Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezen a fórumon csan bunkók...

Ezen a fórumon csan bunkók vannak? A magyarok mind ilyenek?

Figyelt kérdés

Hali, ez a kérdés azért merűlt fel bennem, mert eddig valahányszor kérdést raktam fel, mindig előkerültek a nyelvtan zsenik, akik ismeretlenül lecigányóztak, csak mert néha helyesírási hibákat ejtek.


Ha nem ismernek milyenjogon ítélkeznek felettem?

Autodidakta módón tanultam meg a nyelveteket. Tudok írni, olvasni beszélni magyarul.

Soha nem jártam magyar tannyelvű iskolákba. Dublinban születtem, 5 éve élek itt, egyetemre járok.


Úgy gondolom egész jól tudok bánni a nyelvetekkel.


Miért kell kötekedni ha valamit rosszul írok? Megnézném ezeket a nyelvtan zsönglörőket, hogy az én anyanyelvemmel hogy bánnának 5 év után. Vagy bármilyen másik idegen nyelvvel...

Nagyon meg tudnak bántani a beszólásaikkal.


2012. jún. 27. 23:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Van, amikor igazuk van, pl. olyan esetben, hogy szinte értelmezhetetlen a mondat a sok helyesírási hibától.

De egyébként nem kell foglalkozni velük. Unatkoznak.

2012. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
32%

Igen sajnos a magyar nép híres a rossz modoráról. Ezért is utálnak minket a legtöbb környező országokban. Ausztriában sem vagyunk másként elkönyvelve mint a "Magyar aki ide jön lopni!"


Szerintem nagyon sok itt az olyan ember aki a civil életében talán nem mondhatja ki a frankót aztán belép ide és eljátsza a "Majd Én megmondom a tutit neki" dolgot.

Én is elcsodálkozom hogy sokszor értelmes kérdéseket is hogy le tudnak szólni.

2012. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Ne is figyelj rájuk!

Egyébként valószínűleg azért, mert rengeteg olyan ember jár ide, akik idióta kérdéseket tesznek fel, szörnyű helyesírással. És ha egy olyan kérdést látunk, ami teli van helyesírási hibákkal, nem is gondolkodunk el rajta, hogy miért írhatta rosszul...

És elismerem, szép teljesítmény magyarul így írni öt év után, önerőből. :)

2012. jún. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére azért a komoly kérdéseknél rendkívül értelmes és valóban hasznos válaszok is szoktak születni. Ami azért jó dolog. Eléggé kategória függő szerintem hogy hol milyenek a válaszok minősége.
2012. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk hülyék mindenhol vannak. A népesség egészéhez képesti arányuk már más kérdés. :)


És mi az anyanyelved? Kézenfekvő lenne az angol, de attól, hogy Dublinban születtél, még lehetsz akár bármilyen bevándorlók, vagy mondjuk egy ír nyelv-kedvelő pár gyermeke, akiknek köszönhetően az ír lett az anyanyelved... :) Szóval...?


De gondolom, egyszerűen csak azért, mert mondjuk tény, hogy nincs túl sok oka bárkinek is azt feltételezni egy magyarul író emberről, hogy nem magyarországi (vagy határon túli), amennyiben ő ezt nem teszi egyértelművé magáról. Ha nem írod ki, hogy mi a helyzet (mint ahogyan tetted azt most), akkor tippelnek. Persze bunkóskodniuk már nem kellene, de ez már megint más lapra tartozik.


És elismerésem a magyarodhoz, tényleg nagyon jó. :) Hova jársz, mit tanulsz, már ha szabad kérdeni...?

2012. jún. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%
Én múltkor egy erősen összetett mondatban vétettem egy akkora hibát, hogy félregépeltem 1 db betűt, ami mellesleg a klaviatúrán egymás mellett található. Egyik gyökér olyanokat kezdett el írogatni, hogy tanuljak meg írni, meg olyan szánalmas vagyok, égetem magam stb..:D:D Hihetetlen, de vannak ilyenek. Nem tudom mit érezhetnek ezek a gép elött:D
2012. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, most megnyugodtam :)

Természetes hogy kijavítanak azzal nincs bajom, kérni is szoktam. Meg nem írhatom oda minden kérdésemhez, az egész élet történetem.


Az anyanyelvem angol, de beszélem a kelta nyelvet is, mert a nagymamámék megőrizték és tovább adták ezt örökség ként. Írni már annyira nem tudok, az írás jeleket is nehezen értelmezem.


Kénytelen voltam megtanulni. Ide lettem szerelmes hála az internetnek. Ide költőztem a fiúhoz, ő is tanítgatott, meg a huga kicsi iskolás könyveiből alapoztam, aztán meséket olvastam, meg komolyabb könyveket.


Az eltén vagyok, génsebészetbe szerettem bele, és ebből kifolyólag biótechnologus szakmérnőki gyakorlaton vagyok egy nagyon neves onkologus doktornő oldalán :)

2012. jún. 27. 23:50
 8/29 anonim ***** válasza:
93%

Hát Te még sokra viszed kicsiny országunkban! Köszönjük!

Amúgy a magyarod fantasztikus 5 év után, valóban nem beszélnénk így angolul ennyi év után. (Tisztelet a kivételnek.)

2012. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudják, hogy nem magyar az anyanyelved. Ha tudnák, akkor biztos elnézőbbek lennének. Vannak olyan hibák, amiket egy külföldi könnyen elkövet, de egy magyartól nagyon súlyos tévedésnek számít. (Egyébként nagyon jól írsz 5 év után! )


Egyébként nem csak a magyarok között vannak ilyenek. Járok német fórumokra, és ott is rendszeresen kijavítják a helyesírási hibákat.

Én legtöbbször nem szoktam belekötni ebbe, és néha idegesít a sok önjelölt nyelvtanzseni (amúgy nyelvész vagyok). De amikor annyira rosszul fogalmaznak meg egy mondatot, hogy nem értem, mit akar az illető, akkor én is visszakérdezek, hogy: Tessék? Írd már le légyszi rendesen, mert nem értem, mit szeretnél, nem tudok segíteni. De soha nem bunkózok meg cigányozok.

2012. jún. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy az utolsó mondja az a helyes. Mert eđig nagyon kultúráltan kijavítottak még a kisboltban is egy néni, hogy "Kedveske, nem azt mondjuk hogy akarom, hanem azt, hogy szeretném"


Vagy a barátaim is szoktak segíteni, igaz sokat röhögnek rajtam még most is, de legalább segítenek :)


Pár hónapja fórumozok és meglepett mennyire durvák itt az emberek.

Már unok mindenkinek magyarázkodni, már azt is mondták nekem, hogy menjek vissza négylevelű lóherét kapálni...


Szerencsére a valóságos életbe csak nagyon nagyon ritkán bántanak meg :)

2012. jún. 28. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!