Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik gyerek gazdag másik...

Egyik gyerek gazdag másik gyerek meg gazdag de mégsem? O. O

Figyelt kérdés

Van 2 osztálytársam. Egyik nagyon gazdag. Minden új kütyü amint kijön piacra neki megvan. Apukája megveszi. Ha szeretne valamit másnapra megvan.

És van egy másik osztálytársunk, aki tök átlagos. Régi a telója, nincsenek eget rengetően márkás ruhái, nem eszik drága kajákat, sőt csokit is csak alig párszor láttam enni. És diákmelón van. A házuk sem egy álomház, elég kicsi, de takaros.


Nem rég azonban kiderült, hogy az utóbbi osztálytársam szülei gazdagabbak mint az osztályunk "gazdag" sráca. És mégis tök átlagos a gyerek és semmi extrém cucca nincs. Nem is lenne rászorulva a diákmunkára sem.

A srác szerint a szülei nem akarják elkényeztetni. Neki mindig meg kellett dolgozni otthon a dolgaiért. Ha jó bizonyítványa lett csak akkor mehet nyaralni a nyáron, ha zsembpénzt akar akkor pedig melóznia kell érte. Ha drágább holmit szeretne magának akkor azért szintén meg kell dolgoznia. Mondjuk igaz, hogy mindig 5-ös tanuló. Nagyon okos, de én tökre azt hittem, hogy átlagos családból való.


Szerintetek nem furcsa, hogy a szülei nem ajnározzák el mindennel? És miért laknak kis házikóba ha lakhatnának palotában is?


2012. jún. 19. 15:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
81%

16.

1. Az nem a neved hanem csak 1 álnév.

2. a támogatás nem azt jelenti h kinyalom a seggét.

Zsebpénzt nem kap. Azért kell megdolgoznia, de gondolom nam éheztetik meg nem kell hazaadni a pénzét.

18.

Nem azt mondtam h még a szüleidtől fügsz, de tuti biztos vagyok benne hha ők nem indítják el a karieredet és támogatnak pénzzel akkor sehol nem lennél. Én azt tartom valamire (és arra írígy sem vagyok) aki saját maga megküzdött azért amilye van.

2012. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Nos, ha bármikor is úgy adódna, hogy elfogy a család pénze, akkor sem lesz ebből a fiúból boldogtalan ember, mert nem drága vackoktól függ a boldogsága.

Mégis miféle "extrém" cuccra van szüksége egy tizenhétéves kölyöknek? Mi a baj egy tökéletesen működő régi telefonnal?

Kedves 60%-os: szerintem nagyobb gáz, ha apuanyu rászoktat a sznobizmusra, elhalmoz drága cuccokkal, amiktől majd értékes embernek érzed magad (és egy ilyen gyerek elmondhatja bátran, hogy a rajta lévő cucc sokszorosa az ő értékének..), majd utána küzdhetsz meg egyedül mindenért az átlagos képességekkel és iskoláiddal...

Mi is viszonylag szerényel éltünk, bár a szüleinknek volt bőven pénze. Megtanultuk az egyszerűség előnyeit, viszont a jó iskolánkkal és a család kapcsolataival felnőttként már úgy élhetek, ahogy akarok. De tudod, mit? Most is egyszerű körülmények között élek. Viszont bármikor abbahagyhatom a munkát.

Nekem minden pénzt megér, hogy normális embert neveltek belőlem, nem egy sznobot, akinek egy anyagi hullámvölgy tönkreteszi az életét.

2012. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit nevezünk gazdagnak. Ha az átlagot nézzük, akkor én is "gazdag" családban élek. A szüleim a semmiből , zsíros kenyérből kapaszkodtak fel odáig, ahol most tartanak. Nincs 3 autónk, medencénk, meg kacsalábon forgó palotánk, teljesen átlagos életet élünk, nem mellesleg nálunk is annak a hív mindenki, hogy amíg valami nem döglik be, addig jó az.

Ha utazni akarok, akkor azt a saját pénzemből, nekem is mindenért meg kellett dolgoznom, tenni azért, hogy megkapjam. Nem kell feltétlenül fizikai munkára gondolni....

Sosem éreztem ezt bajnak, sőt... nagyon is hálás vagyok a szüleimnek, hogy megtanították a pénz értékét! Az meg, hogy ők mire gyűjtögetnek. Mindig van, amire elmegy. Szigetelés, tatarozás, autójavítás, egy nyaralás, vagy bármi, amit kívülálló nem igen lát, ahogy azt sem, hogy mennyi pénz van benne.

