Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az értelme az életnek?

Mi az értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Születünk, élünk, meghalunk. Boldogok és szomorúak vagyunk.

Kérdés, hogy kinek melyikből jut több. Egyszer mindennek vége van, akkor is, ha úgy gondolod, hogy örökkön örökké.

Nem vagyok túl idős, de igazán boldog még nem voltam. Nem volt mellettem még sohasem olyan társ, aki engedte volna, hogy szeressem. 2 hónapja azt éreztem, hogy valami megváltozik az életemben és lehetek boldog. A lány nem engedte, hogy szeretni tudjam, mert elcsábult másfelé.

Azt mondják, hogy az élet értelme szeretni és szeretve lenni.


Mit tud tenni az ember, hogy megtalálja az ideiglenes boldogságot? Miért kell ennyit szenvedni, hogy kicsit boldogok legyünk? Mi értelme így az életnek?


2012. júl. 7. 13:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
semmi
2012. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

A wicca szerint (egyfajta boszorkányvallás) minden rossz dolog, ami történik veled, háromszorosan térül meg, mint jó.

Az én filozófiám szerint meg kell élni a rosszat, hogy értékelni tudd a jót.

És igen, az élet értelme szeretni és szeretve lenni. Meg kell találni a megfelelő párt ehhez. Csak mert neked nem jött össze - MÉG -, azért nem kell mindjárt elszontyolodni. :) Kitartás, és majd előbb-utóbb igenis megtalálod te is a boldogságot. :)

Vagy akár kereshetsz más életcélt, hogy ne csak a szerelem tehessen maradéktalanul boldoggá. :)

2012. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nincs egy általános értelme az életnek, az az értelme, amit az egyén annak lát.


Én például az emberiség, a társaság javítását a segítséget hogy megtalálják a boldogságot látom annak. Azt, hogy halálod után is beszéljenek rólam valamiért, ez az én életem értelme.

2012. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Eső nélkül sincs szivárvány, ha érted mire gondolok. Magyarul szomorúnak kell lenned valamikor, hogy késöbb boldog lehess. Még semmi sincs veszve, találhatsz olyan embert, aki szeret.
2012. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 pamparamm válasza:
Szerezz barátokat, keress valami hobbit, éld az életet, mert csak egy van! A csajok jönnek mennek, de az élet megy tovább, ha azt csinálod amit szeretsz, és azokkal akiket szeretsz (pl barátok) akkor már meg is van, hogy mi az élet értelme...
2012. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

én is ezen gondolkozom egy ideje..nem értem biztosan, ár igazából ezt teljesen pontosan senki sem tudja megmondani, de én úgy élem az életemet , mintha bármikor vége lenne. úgy cselekszem, hogy ne bánjam meg, amit megtettem, és ne sajnáljam azt , amit nem. szerintem mindenkinek más az élete értelme. van akinek a szerelem..van akinek a pénz, van akinek egyszerűen a boldogság..van akinek a hit. ezt nem lehet megmagyarázni, mert mindenki más szemmel látja az életet, a saját életét, mindenkinek más célja van. :)

L/14

2012. júl. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként meg még annyi, a szomorúság és a boldogság is egyénfüggő, akivel mindig csak jó történik egy kevésbé jó is lehet rossz.
2012. júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, hobbim. Gyakran vagyok velük együtt. Napi szinten. Nekem már nagyon hiányzik egy társ.
2012. júl. 7. 14:15
 9/12 anonim válasza:
Nem kötelező boldognak lenni =)
2012. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét értelme.

Az élet nem vmi célból, hanem vmi okból jött létre, az anyagok fokozatos komplexé válása során (fizika->kémia->biológia.)

Ami az életnek egyfajta értelmet adhat, az a folytonos örömök "hajszolása", és ha azt csinálhatod amit szeretsz! :))

2012. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!