Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ellentétes kultúrából származó...

Ellentétes kultúrából származó emberek vonzzák inkább egymást vs hasonló a hasonlónak örül?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre hogy az ellentétes kultúrákból származó emberek mindig nagyon vonzódnak egymáshoz. Például egy szőke kékszemű északeurópai és egy déli kreol. (Ez gyakori...)Vagy sok férfinek van ázsiai nő mániája is az európaiak közül, illetve sok fehérbőrű fantáziál csoki nőkről. Jómagam is szőke fehérbőrű vagyok és érdekesmód a hasonló adottságokkal rendelkező férfiak sosem tetszettek, sőt...Biológiatanár egyszer azt mondta erről, hogy ha két távoli rassz találkozik egymással, az mindig vonzó(bb), mert egészségesebb, jobb génállományú gyerek születik belőle. Mondjuk Magyarország fura ebből a szempontból mert itt színesek az emberek nagyon sokfajta embertípus van, változatos. De vannak olyan országok is mint például finn (többségük szőke kékszemű) vagy dél olasz (barna kreolabb) nálunk mi a helyzet? Nem unják meg egymást...jó ők sem ugyanúgy néznek ki hajszálpontosan, de mégis..
2012. júl. 10. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Külsőre el tudom képzelni a vonzódást, de hosszú távon én személy szerint nem tudnám elviselni ha nagyon más kultúrából származóval kellene együtt élnem.
2012. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rövid ideig vonzódnak egymáshoz. Mivel a másik eltér a megszokottól, az újdonság varázsával hat. Viszont amint elmúlik ez a varázs, kibuknak az ellentétek és ennek legtöbbször nagyon nincs jó vége. Ha megnézed a homogénebb lakosú országokat, sokkal csendesebb, békésebb, mint a heterogén lakosságú, multikultúrálisnak csúfolt országok. Az eltérő szokások hosszú távon ellentéteket szülnek. Azokban a kapcsolatokban, ahol más kultúrális körökből származnak a felek és hosszabb távon működik, az egyik fél rend szerint behódol a másik szokásainak.
2012. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!