Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezen a fórumon csan bunkók...

Ezen a fórumon csan bunkók vannak? A magyarok mind ilyenek?

Figyelt kérdés

Hali, ez a kérdés azért merűlt fel bennem, mert eddig valahányszor kérdést raktam fel, mindig előkerültek a nyelvtan zsenik, akik ismeretlenül lecigányóztak, csak mert néha helyesírási hibákat ejtek.


Ha nem ismernek milyenjogon ítélkeznek felettem?

Autodidakta módón tanultam meg a nyelveteket. Tudok írni, olvasni beszélni magyarul.

Soha nem jártam magyar tannyelvű iskolákba. Dublinban születtem, 5 éve élek itt, egyetemre járok.


Úgy gondolom egész jól tudok bánni a nyelvetekkel.


Miért kell kötekedni ha valamit rosszul írok? Megnézném ezeket a nyelvtan zsönglörőket, hogy az én anyanyelvemmel hogy bánnának 5 év után. Vagy bármilyen másik idegen nyelvvel...

Nagyon meg tudnak bántani a beszólásaikkal.


2012. jún. 27. 23:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
90%
Hát, minden elismerésem, kedves kérdező, tényleg nagyon ügyes vagy. :) És visszamentek majd Írországba, vagy itt maradtok? Akárhogy is, legjobbakat mindenhez és nagyon sok boldogságot, sok sikert, szerencsét! :)
2012. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
90%

Minden tiszteletem és elismerésem a tiéd. Isten hozott téged ebben az országban - én örömmel fogadlak el máshonnan jött magyarnak (ha te is belegyezel). Természetesen, az ír identitásod tisztelete mellett.


Ami meg a csipkelődést, - időnként sértegetést - illeti:

mosolyogj egyet, büszkén és kajánul: a kellemetlenkedő embereknek eszébe sem jutna, hogy más országból jöttél. Úgy kezelnek, mint egy másik magyart, aki időnként hibát követ el. No és? Ki mentes a hibáktól? Az vesse az első követ.


Másrészt: ismered már ezt a társadalmat. Tudod, milyen stresszben, milyen kemény viszonyok között él. Rengeteg a súlyosan frusztrált ember, aki az anonimitás pajzsa mögött nekiront bárkinek. Bocsásd meg nekik, kérlek..


Jó, hogy itt vagy - és immár "tudat alatti" magyarként. Magam is kettős identitású vagyok, tudom, mekkora ajándék ez. Légy sikeres és boldog; az ilyen névtelen gonoszkodások meg..ne érintsenek.

2012. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Épp tegnap volt egy kérdés a tökéletességről. A kérdező a magas agyi kapacitásával és IQ-jával dicsekedett úgy, hogy minden mondatában legalább egy helyesírási hiba volt és nyelvtanilag is teljesen helytelen volt a fogalmazása.

Ezt én is kijavítottam (természetesen sértődés lett belőle), pedig nem szoktam csak a hecc kedvéért beszólogatni embereknek.

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy aki a helyesírására és összességében a saját nyelvére igénytelen, az másban is ilyen.

A kérdezőnek én is gratulálok ahhoz, hogy ilyen szépen megtanult magyarul, de legyünk őszinték, ha valaki nem tudja, hogy úgy tanulta a nyelvet, akkor jogosan merülhet fel benne az, hogy a saját nyelvét nem beszéli helyesen. (bár, én a kérdező fogalmazásában vagy helyesírásában nem találtam semmi kivetni valót, főleg nem olyat, amiért le kéne szólni-még abban az esetben sem, ha azt hiszem, hogy magyar anyanyelvű)

2012. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%

Na, éppen most találtam egy érdekes kérdést. Szerintem pont a témába vág:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


A blogot is olvassátok el, mert érdemes.

A probléma az, hogy nagyon sok ilyen és ehhez hasonló kérdés miatt sokaknak kinyílik a bicska a zsebükben és aztán már az ennél enyhébb hibákra is arrogánsan reagálnak.

2012. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom azokhoz akik elismerően szólnak rólad a magyar nyelv elsajátítását illetően.


Őszinte leszek: engem nagyon zavar ha valaki szarvashibákat vét a "mondandójában" ( itt most nem az "egybetűtelgépeltem" típusról van szó). Beszólni akkor szoktam, ha a stílusa is bunkó, ezzel kicsit tükröt lehet tartani elé.


Ugyanakkor nagyon nem szeretem az általánosításokat: itt most a "minden magyar ilyen?" típusú kérdésekre gondolok.

Elég gáz ha valaki ezen oldal néhány hozzászólása alapján alkot véleményt a magyar emberekről.


