Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "A gyermekeink kis szörnyetege...

"A gyermekeink kis szörnyetegekké változnak. De ki a felelős ezért? "

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=QMMkOsXU6Lw&feature=related

Marilyn Manson? A média? A horrorfilmek? A videójátékok? A South park?


Az én válaszom: az emberek egyre kevésbé tudnak gyereket nevelni. Ha a (gyerek)embernek lenne egy széles spektrumú, de attól még normál értékrendje, akkor nem lenne semmi probléma. Hogy mire alapozom ezt? a saját személyemre. Még nem vagyok túl idős, 20 éves leszek. Igyekeztem mindig felidézni magamban, hogy milyen is voltam gyerekként, hogyan gondolkoztam. Csakhogy ne felejtsem el, milyen gyermeknek lenni. Sajnos ezt a legtöbb felnőtt elfelejti. Azért kezelik sokszor úgy a kölyköket, mint a nyílt forráskódú androidokat, akiket még a széltől is óvni kell, nehogy bajuk essen. Közben minden gyermek már születése pillanatában egy egyéniség, a szülőnek csak egyengetnie kell az útját, a helyes ösvényen terelgetni őt.

Én úgy érzem, ezt a nevelést kaptam. sokat foglalkoztak velem, ha kérdeztem valamit, elmagyarázták nekem a dolgokat a saját, aktuális értelmi szintemen. azt nem mondom, hogy soha nem szabályoztak, mert volt rá példa, és néha szükség is van rá. A lényeg, hogy úgy neveltek a szüleim, hogy belém plántáltak egy adott értékrendet, ami bár az idő múlásával sokat változott, az alapjai bennem maradtak.

Én speciel imádom a horrorfilmeket úgy 10 éves korom óta, szeretem a polgárpukkasztó dolgokat, kedvenc együtteseim között van Marilyn Manson vagy a Rammstein, meglehetősen liberális beállítottságú vagyok (no igen, a szüleimmel ellentétben, akik maradtak a konzervativizmus talaján:). Kiskoromban egy csomó hülyeséget néztem (Son Goku, Nickelodeonos és Cartoon Networkos agymenések), rengeteg videojátékkal játszottam stb. Mégsem lettem hülyegyerek. Soha nem dohányoztam, nem iszom, nem drogozom, mindig jó tanuló voltam (jövőre kezdek orvosin), szeretek dolgozni.

És sok hozzám hasonló tizenévest ismerek, akik hasonló dolgokat tudnának elmondani magukról. Akkor viszont: nem lehet, hogy hibás az az elmélet, hogy a gyerekekből a média stb. miatt lesznek hülye felnőttek? nem inkább a szülőknek kellene magukra vállalniuk a felelősséget? talán ha vennék a fáradtságot, és megpróbálnák megtalálni a közös hangot a gyerekükkel, többet beszélgetnének velük, a nevelési módszereik nem merülnének ki a tiltásban, a TV elé ültetésben és a fegyelmezésben, emberként kezelnék őket, akkor kevesebb lenne a felnőtt korára beteg egzisztenciával rendelkező ember. Szerintetek?

19/L


2012. júl. 7. 00:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

hülyék mindig is voltak és mindig is lesznek :) sokszor hallani azt, hogy a videójáték idegbeteg aggresszív állattá változtatja a gyerekeket. Érdekes, én elég régóta játszom már ilyenekkel, és néha még egy legyet is megsajnálok mikor lecsapni készülök :D

csak a szülők nevelésén múlik az egész, ha egy normális értékrendet normális módon próbálnak beletömni a gyerek fejébe, akkor nem lesz semmi gond (szerintem)

Ha lesz majd gyerekem, akkor megpróbálom majd értelmes és gondolkodó emberré faragni. Nem lehet olyan egyszerű, hiszen elég sok hülye embert látni a világban, de annyira nehéz sem, hiszen ismerek néhány srácot, akik jó gyerekek, de a szüleik hátborzongatóan buták :D

19/F

2012. júl. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

teljesen igazad van. nagyon sokan nem nevelik a gyereküket csak úgy tartják mint egy házi kedvencet. neki mindent szabad, nem szólnak rá semmiért akkor az a szerencsétlen gyerek persze hogy nem fogja tudni hogy mikor hogyan kéne viselkedni. és ezért nem a tv, a zene vagy a videojátékok a felelősek de sokkal könnyebb ezekre húzni a vizes lepedőt mint elgondolkozni azon hogy "hol rontottam el"


néha szörnyülködve nézem mikor a boltban,buszon,utcán stb. a gyerek minősíthetetlenül viselkedik (üvölt, hisztizik, csapkod) és a szülő rá se bagózik a gyerekre. rám kiskoromban rám szóltak a szüleim hogy pl. a lépcsőházban csendesen járkáljak mert mások is élnek itt. most meg néha mint ha még élvezné is a gyerek hogy trappol a folyosón, kiabál és úgy csapja az ajtót hogy zeng belé a ház.