2012. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
17%

A 18-as vagyok ismét.

Hogy elfogy-e a pénzem.Azt nem hiszem.Mivel van belőle elég el tudtam végezni olyan iskolát amiből alkalmazottként is nagyon kényelmesen megélek.Bebiztosítottam magam.


A sznobság nálam terjed ki az aranyból készült fürdőkádra és a gyémántokkal kirakott mobiltelefonra.

Viszont igenis minőségi és márkás ruhákat veszek csak fel.Az autóm is a 3 német prémium márka közül az egyik terméke.

Emellett rendmániás és kissé tisztaság mániás vagyok.Mindenben a rendezettséget , előre eltervezett dolgokat szeretem.

Csak kevés egészséges sznobság van bennem , ez főleg a minőségre igaz.Nekem a minőség mindenben nagyon fontos , munkára , ruhára , autóra.


Én ebben nőttem fel.Tisztában vagyok vele hogy nagyon sokan nem élnek így.Nem a saját életszínvonalamat tartom normálisnak.

2012. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
17%
*A sznobság nálam nem terjed ki az aranyból készült fürdőkádra és a gyémántokkal kirakott mobiltelefonra.
2012. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
24. Olyan nincs h egészséges sznobság. Ha valaki sznob az bárhogy is nézed nem jó dolog. Am nem is az a baj h te így nőttél fel, hanem h szted az a normális h ha valaki jól él az ki kell h nyalja a gyereke seggét
2012. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
8%

Nem kell kinyalni a seggét.Tőlem is megvontak pár dolgot amikor rossz jegyet kaptam.


Sok dolog a bizonyítványhoz , iskolai eredményekhez volt kötve.


Rendesen kell nevelni igen.De a 2. második srácot a kérdésben nem rendesen nevelik.A szülei szerintem egész más felfogásúak.


Nekem az a véleményem.

2012. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Autóról jut eszembe! A srác apukája saját maga szerelte össze a kocsijukat (mert ez valamikor érdekelte). Ebben is nagyon furcsák. Én azt hittem azért, nincs rendes kocsi, mert nem tellett rá. Bár az apukája mondott valami olyat, hogy ő az olyan kocsikat szereti ami ha lerobban egy nejlon harisnyával is meg lehet javítani. Pedig egy vállalat vezetője. Simán kérhetne a gyártósorról egy kocsit magának. Ki érti ezt?
2012. jún. 19. 16:46
 29/37 anonim ***** válasza:
85%

18-as!


Gazdagnak akkor nevezheted magad, ha anyagilag független vagy. Ez nagyon alsó hangon 50 milliós, nem ingatlanban fekvő vagyont jelent, aminek a kamataiból illetve hozamából élhetsz. A befektetés értéke viszont nem állandó, az bizony csökkenhet, esetenként nagyon sokat. Lásd görög kötvénycsere...

Az igazán gazdag családok nem fogyasztóvá nevelik a gyermekeiket, hanem a pénzügyi függetlenség fontosságát sulykolják beléjük. Én nagyon sok igazán gazdag embert ismerek, többségük saját maga szerezte a vagyonát. Kivétel nélkül mindegyikre jellemzős, hogy tud és szokott is spórolni. Pont azért, mert így gyarapszik a vagyona. A márkás kocsik, méregdrága ruhák csak a figyelmet hívják fel. NINCS szükségük külsőségekre, mert egészséges az önértékelésük.

A mi köreinkben a legfontosabb a szimplicitás. Meg kell tanulni úgy élni, hogy az anyagi függetlenséget ne veszítsük el, és akkor nem lesz baj. Mégis mit csinálsz, ha a befektetéseid értéke lecsökken? Le tudsz mondani a luxusról? Mert azt nem hiszem, hogy a párnacihában tartja a pénzét egy gazdag ember...

2012. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Kérdező. Hát ha egyszer ő az olyan kocsit szereti, meg összerakta, mert érdekelte a dolog. Nem tudom miért kell azon kiakadni h valakinek van pénze és nem szorja el minden szarra. Főleg ha feleslegesnek tartja azt mint pl a srác apja a drága kocsit.

Miért zavar az téged h így élnek meg nem kötik mindenki orrára h milyük van??

2012. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!