Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "A gyermekeink kis szörnyetege...

"A gyermekeink kis szörnyetegekké változnak. De ki a felelős ezért? "

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=QMMkOsXU6Lw&feature=related

Marilyn Manson? A média? A horrorfilmek? A videójátékok? A South park?


Az én válaszom: az emberek egyre kevésbé tudnak gyereket nevelni. Ha a (gyerek)embernek lenne egy széles spektrumú, de attól még normál értékrendje, akkor nem lenne semmi probléma. Hogy mire alapozom ezt? a saját személyemre. Még nem vagyok túl idős, 20 éves leszek. Igyekeztem mindig felidézni magamban, hogy milyen is voltam gyerekként, hogyan gondolkoztam. Csakhogy ne felejtsem el, milyen gyermeknek lenni. Sajnos ezt a legtöbb felnőtt elfelejti. Azért kezelik sokszor úgy a kölyköket, mint a nyílt forráskódú androidokat, akiket még a széltől is óvni kell, nehogy bajuk essen. Közben minden gyermek már születése pillanatában egy egyéniség, a szülőnek csak egyengetnie kell az útját, a helyes ösvényen terelgetni őt.

Én úgy érzem, ezt a nevelést kaptam. sokat foglalkoztak velem, ha kérdeztem valamit, elmagyarázták nekem a dolgokat a saját, aktuális értelmi szintemen. azt nem mondom, hogy soha nem szabályoztak, mert volt rá példa, és néha szükség is van rá. A lényeg, hogy úgy neveltek a szüleim, hogy belém plántáltak egy adott értékrendet, ami bár az idő múlásával sokat változott, az alapjai bennem maradtak.

Én speciel imádom a horrorfilmeket úgy 10 éves korom óta, szeretem a polgárpukkasztó dolgokat, kedvenc együtteseim között van Marilyn Manson vagy a Rammstein, meglehetősen liberális beállítottságú vagyok (no igen, a szüleimmel ellentétben, akik maradtak a konzervativizmus talaján:). Kiskoromban egy csomó hülyeséget néztem (Son Goku, Nickelodeonos és Cartoon Networkos agymenések), rengeteg videojátékkal játszottam stb. Mégsem lettem hülyegyerek. Soha nem dohányoztam, nem iszom, nem drogozom, mindig jó tanuló voltam (jövőre kezdek orvosin), szeretek dolgozni.

És sok hozzám hasonló tizenévest ismerek, akik hasonló dolgokat tudnának elmondani magukról. Akkor viszont: nem lehet, hogy hibás az az elmélet, hogy a gyerekekből a média stb. miatt lesznek hülye felnőttek? nem inkább a szülőknek kellene magukra vállalniuk a felelősséget? talán ha vennék a fáradtságot, és megpróbálnák megtalálni a közös hangot a gyerekükkel, többet beszélgetnének velük, a nevelési módszereik nem merülnének ki a tiltásban, a TV elé ültetésben és a fegyelmezésben, emberként kezelnék őket, akkor kevesebb lenne a felnőtt korára beteg egzisztenciával rendelkező ember. Szerintetek?

19/L


2012. júl. 7. 00:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a menőzésből cigizést. Teljesen egyetértek veled, szerintem nagyon jól látod a dolgokat 19 évesen. Én is úgy voltam vele, hogy mikor nagyon sokan hülye dologra próbáltak rávenni tudtam, hogy hülyeség és, hogy az a pár hülyegyerek nem ér annyit, hogy olyasmibe menjek bele, amit a lelkem mélyén egyáltalán nem szeretnék. A különbség az én esetemben az, hogy én ki lettem nézve, zárva abból a társaságból, ennek ellenére tartottam magam az elveimhez és mindig is fogom. Aztán most egyetemen sok hasonló gondolkodású embert ismertem meg és nem bántam meg a középsulis rossz időszakot. Még nagy gond szerintem az is, hogy sok szülő az iskolától várja el, hogy nevelje a gyermekét, pedig őnekik kellene. A hibás, eltorzult értékrendet pedig véleményem szerint ma már nagyon nagy részben a média alakítja (tv, internet, szennylapok). Szerintem a következetes gondolkodásmódra való nevelés, egészséges önkritika és a valódi értékek felismertetése, megfelelési kényszer csillapítása nagyon sokat segíthet a kicsiknek, ha egyszer lesz gyermekem,én biztosan így nevelném. A szülő-gyermek közti megfelelő kommunikáció pedig talán még ezeknél is sokkal fontosabb, illetve ha az ember felismeri, hogy esetleg rossz társaságba került, akkor onnan minél hamarabb kivenni, akár iskolából is.
2012. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Első sorban a szülők (és a család), utána a közösség és a média.
2012. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
2012. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
á szerintem nem pákó a felelős. aki őt kezdi el hallgatni azzal már komoly bajok vannak.
2012. júl. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!