én is néztem egy csomó rajzfilmet amiben durva nyelvezet/erőszak volt mégsem lettem sorozatgyilkos és nem is próbáltam meg kiugrani a 10.-ről és repülni mint superman mert a szüleim megtanították hogy ez csak egy sima film. nem szabad komolyan venni.

még ma is rengeteg South Parkot nézek mégsem káromkodom az utcán úgy mint egy kocsis, és nem is szeleteltem vagy robbantottam fel valakit mint a Tom és Jerryben vagy a Kengyelfutó gyalogkakukk-ban.

az is elképesztő hogy mi régen nem mertünk beszólni a nálunk 5-10 évvel idősebbeknek a mai kis srácoknak pedig akkora arcuk van hogy az hihetetlen.


ja és azt is tegyük hozzá hogy videójátékokban már több millió embert írtottam ki és a szimulátorokban is úgy vezetek mint egy vadbarom de a való életben meg sem fordulna a fejemben hogy embert öljek vagy az hogy végigtépjek a Hungárián 180-al.



száz szónak is egy a vége 99%-ban szerintem a szülők a hibásak.


19/f

2012. júl. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért szokták a médiát, a videó játékokat okolni, mert a gyerekek ezzel tölti ki idejüknek a nagy részét. Az átlag polgár családoknál a szülők reggeltől estig dolgoznak és amikor hazaérnek lefekszenek jó esetben együtt vacsoráznak. A gondviselő azt sem tudja, hogy egész nap mit csinál a gyereke. Szóval a szülő a gyerekének egészen kiskorától nem szerves része az életének, pedig annak kéne lennie. Ilyenkor a gyerek alapvető erkölcsi (ami még mára maradt) szabályokat nem tanulja meg (köszönés, beszéd, viselkedés stb. terén). Mára minden intézményesedett, ahol a gyerekkel a megadott oktató foglalkozik és már kiskorától több ismeretlen gyerekkel van körülvéve. A felügyelőtől nem lehet elvárni azt, hogy minden egyes gyerekkel külön foglalkozzon, ezért a legtöbb gyerek a társaitól tanul. A kisgyerek nem tudja mi a rossz, mi a jó, ezért nem szólnak egymásra és egy idő után ez lesz számukra normális. A kölyök akar valahova tartozni, akarja, hogy foglalkozzanak vele és így társaira támaszkodik. Szóval röviden, azért meredek azt állítani, hogy a szülő a hibás 99%-ban, ő is hibás, de szerintem a hiba a mai intézményesített-, és munkarendszerben van. A média erre csak rátesz egy lapáttal a sok hülye műsorral, amik szerintem vissza fogják a gyerek értelmi fejlődését, mert olvasás helyett a képernyőt bámulja és egy idő után az lesz neki a mérvadó. Nézzünk körül a mai fiatalok körében az olvasás tabu, aki olvas az a hülye, az ő megítélésük alapján. Viszont az iskolában a Való Világról és az egyéb "valóság show"-ról beszélni király vagy a facebook-on nyomatni a közhelyes idézeteket. A mai kialakult helyzetért, már mint a fiatalok viselkedésének állapotáért sok dolog okolható és ezek negatív vagy pozitív hatása alakítja a kölyköt. Az emberre (gyerekre, felnőttre) a környezete hatással van, és logikusan az lesz rá a legnagyobb hatással amelyik környezeti hatás a legtöbbet éri.

Amit leírtam az az átlag gyerekre vonatkozik. Vannak alkoholista szülők, gazdag szülők (akik elkényeztetik a gyereket), elvált szülők (akik depresszióba esnek) stb. (sok véglet van még).

2012. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*18/F
2012. júl. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen a szülők is hibásak,de azért nem lehetnek ott mindenhol. Aki olyan típusú gyermek, könnyen rosszra csábítható, és itt jön be a média, ami TUDAT ALATT manipulál. Szerintem a mai világban a szülőknek baromi nehéz dolguk van nevelés terén, mivel sok gyermek nem akarja tudomásul venni a szülői példát, hanem inkább megy a csürhe felé, hogy beilleszkedhessen, befogadják. Ismertem olyan srácot, aki csak azért szokott rá a cigire, hogy pár suttyó között bevágódjon, és egyébként meg teljesen normális családi háttérrel rendelkezett. Az pedig szerintem intelligencia függő, hogy valaki felismerje, hogy mi a jó és mi a rossz és ebből melyiket választja és gondol bele, hogy a jövőben melyikből profitálhat. Tehát a szülők is hibásak, de nem csak ők! 22/F
2012. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember eltudja dönteni mi jó és mi nem, de egy 2-5 éves gyerek és azért még sok mindennel nincs tisztában. A gyerekek nagy része azért kezd el cigizni, mert a baráti társasága cigizik. Nem hiszem, hogy sokan azért kezdenek el, mert annyira stresszes élete van, természetesen vannak kivételek.
2012. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Gondolkodóként csak ön-nevelésről volna szabad beszélni. Az ifjúság nevelése mások által vagy kísérlet, amelyet ismeretlen, megismerhetetlen közegben hajtanak végre, vagy az új uralkodó szokások és erkölcsök alapján keresztülvitt alapvető nivellálás… Egy szép napon, ha már jó hosszú ideje a világ véleménye szerint neveltek minket, felfedezzük önmagunkat: akkor kezdődik a gondolkodó feladata; akkor jön el az ideje, hogy őt hívjuk segítségül – de nem nevelőként, hanem önmaga által nevelt emberként, aki tapasztalatokkal rendelkezik.

