Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A fiam 17 éves, és szeretne...

A fiam 17 éves, és szeretne tetoválást. Nem nagy dolgot, két japán betűt szeretne az oldalára, a hónalja alá. Megengednétek neki? Egy anyuka.

Figyelt kérdés
tetoválás, japán

2012. jún. 30. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Előbb csináltassa meg hennával vagy tetováló filccel, aztán döntsön. Én tuti nem engedném, ez a japán betűs dolog annyira elcsépelt szerintem, a másik meg, hogy még bőven lesz ideje megunni, főleg ha nem kötődik emlékhez hanem csak divatból akarja.
2012. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
8 éves kora óta kendózik, és ninjutsuzik aktívan, vagy hogy írják, és ezért szeretné.
2012. jún. 30. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedném neki, mert addig úgyse fog békéb hagyni:) És amúgy se értelmetlen dolgokat akar magára rakatni "divatból", hanem olyat ami jelent neki valamit, amihez kötődik.
2012. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd meg neki.


Nagyon dicséretes hogy kikéri a véleményedet és az engedélyedet.Sok tini csak megy ,és úgy jön haza hogy tetoválva van vagy bent van a PC.

2012. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
24%
Én megengedném, de megmondanam hogy az eltávolítása fájdalmas es drága. Legyen tisztaban ezzel is. Azonkívül azt is tudnia kell hogy ha olyan helyre teszi ahol latható, tehat ruha alól kilóg, akkor bizonyos munkákat nem fog megkapni, mert a tetoválás egyszerűen ciki. Minősíti a tetoválás a tulajdonosát. Meg kell értenie hogy azért mert ő profi egy sportban nem kell hülyét csinalnia magaból. A tetovalast 3 evente ujra kell színezni. Orvos vagyok, es nagyon fontos a betegsegek (hepatitis) megelőze. Tehat ne bizzatok a tetkos csavoban, mondja meg ő hogy milyen tű kell es vegyetek meg Ti a tűt es azzal csinalja meg a srác tetkóját mert kellemetlen ha valamilyen betegséget elkap a készites soran. Tudnia kell azt is hogy nem biztos hogy a szervezete jól reagal a tintara. Lehet hogy begyullad, gennyesedhet. El is torzulhat, es fel is szivodhat. Most szelsőseges dolgokat írok, de tisztaban kell lennie a negativumokkal is. De a legfontosabb a tű. Azt Ti vegyetek meg.
2012. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ma este jön haza, és mondom neki, hogy megcsináltathatja :)Örülni fog neki nagyon.

Utolsónak is köszi. egyébként pólón keresztül nem látszik, mert a hónaljától lefele kb 10-15 cmre akarja, mert átbeszéltük ezt. Amikor csinálják neki, természetesen jelen leszek és valami "normális szalont keresünk, kiváló tetoválóval. Amúgy nem ilyen elkényeztetett gyerek, csak neveljük a férjemmel, hogy normális ember legyen belőle.

2012. jún. 30. 17:33
 7/8 anonim ***** válasza:

A tetoválást nem kell 3 évente újra színezni. :D Szép is lenne.

Nézd meg David Beckham-et, na, ha őt nem veszik komolyan... :D

Nem kell saját magadnak tűt venni, profi szalonba kell menni és pont.

2012. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SzilKa ***** válasza:

6-os:


Egy nívós szalonban tetoválok, s nem venném jó néven, ha a vendég hozná a tűt, mivel a vendég nem tudhatja, milyen tűcsoportokat szeretnék használni, másrészt ki tudja, hol vette...


Abban van csak igaza, hogy nagyon fontos a sterilitás, tehát nevesebb szalonba menjen a kérdező fia és figyeljen arra, hogy előtte bontsák ki steril cuccokat (tű, markolat, stb), mindenhez viseljen gumikesztyűt a mester és legyen minden lefóliázva, amihez ér.


A kérdésre válaszolva pedig, én megengedném, mert ezek szerint nem divatból szeretné az ifjú. Írásos szülői beleegyezést fognak kérni a szalonban (ha nem, akkor nem megbízható a szalon!)

2012. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!