Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "szép" lányok hogy lehet...

A "szép" lányok hogy lehet hogy mindig tehetségesek és sikeresek?

Figyelt kérdés

Ha az iskolatársaimat nézem, azok a lányok akik szépnek számítanak, egy csomó pasi bukik rájuk és bárkit megkaphatnának.

Szép az írásuk, szépen rajzolnak, valamilyen művészeti ágban vagy sportban nagyon jók, jó tanulók és nem küszködnek semmilyen betegséggel. Bejön nekik az élet.


Tudom ez általánosítás, de az iskolában ezt látom, láttam mindig is.


2012. jún. 30. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ez fordítva van? Kiegyensúlyozottak, jó a természetük, nem okoz nekik gondot a tanulás, egyszóval rendben van az életük, és ez kívül is meglátszik rajtuk.

Vagy pedig az van, hogy alapból egy előnyös külsővel rendelkeznek, emiatt nem alakultak ki bennük olyan gátlások, hogy "jaj mit gondolnak rólam", "de cikin nézek ki, inkább meg se szólalok", ezért egyrészt megvan a kellő magabiztosságuk, másrészt marad energiájuk arra, hogy jól tanuljanak, sportoljanak, stb.


Különben meg az, hogy ki a sikeres, nem a középiskolában mutatkozik meg. Nekem volt egy osztálytársam gimnáziumban, mindig is csúnyácska lány volt, állandóan reménytelenül szerelmes volt valakibe, a bizonytalansága miatt a legtöbb tanárnak nem volt a kedvence, mert sosem mert hangosan megszólalni órán, sokszor inkább azt mondta, hogy nem tudja, csak ne kelljen beszélnie. Most, a harminchoz közel vagy egy szuper munkahelye, egy nagyon jófej férje (aki azért nem épp az a kategória, hogy "csak ez jutott"), egy tündérszép lánya, és mellesleg a csúnyácska lányból egy nagyon szép nő lett. Visszagondolva, felnőtt korára tanulta meg "viselni a testét".

2012. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Nem véletlen mondják, hogy a szépség belülről fakad.


A lányok többségének olyan a kinézete, hogy lehet nagyon szép, de nagyon csúnya is. Persze vannak kivételek, akik mindenhogy szépek, vagy akik sehogy se lesznek azok, de ez mondjuk százból egy-két ember.

Én magamon is látom ezt: nem vagyok tökéletes, de amíg jól ment az életem, a pasik vonzónak találtak és körüludvaroltak. Aztán rosszul választottam párt, kisiklott az életem. Most pocsékul nézek ki. Mondjuk ebben nyilván az is benne van, hogy miután milliószor nagyobb gondjaim vannak annál, hogy hogy nézek ki, nem is különösebben foglalkozom a külsőmmel..

2012. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előzőekhez még annyit,hogy aki szép gyakran azért szép,mert nem volt betegsége fejlődése során. És aki egészséges az gyakran elégedett és nagyobb önbizalommal rendelkezik,mint más,mert nem alakult ki benne egyfajta kerülő magatartás,de valamennyire örökletes dolog is az önbizalom. A tehetség más már dolog. Talán jó példa rá az autizmus. A sikerességhez viszont a kettő kombinációja kell. Hiszen aki tehetséges,de nincs önbizalma,az nehezebben tudja eladni magát és versenyhelyzetben esetleg alul marad velük szemben.
2012. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg magadtól: „Hogyan találhatom meg a helyes egyensúlyt, hogy túl sokat se beszéljek, de túl keveset se? Szoktam olyanokat mondani, amivel esetleg megdöbbentek vagy megbántok másokat?”

Javaslat: Figyeld meg azokat, akik ügyesen társalognak. Milyen módszerekkel érik el, hogy ne szakadjon meg a beszélgetés fonala? Tudnál tőlük tanulni?

2012. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy meg van adva nekik a lehetőség.

Értem ezalatt azt, hiába "tehetséges" valaki, egy hobbi, sportfoglalkozás sincs ingyen.

A másik pedig, ha adsz elég pénzt, bárkiből királylányt varázsolok neked. Persze nem csak ezen múlik.

Egy nyugodt családi háttér, sokszor többet számít támogatásilag, mint az egyetem fizetése.

Akit nem evett a kefe, hogy mi van ha megint veszekedésre érek haza, az nem tudja milyen így tanulni.

Szóval szerintem ez is rengeteget számít.

Mindenki a szépre jóra vágyik.

Általában első benyomásra, a kellemes, harmonikus kinézetű emberekhez jó belső tulajdonságokat társítunk.

A te korodban, ez egy átmenet.

Nem tudni miből lesz a cserebogár.

2012. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt honnan tudod, ki milyen betegséggel küszködik?
2017. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért, hogy jobban vonzzanak engemet :)
2020. ápr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!