Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek rossz...

Szerintetek az emberek rossz szemmel néznek rám azért mert levelező mellett nem dolgozok?

Figyelt kérdés
Levelező suliba "kényszerültem, érettségi után Pszf, de 2 év után otthagytam nem az én iskolám volt, utáltam, aztán bevállaltam egy levelező sulit, mert nem volt meg a pontom ezért nappalin és levelzőn is fizetni kell plusz nappalin többet ugye ha ott laknék... A szüleim támogatnak, munka nem nagyon van, bár még sok helyen nem voltam állásinterjún, nem könnyű a suli több száz oldalt kell megtanulni vizsgaidőszakba és ha hiszitek ha nem én végig tanultam. Volt időm, de így is egész álló nap akönyveket bújtam, megcsinálja az is aki doklgozik persze puskákkal és 2-esekkel, én nem így akarom, három 4-es a többi 5-ös aminek nagyon örülök, egyszer sem puskáztam, nem tudok és nem is akarok. Dolgoznék, de ebbe a 2-3 hónapba nem tudnék, nem akarnék. Nekem most a suli a legfontosabb hogy tanuljak necsak bejárjak. 2 év múlva óvónő leszek és már a helyem is megvan ha minden igaz pont akkor mennek nyugdíjba, tehát én nem akarok itthon ülni egész életembe. DOlgozni szeretnék kihívásokat stb. De ez most olyan jó így, kitakarítok főzök most éppen szobát festek:) mindent megcsinálok, párom dolgozik, megélünk. Ti elítéltek ez miatt, vagy inkább keressek munkát és az iskola csak a második legyen? Nyári munkára mennék dehát az még kevésbé van. Sokan furcsálják mikor suliba kérdezik hogy dolgozom e stb, de aki dolgozik nem teljesít úgy a suliban ahogy azt én magamtól elvárom. Nagyon szeretnék mindent megtanulni és jól teljesíteni. Talán főleg azért mert előző sulimba sokat buktam és apukám fizeti a sulit. 21 vagyok. bocsi hogy nagyon hosszú lett:)
2012. jún. 28. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akarni kell.

A hugom nappalira jár fősulira, napi 80 km-t ingázik, 4,5 fölött van az átlaga, nem puskázik, mégis mellette rengeteg diákmunkát vállal.

2012. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tanulsz, ha megteheted, hát megteheted. Semmi előírás nincs arra, hogy levelező mellett márpedig dolgozni KELL. Te pl.a távolság meg a ponthatár miatt mentél levelezőre. A te dolgod.

Szerintem használj ki más lehetőségeket, amiket munka mellett nem lehetne: tanfolyamok, esetleg jogsi, ha van rá pénz/idő, nyelvtanulás akár ingyenes, önképző körben is stb.

2012. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha neked így jó, akkor jó. Csak nehogy apukád, meg a párod besokalljon...
2012. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy furcsállják, sőt, őszintén megmondom, én is lehet, hogy ferde szemmel néznék először - de csak irigységből. Sajnos ez az emberi természet, viszont van, aki le tudja gyűrni, és ésszerűen gondolkodni, és van, aki nem.

Nagyon szeretnék én is olyan helyzetben lenni, hogy ezt megtehessem, de sajnos nem vagyok, így dolgozok, mint egy őrült :)

Szerintem ha megteheted, és nem vagy terhére senkinek, akkor csináld csak tovább így! :)

2012. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ti elítéltek ez miatt, vagy inkább keressek munkát és az iskola csak a második legyen?"

Azért mennél el dolgozni, mert itt x idegen leírja, hogy igen, elítél? Ne már! Ki nem sz*rja le, hogy vadidegenek mit gondolnak?? A te életed, azt csinálsz, amit akarsz! Személy szerint engem az sem érdekel, ha egy haldokló milliárdos felesége leszel a pénzéért. Nekem attól nem lesz se jobb, se rosszabb, ha te nem dolgozol.

2012. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, az emberek rossz szemmel fogják nézni általában, mert sajnos manapság akkora luxus lett a tanulás, és annyira túl van misztifikálva az, aki 20éves korától húzza az igát, hogy eltartsa állambácsit, hogy ufonak nézik, aki a tanulást fontosabbnak tartja. Pedig nem mindegy, hogy a sulit tényleg komolyan veszed, és nem csak teljesíted a tárgyakat, hanem komolyan elmélyülsz a szakmában,...


2-voltam újra. :)

2012. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is irigység.... Elég kemény lehet levelező mellett dolgozni. De sokan vannak igy, mások meg ugye nappali mellett dolgoznak. Örülj neki, hogy te ezekre nem vagy rászorulva és van időd tanulni. Azért mentél levelezőre, mert ennyi pontod volt és kész. Nem csak azért jár levelezőre valaki, mert nem lenne ideje nappalira munka mellett. Ha odaszólnak valamit, akkor az egyik füleden ki a másikon be...
2012. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megszólnak,akkor többnyire irigységből,mert nem mindenki teheti ezt meg.
2012. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sok olyan csoporttársammal beszéltem akik dolgoznak mellette de azt mondják éjszaka tanulnakés nagyon nehéz, rávannak szorulva a puskára ugye, mert az éjszakai tanulás az nem a legjobb. Aranyosak vagytok, köszönöm.
2012. jún. 28. 16:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Így a leírásod alapján nem tűnsz úgy, mint aki két kézzel szórja a lóvét.


Csak később ne legyen abból vita a pároddal, hogy szinte ő tart el. Érted, mire gondolok?

2012. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!