Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik gyerek gazdag másik...

Egyik gyerek gazdag másik gyerek meg gazdag de mégsem? O. O

Figyelt kérdés

Van 2 osztálytársam. Egyik nagyon gazdag. Minden új kütyü amint kijön piacra neki megvan. Apukája megveszi. Ha szeretne valamit másnapra megvan.

És van egy másik osztálytársunk, aki tök átlagos. Régi a telója, nincsenek eget rengetően márkás ruhái, nem eszik drága kajákat, sőt csokit is csak alig párszor láttam enni. És diákmelón van. A házuk sem egy álomház, elég kicsi, de takaros.


Nem rég azonban kiderült, hogy az utóbbi osztálytársam szülei gazdagabbak mint az osztályunk "gazdag" sráca. És mégis tök átlagos a gyerek és semmi extrém cucca nincs. Nem is lenne rászorulva a diákmunkára sem.

A srác szerint a szülei nem akarják elkényeztetni. Neki mindig meg kellett dolgozni otthon a dolgaiért. Ha jó bizonyítványa lett csak akkor mehet nyaralni a nyáron, ha zsembpénzt akar akkor pedig melóznia kell érte. Ha drágább holmit szeretne magának akkor azért szintén meg kell dolgoznia. Mondjuk igaz, hogy mindig 5-ös tanuló. Nagyon okos, de én tökre azt hittem, hogy átlagos családból való.


Szerintetek nem furcsa, hogy a szülei nem ajnározzák el mindennel? És miért laknak kis házikóba ha lakhatnának palotában is?


2012. jún. 19. 15:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, a gyereknek tanulnia kell és dolgoznia, hogyha teszem azt, a legújabb COD-dal szeretne játszani? Milyen kegyetlen - kegyetlen világ, brutális szülőkkel...


Nekem szimpatikus a 2. család nevelési módszere. Nem verik, nem éheztetik a gyereket. Azaz elvárás, hogy nyaralni csakis úgy mehet velük a gyerek, hogy jó bizonyítványt visz haza... ezért ne törjünk már pálcát a szülők felett! Amíg a gyerek iskolába jár, az a dolga, hogy tanuljon és ők, mint szülők, akik iskoláztatják, teljesen jogosan várják el tőle, hogy a gyermekük a tőle telhető legjobbat nyújtsa. Plusz egy kis diákmunka nem árt senkinek se. Nem a megélhetésért dolgozik, hanem azért, hogy amit szeretne magának pluszban, akkor meg tudja venni, a szülei nem veszik el tőle a pénzt, teszem azt alkoholra vagy drogra. Ez azért nem kőkemény gyerekdolgoztatást. Gondolom ruhákat, orvosi ellátást, ételt és fedélt, stb. biztosítanak neki otthon, sőt, valószínűleg a későbbi egyetemi tandíjat sem fogják sajnálni tőle. Az, hogy egyetem mellett dolgoznia kell, mert a szülők azt mondják, hogy fiam fizetjük a lakbéred/tandíjad/ruházkodásod és kajád (vagy az összeset együtt), de ezen felül a szórakozási lehetőségeidet finanszírozd te, szerintem tök normális dolog. Azért mert valaki valakinek a gyereke, nehogy abból álljon már a világa, hogy semmit nem csinál, de minden jár neki. A 2. család speciel embert nevel a gyerekéből.

2012. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a második szimpatikus. Mondjuk én a kettő között helyezkedem el, tehát mindenfélét megvehetnénk, de nincs az, mint az elsőnél, hogy mindent megkapok (csak azt, amire tényleg szükségem van), de nem is az, mint a másodiknál (bár én is kitűnő vagyok, de ez nálam belső késztetés.) Úgyhogy szerintem is jól csinálják a szülők.


A 10-esnél én akkor estem hanyatt, amikor azt írta, hogy a szülei megtanították törtetni. Remélem soha az életben nem találkoztam vele.

2012. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
91%
A gazdagok is szeretnek piacon vásárolni, ragaszkodhatnak egy kikopott fotelhez, egy régi autóhoz, egy kinyúlt pulóverhez. Nem a külsőségek mutatják meg, hogy mennyi pénzünk van. Ez utóbbi inkább a konzumőrültekre igaz, akiknek talán az összes megkeresett pénze elmegy ilyen marhaságokra.
2012. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen gondolkodnak a 2. gyerkőc ősei. Mindenért meg kell dolgozni, és az, hogy v.ki gazdag családba szüleik, semmivel sem jogosítja fel többre az embert.


Amúgy érthető, miért nem hodályban laknak: drága fenntartani, és ha nem nagy a család, akkor ki sincs használva a hely. A házat, viszont ugyanúgy takarítani kell, és megőrizni az állapotát, és hát a nagy ház több pénzt visz el.

2012. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

én szeretnék mezitláb járni.

Úgy érzem, hogy amig szegény vagyok, nem tehetem meg.

nem lehetek teljesen szabad. be kell állnom a sorba, meg kell felenem öltözkdésben is az elvárásoknak.


de ha lenne egy ötösöm a lottón, akkor rögtön vennék egy mopedet, egy kis lakást közelebb a munkahelyemhez, és sokszor járnék mezitláb ...

2013. márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Második gyerek szülei normális embert nevelnek a gyerekből, nem elkényeztetett majmot.
2013. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
jól tették a második szülei jól nevelik a kölyköt :) én is így fogom csinálni mindenrrt meg kell küzdeni
2017. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!