Szóval: nem minden magyar ember ilyen, sőt, szerintem a többségük egyáltalán nem. Ugyanúgy előfordulnak itt is bunkók és kedvesek egyaránt, mint akárhol máshol a világban.

2012. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
93%

Hát kérdező, fogadd minden elismerésemet, te tényleg nagyon szépen megtanultál magyarul :) Ha néhány kis hibától eltekintünk, igazából nem lehet észrevenni, hogy nem a magyar az anyanyelved, olyan gördülékenyen és ráadásul magyarosan fogalmazol. Teljesen életszerűek a mondataid, pedig ez tanult nyelvnél nem szokott ilyen könnyen menni.

Én 6 éves korom óta tanulok angolul, ami azért szerintem könnyebb, mint a magyar, de örülnék, ha én olyan szinten lennék vele, mint te a magyarral.


A kötekedésről meg annyit, hogy a te hibáid tényleg érthetőek így, hogy tudja az ember, hogy nem ez az anyanyelved. Az egybeírás, különírás sok magyarnak is gondot okoz például, viszont velük az ember általában kritikusabb, hiszen ők elvileg ezeket megtanulták az iskolában, nekik ezt muszáj lenne tudniuk. (Azt viszont nem értem, hogy miért cigányoznak le, amikor a rossz helyesírás nem ettől függ.)

2012. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Jaj köszönök mindenkinek mindent, de most már ne dícsérjetek, mert az egom nem fog beférni a házba :)


A cigányozás onnan jött, hogy feltettem egy kérdést amiben az egyi szó végén hosszú volt az ó, a magyarázatomban is rengetek ilyen hiba volt, hosszú rövid szó végi dolgokban.

Erre írta valaki, hogy nagyon nem megy ez neked te kis cigány, meg sokan rám szálltak, hogy menjek vissza harmadikba a 17 éves gyerekeim mellé...


Az általánosítás miatt bocsánat, dühős voltam.

2012. jún. 28. 13:09
 28/29 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük, tényleg akik belekötnek kisebb hibákba csak itt tudják kiélni magukat. Én is rengeteg olyat láttam már, hogy volt egy kérdés, hozzá egy hosszú magyarázat. Erre az első komment rögtön mi? Javít ki egy véletlenül félregépelt szót, utána meg a kérdezőt kezdi el bántogatni hogy tanuljon meg írni, meg helyesírási szótár meg effélék. Utálom az ilyen embereket.

Szerintem(legalábbis az a véleményem), hogy ők ezt azért csinálják, hogy lássák a többiek, hogy ők mennyire okosak meg nagy tudásúak. Külföldi oldalakon is rengeteg ilyen van. És direkt azért csinálják, hogy utána megkapják az ahhoz járó nevet és verhessék a mellüket, hogy őket így hívta valaki. ( Hogy érthető is legyen: itt konkrétan a 9gag nevű oldalra gondolok. Rengeteg poszt, többsége nem anyanyelvű emberektől származik. Egyetlen kis hiba, és máris a komment részlet fele ezzel van elfoglalva. És ezután várják az 'elismerést', ami ez esetben a 'Grammar Nazi' megszólítás. Aztán biztos ott ugrálnak a gép előtt, hogy ők végre Grammar Nazik lettek. De pl. ugyanez a helyzet a 'Captain Obvious' dologgal is. Valaki csak azért írja le egy teljesen érthető poszt lényegét, hogy utána kapja sorra a 'Thank you, Captain Obvious!' kommenteket. Szánalmas.)


Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett.

Mellesleg, tényleg ahogy előttem is nagyon sokan mondták, nagyon jól beszéled a magyart, főleg hogy 5 éve vagy csak itt, és egyedül a szó végi rövid-hosszú magánhangzóknál van egy kis gond, ahogy te is mondtad. Pedig a mi nyelvünk elég nehéz. Sok sikert itt Magyarországon, gratulálok! :)

2012. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

:) Neked is köszönöm, szeretek itt lenni, de egyelőre nem tudom meddig lehetek.


Ahol dolgozok onnan most ajánlgatnak külföldre, még nem tudom mit csináljak, nagyon tetszik Magyarország, annyi szép hely van itt, de azért a tenger és a hegyek nagyon hiányóznak.

Itt is szépek vannak, de az otthoni táj nyomabba sem ér az itteni. Megvan a magyar tájnak is a szépséges varázsa, főleg a Rám szakadékot szeretem nagyon is :)


Na és itt láttam először menyétet :D Nálunk nincsen. És bejött a padlásra, oda fialt, én felmentem és nem tudtam mik azok a kicsike valamik :)

2012. jún. 28. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!