nagy nehezen összekapar egy közepet angolbol, pedig a szokincse kb a OMG, a WTF, a LOL es egyeb röviditeselböl all, de ennek ellenere megis henceg...

2012. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy érzem, hogy a magyar nyelvvel is erősen küzdenek a beírók. Rossz magyarsággal megfogalmazott gondolatok (?), rengeteg a helyesírási hiba, amelybe az elgépeléseket nem is számolom.
2012. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-es! Nyilván az, hogy középfokod van még nem jelenti azt, hogy olyan is a tudásod, nem erről beszélek. De itt kifejezetten csak olyanokkal találkozom, akik konkrétan középfokú tudásukra gondolják, hogy az már folyékony. Nem az, hogy ők most kinn élnek, csak anno itthon ennyit tudtak összeszedni. Nem. Egyszerűen összekapartak egy középfokot, vagy annyit se és akkor már beszélik a nyelvet. Ha ilyen szinten mérnék a tudást, akkor én konkrétan 6 nyelven beszélnék. Persze nem beszélek 6 nyelven, mint írtam egyedül az angolom olyan, amivel néha tudok dicsekedni, de azt mondjuk a munkám során is gyakran használom. Szóval én csak arra szeretnék kilyukadni, hogy anonim oldalakon az emberek szeretnek nagyot mondani, de ha élőben kéne használni azt az állítólagos folyékony nyelvtudást, akkor nagy részük felsülne.
2012. jún. 12. 21:00
 7/15 anonim ***** válasza:

A végzettségek felsorolásában és a nyelvtudás megítélésében biztos sokak részéről van egy nagy adag dicsekvés is. azt viszont nagyon nem szeretem, amikor a nyelvtudást a letett nyelvvizsgákkal mérik. Ugyanis nyelvvizsgát általában azért tesznek, mert anélkül nem kapják meg a diplomát vagy egy állás betöltésének feltétele. Korábban anyagi ösztönzés volt a nyelvpótlék is, ma már kevés helyen fizetnek külön nyelvpótlékot, mert a nyelvtudást alkalmazási feltételnek tekintik és beépítik a bérbe. Ilyen megközelítésben szerintem az első, minimálisan szükséges nyelvvizsga fokozat elérésének van jelentősége. Utána, ha a középfokúval rendelkezőtől nem kérik a felsőfok letételét is, nem valószínű. hogy kemény ezreket ki fog fizetni azért, hogy még egy papírja legyen. Attól a munkája, a gyakorlat során nagyon jól elsajátíthatja a nyelvet és lehet, hogy jobban fogja beszélni, mint aki a felsőfokúról szóló pecsétes igazolást lobogtatja. Különben is egy vizsgaeredmény nem mindig csak a tudástól függ, nagyon sokat számít a vizsgarutin is. Azt egyrészt az egyénnek saját magának kell eldönteni, mennyire tudja a nyelvet, másrészt a környezete is "minősíti" különféle ráutaló megnyilvánulásokkal.

Szerintem azon nem kell kiadni, hogy emberkék miket nyilatkoznak saját magukról. Neked úgy látom megvan a saját önkritikád, de ne várd el ugyanezt másoktól is.

Az egy diploma - több diploma kérdés is szerintem papírgyűjtési akció. Sokan azért mennek egyik képzésről a másikra, mert vagy nem találnak a szakmájukban munkát vagy ezzel akarják halogatni a munkavállalást. Szerintem egy alapszakmával és egy kiegészítő képzéssel a mai munkaerőpiaci viszonyok között is lehet boldogulni, ha valaki igazán akar dolgozni.

2012. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom pont az anonimitas miatt akarjak magukat jobb fenyben feltüntetni, mint amilyenek valojaban. Azt hiszik, ettöl talan valakinek jobban szimpik lesznek... Mas ötletem nincs. :)

4. voltam

2012. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

jó kérdés:)


már én is felfigyeltem hogy itt 3-4 féle ember típusból van a legtöbb

vannak a tizenévesek, az egyetemisták a háziasszonyok és a munkanélküliek

egy másik forumon ment a beszélgetés és angolul kellett volna megkérdezni valamit de senki nem tudta hogy van

2012. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy elkerülte figyelmemet a feltett kérdésed. Beírtam volna, hogy kb. 40 évvel ezelőtt tanultam németül, és mivel azóta még a kutya sem szólt hozzám azon a nyelven, tulajdonképpen már el is felejtettem.

De ugyanígy vagyok az orosszal is.


:D

Nekem az tetszik nagyon, hogy volt egy kérdés, amire xy válaszoló beírta, hogy ők is albiban laknak, és elég nehezen jönnek ki a pénzükből.

Azóta pedig a legkülönbözőbb, legdrágább kaják receptjeit írkálja, ha az a kérdés, hogy ki mit főzött. ???

Amikor valaki azt kérdezte, mit kezdjen a megmaradt főtt hússal, a hölgy rögtön bevágta, hogy ő az ilyesmit elosztja a 4 macskája között.


Szóval itt azért egész biztos írnak olyat, aminek a fele sem igaz.

2012. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!