Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek rossz...

Szerintetek az emberek rossz szemmel néznek rám azért mert levelező mellett nem dolgozok?

Figyelt kérdés
Levelező suliba "kényszerültem, érettségi után Pszf, de 2 év után otthagytam nem az én iskolám volt, utáltam, aztán bevállaltam egy levelező sulit, mert nem volt meg a pontom ezért nappalin és levelzőn is fizetni kell plusz nappalin többet ugye ha ott laknék... A szüleim támogatnak, munka nem nagyon van, bár még sok helyen nem voltam állásinterjún, nem könnyű a suli több száz oldalt kell megtanulni vizsgaidőszakba és ha hiszitek ha nem én végig tanultam. Volt időm, de így is egész álló nap akönyveket bújtam, megcsinálja az is aki doklgozik persze puskákkal és 2-esekkel, én nem így akarom, három 4-es a többi 5-ös aminek nagyon örülök, egyszer sem puskáztam, nem tudok és nem is akarok. Dolgoznék, de ebbe a 2-3 hónapba nem tudnék, nem akarnék. Nekem most a suli a legfontosabb hogy tanuljak necsak bejárjak. 2 év múlva óvónő leszek és már a helyem is megvan ha minden igaz pont akkor mennek nyugdíjba, tehát én nem akarok itthon ülni egész életembe. DOlgozni szeretnék kihívásokat stb. De ez most olyan jó így, kitakarítok főzök most éppen szobát festek:) mindent megcsinálok, párom dolgozik, megélünk. Ti elítéltek ez miatt, vagy inkább keressek munkát és az iskola csak a második legyen? Nyári munkára mennék dehát az még kevésbé van. Sokan furcsálják mikor suliba kérdezik hogy dolgozom e stb, de aki dolgozik nem teljesít úgy a suliban ahogy azt én magamtól elvárom. Nagyon szeretnék mindent megtanulni és jól teljesíteni. Talán főleg azért mert előző sulimba sokat buktam és apukám fizeti a sulit. 21 vagyok. bocsi hogy nagyon hosszú lett:)
2012. jún. 28. 14:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Én már elvégeztem az egyetemet, hamarosan lesz jó munkahely valószínüleg, egy diplomához való szinvonalas, jó fizetéses munkahely, nem rabszolgamunka, mint amivel általában kínozzák a népet. Nekem sem kellett sosem dolgoznom, jó családból származom, anyám keres annyit, hogy bőven el tud tartani, úgy vagyunk vele, hogy egy élete van az embernek, a szabadság a legnagyobb kincs, ha nem kényszer, akkor nem szükséges elmenni. De mindig lesznek olyanok, akiknek nem jutott ilyen sors, ők mennek rabszolgázni, és fáj nekik,hogy miért igazságtalan az élet, és irigyek. Ezekkel nem kell foglalkozni. De jobb, ha eleve nem tudják,hogy mivel foglalkozol, akkor hazudni kell nekik,hogy itt meg ott dolgozol, tehát nem érdemes megmondani nekik, így nem is lesz lehetőségük irígykedni. Semmivel sem ér kevesebbet annak az élete ,aki nem melózik látástól mikulásig, a lényeg,hogy ne élősködj az adófizetők pénzén segélyen, és törekedj tanulással a jövőbeli jóra.Ekkor korrekt vagy. CSak azok a munkanélküliek az elítélendők, akik naplopó segélyből élő patkányok, és semmit nem is akarnak. De nyilván az egy más kategoria.
2012. jún. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1.) Nagyon jó hallani, hogy vannak még ilyen családok, ahol magától értetődő hogy a szülő támogatja a tanulni szándékozó csemetét.

2.) Hamarosan lesz munkahelyed, ez körültekintésre, előrelátásra és nem lébecolásra vall.

3.) Ha választhatnék hogy egy, a főiskolán végigbukdácsoló, vagy a tanulást komolyan vevő óvónőhöz járjon a gyermekem, nem lenne kérdés, kit választanék.

2012. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igazából a párom szüleivel élünk, de van egy külön kis részünk, nagyon rendesek és nem dörgölik az orrom alá soha hogy én csak itthon vagyok,. Párom anyukája nem igazán főz meg nem is takarít, de én szívesen megcsinálom sőt kötelességemnek is érzem. Tehát gyakorlatilag néha veszünk mi kaját néha ők számlát ők fizetik, mivel a nagyszülők is itt vannak ők is beleadnak úgyhogy nemsok vizet zavarok. Nem szoktam ruhát vásárolgatni minden nap fodrászhoz se járok, műkörmöm sincs max alkalom adtán, szoliba is egyszer voltam életembe, szóval abszolút nem ez a kategória vagyok. Nem szórom a pénzt, persze az alapdolgokat megveszem magamnak amik nekem kellenek, de abban a szüleim segítenek, mivelotthon már amúgy sem kell rám költeni. És ha lenne egy 4-6 órás munkarend nagyon szívesen elvállalnám iskola mellett, de sajnos itt az abszolút nincsen, tesco meki stb oda nappalis diákokat vesznek fel, hiszen nekik kevesebb pénzt kell adni. köszi a válaszokat:)
2012. jún. 29. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!