267. nincsenek nevelők.

Friedrich Nietzsche: Emberi – túlságosan is emberi

2012. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért az egy kis túlzás, hogy a csak a szülők a hibásak a gyermekek szocializációjának "nem kívánatos" eredményeiért, azonban meg kell jegyezni, hogy tényleg a szülőn van a legnagyobb felelősség. Az utóbbi 50 évben olyan változások zajlottak le a nyugati világban, amelyeknek lett ez a következménye. A hagyományos többgenerációs család felbomlott, tehát már nincs nagyszülő, szülő, unoka egy családban. A szülő, aki sajnos ma mondhatni, hogy jó esetben dolgozik, akkor nem igazán ér rá foglalkozni a gyerekkel. Emellett a gyerek ideje nagy részét az iskolában tölti, ahol a pedagógusok, mint információelosztó központok vannak jelen, nevelésre nem igazán van lehetőség, mivel erőltetett menetben kell haladni a rengeteg tanagyaggal. A médiának sem lenne olyan negatív hatása, amennyiben a szülőknek lenne idejük azzal is foglalkozni, hogy gyereket mi érdekli, mit néz a tévében, milyen játékokkal játszik. Aki nem tud, vagy nem akar foglalkozni a gyerekkel, annak sokkal könnyebb megvenni a gyerek szeretetét, mint hogy foglalkozzon vele, ami többet számítani egy jó szó, ölelés, érdeklődés a gyermek élete felől. Szóval úgy néz ki, hogy az idő hiányzik mindenhonnan. Több szabadidőt kellene adni a szülőknek és a pedagógusoknak is több időt kellene hagyni a nevelő tevékenységekre. Az meg kérdéses, hogy ki néz horror filmeket vagy játszik lövöldözős játékokat, nem tudjuk, hogy van-e a kettőnek köze egymáshoz, de ahogy nincs két egyforma ember úgy nincs is két egyforma válaszreakció ilyen helyzetekben.
2012. júl. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezért kellene a gyereket gondolkodásra, életre tanítani nem pedig felületesen beleverni az agyába a sok felesleges információt amit jobb esetben érettségiig megjegyez.

Értem itt a történelem, irodalom oktatást főként.

2012. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nekem akkor is az a véleményem, hogyha a szülők/nevelők kiskorától kezdve sokat foglalkoznak a gyerekkel, megkapja a megfelelő érzelmi hátteret (szóval emocionálisan nem lesz később instabil, pl. nem verik, nem fenyítik, nem alázzák meg stb.), akkor később, úgy 9-10 éves kora körül már lesz annyi esze, hogy önálló döntéseket hozzon azzal kapcsolatba, hogy mi a és mi a rossz. vagyis ha egy társaság megpróbálja hülye dolgokra rávenni (pl. kisebb lopás, ivás, dohányzés stb), ő maga is tudni fogja, hogy az rossz dolog, és nem fog belemenni.

Valamelyikőtök írt egy olyan esetet, hogy a delikvens jó családból származott, mégis elkezdett menőzésből cigizni, hogy beilleszkedjen. Ez sem véletlenül van. Az ilyen gyereknek valószínűleg nincs elég önbizalma. Ezt arra alapozom, hogy az én barátaim közül is rengetegen kezdtek el csak azért bagózni, mert nem volt elég önbizalmuk, és így akartak bevágódni "menőéknél". Ez is a neveltetésből eredt. Nekem is volt egy olyan időszakom, amikor új osztályba kerültem, és sokak célpontjává váltam. Konkrétan valamiért nagyon utáltak az osztály népszerűbb tagjai. Akkoriban engem is próbáltam rengeteg hülye dologra rávenni, mégsem mentem bele, mert tudtam, hogy hülyeség. Emellett tisztában voltam azzal, hogy ha ezekkel a dolgokkal megfelelnék az elvárásaiknak, na de milyen áron? Aztán később maguktól megoldódtak ezek a dolgok, következő évben már mindenki befogadott, sőt, csomó korábbi ellenségemmel lettem jóba. Annak ellenére, hogy maradtam, aki voltam, nem akartam megfelelni az elvárásoknak. Ez biztos személyiség kérdése is, hiszen mások vagyunk, de szerintem nagyrészt családból hozott dolog, a neveltetésnek nagy szerepe van benne.

Az egyetlen "veszélyes" dolognak az ovit találom. a legtöbb állami oviban rengeteg a gyerek, a pedagógusok nem tudnak (és sokszor sajnos nem is akarnak) kellő figyelmet fordítani egyes gyerekekre. Márpedig iszonyat, hogy egyesek mit hoznak magukkal otthonról (és itt nem csak a tetvekre gondolok:) Egy 3-7 éves gyerek még valóban eléggé befolyásolható, és ilyen társaságban rengeteg hülye dolog rájuk ragadhat. Szóval az ovi kemény dió.

2012. júl. 7. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!