Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik gyerek gazdag másik...

Egyik gyerek gazdag másik gyerek meg gazdag de mégsem? O. O

Figyelt kérdés

Van 2 osztálytársam. Egyik nagyon gazdag. Minden új kütyü amint kijön piacra neki megvan. Apukája megveszi. Ha szeretne valamit másnapra megvan.

És van egy másik osztálytársunk, aki tök átlagos. Régi a telója, nincsenek eget rengetően márkás ruhái, nem eszik drága kajákat, sőt csokit is csak alig párszor láttam enni. És diákmelón van. A házuk sem egy álomház, elég kicsi, de takaros.


Nem rég azonban kiderült, hogy az utóbbi osztálytársam szülei gazdagabbak mint az osztályunk "gazdag" sráca. És mégis tök átlagos a gyerek és semmi extrém cucca nincs. Nem is lenne rászorulva a diákmunkára sem.

A srác szerint a szülei nem akarják elkényeztetni. Neki mindig meg kellett dolgozni otthon a dolgaiért. Ha jó bizonyítványa lett csak akkor mehet nyaralni a nyáron, ha zsembpénzt akar akkor pedig melóznia kell érte. Ha drágább holmit szeretne magának akkor azért szintén meg kell dolgoznia. Mondjuk igaz, hogy mindig 5-ös tanuló. Nagyon okos, de én tökre azt hittem, hogy átlagos családból való.


Szerintetek nem furcsa, hogy a szülei nem ajnározzák el mindennel? És miért laknak kis házikóba ha lakhatnának palotában is?


2012. jún. 19. 15:24
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem furcsa, mindenki úgy él, ahogy akar, és, ahogy tud.

Ők így érzik jól magukat, ezt választották.

Szerintem is igazuk van. :)

2012. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

10. Ja hha téged így neveltek a szüleid akkor az is a jó? Tudod én azt tartom valakinek aki saját erőből tud lábra állni nem úgy h anyuciék adnak munkát, pénzt, kocsit, házat.

Nagyon is jól csinálják. Legalább nem lesz egy kis elkényeztetett kölök.

Am nem volt sehol h eldugnának bármit is a gyerek elől, éheztetnék v ilyesmi. Csak egyszerűen életre nevelik. Nem kap csak azért meg minden sz...t mert h anyuéknak van pénze

2012. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden gazdag ember agyatlan, most ebből kiderül. Jó hogy vannak ilyenek is.
2012. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%

Nos, kedves tízes, én is gazdag családban nőttem fel. Az értelmes, aggyal is rendelkező igazán gazdag szülők kiváló oktatással, gyakorlati tapasztalati lehetőségekkel és a még kiválóbb kapcsolatrendszerükkel halmozzák el a gyermekeiket, nem drága cuccokkal. Te ezt nem tudtad? Akkor talán olvass Kiyosakit. Az mifelénk alapmű... Szimplicitásra kell törekedni.

Tudod, vannak olyanok, akik fogyasztokká válnak, ahelyett, hogy anyagi függetlenségre törekednének. A kettes számú család stratégiája az evolúciósan nyertes.

Gazdag ember csak abból lesz, aki kevesebbet költ, mint amennyit keres.

2012. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Az embert sokszor megváltoztatják a körülötte lévők... Az egyik gimis oszt.társamék nagyon gazdagok (anyukájának saját cég, apukája egy megyeszékhely polgármestere). Jó barátok vagyunk a mai napig, rendszeresen beszélünk és találkozunk is. 12-esek vtunk amikor összejött egy másik oszt.társammal akik elég szegények vtak. Az anyukája 1edül nevelte, egy ápolónői fizetésből. Elég sokat vitáztak és a srác többször próbálta lekenyerezni a lányt pl. egy márkás 20-25ezres cipővel, egy új drága ruhával... de a lány azt mondta h nem kell a pénz... a srác nem értette, h miért ilyen a lány. Tőlem kérdezte és én annyit mondtam, lehet sok pénzed, de ha szíved nincs akkor tökmind1. Azóta meggondolja mire költ,nem csinál ilyet.

Úgy vélem a 2. család jól cselekszik, bár kicsit szigorúan. De így legalább megtanulja a gyerek, h nem repül két füttyre a bankkártyára a pénz :)

2012. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 _Random ***** válasza:
52%

#8.

Na először is nem véletlenül van nevem..


Másodszor: Hogyha támogatnák a gyereket, akkor nem kellene melóznia.. Apropó: Mennyi idős?


Többin meg értelmetlen lenne vitatkozni. Teljesen egyetértek a 2. gyerek szüleivel, csak szerintem ezt a nevelési módot egy kicsit túlzásba viszik. Szülinapjára/Karácsonyra egyáltalán kap ajándékot, vagy azért is meg kell dolgoznia?

2012. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy a kajáért és a fűtésért dolgoztatnák. A jelek szerint az iskoláztatását is fizetik. A diákmunka meg senkinek sem árt. Nagyon fontos, hogy megismerje a pénz értékét, mielőtt rászakad a vagyon.
2012. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
37%

A 10. vagyok.

Én anyagilag független vagyok a szüleimtől.Úgy gondolták ha ők el tudtak valamit érni akkor én is elérem.És mindent úgy tettem ahogy tanítottak , sikerült is elérnem azt amit ők , talán még többet is.

Nem az ő kapcsolataiknak köszönhetem és mert én az ő valakijük vagyok.

Nőként főleg nem könnyű ilyen dolgokat elérni.


Megtanították velem a másik ember tiszteletét és hogy senkit sem szabad lenézni.

Elkényeztetés?Semmiből nem szenvedtem hiányt.Mégsem kötöttem mások orrára.

Nem voltam nagyképű sem.

Sznobizmusom viszont van és mindig is volt de természetesen ezt megtartom magamnak és nem nyilvánítom ki.


Persze mások irigysége nagyon lelombozó.


Tudjátok rossz neveléssel bárkiből csinálhatnak szörnyű embert.Ez nem függ össze másik anyagi helyzetével.

2012. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Van rendesen szülinapja, névnapja, karácsonya.

Telójával is cseszegettük, hogy már mindenkinek érintőképernyős, meg facebookos a telefon... neki meg egy régi Nokijája van amit 5éve kapott.

De azt mondja, hogy akkor vesz újat, ha ez már beadja a kulcsot. És mindenben ez a hozzáállása, hogy amíg a régi jó és működő képes addig neki nem kell új.


17 évesek vagyunk már, de általánosba is együtt jártunk. Azért is döbbentem meg.


A nagyobb dolgokért biztos ,hogy meg kell dolgoznia. Pl. Törökországi utazásra csak jeles bizonyítván ellenében mehetett. Úgy semmi nagy cuccot nem kap, hogy nem "érdemelné" ki.

2012. jún. 19. 16:09
 20/37 anonim ***** válasza:
18%

Nem irigylem a srácot.

Szörnyű lehet ilyen családban nőni ahol van pénz de mégsem adnak neki semmit.És semmiben nem részesítik.

2012. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!