Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hozzám hasonló vagy velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hozzám hasonló vagy velem ellentétes ízlésű/értékrendű? Szerintetek melyikből lehet jobb párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztaltam már, hogy egy hozzám hasonlóval nagyon sok a közös téma, de mivel nagyon egyformák vagyunk, nem tudunk újat hozni egymásnak, és ezért gyorsan ellaposodik, unalmassá válik a kapcsolat. Ha viszont velem ellentétes az illető, akkor találnánk sok új dolgot egymásban, izgalmas is lenne, de mivel ellentétes, nem igazán értjük meg egymást és nem is vagyunk egy hullámhosszon. De akkor mégis, hogy van ez?

2012. ápr. 7. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem olyan fiatal vagy még, hogy kár is ezen gondolkoznod...
2012. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kell, hogy legyen közös téma, de nem feltétlen mindenben.

A veled ellentétes gondolkodású, mint ahogy írtad nem vagytok egy hullámhosszon, az sem jó hosszútávon.

Nem értem ezt a "nem tudunk újat hozni egymásnak, és ezért gyorsan ellaposodik" mondatodat.

Ha valaki hagyja, akkor ellaposodik. Ennyi.

A szerelem elmúlik, de akkor meg kell maradni annak a plusznak, ami a kapcsolat elején is volt.

Mi a férjemmel 16 éves házasok vagyunk, de az a plusz dolog még megvan köztünk, amiért egymásba szerettünk.

2012. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ellaposodás alatt azt értettem, hogy túlságosan is egyformák voltunk, mindig mindenben egyetértettünk, sosem vitáztunk, és teljes egészében ismertük egymást, épp ezért lett egy idő után unalmas a lapcsolat.
2012. ápr. 7. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Az semmi esetre sem jó, ha ellentétesek vagyunk!

Most én így vagyok a férjemmel, és ez nem jó. Mert amit szeretnék, azt ő nem szereti és ez így nagyon rossz. Én szeretnék pl. kimozdulni sétálni vagy valami, de ő meg nem akar soha sehova menni. Nekem ez nagyon rossz! :((

Ami engem érdekel, az őt nem érdekli!!! Nincs miről beszélnünk se így! :(((

2012. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

14:57 - "Az semmi esetre sem jó, ha ellentétesek vagyunk!" :


Na nekem is ez a dilemmám :) És ti hogyan jöttetek össze egymással? Mi volt az, ami vonzott egymáshoz titeket, ha ellentétesek vagytok? Ezek szerint neked is csak a kapcsolat elején volt érdekes/izgalmas az, hogy ellentétesek vagytok?

2012. ápr. 7. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:

14:57-es vagyok


Az elején nem voltunk ellentétek...amit én szerettem azt ő is szerette, voltak közös programok meg minden...

2012. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig az csak jó lehet, ha egyetértetek mindenben, ettől még nem kéne, hogy unalmas legyen a kapcsolat, meg attól sem, ha ismeritek egymást teljesen.

A lényeg, hogy nem szabad hagyni, hogy ellaposodjon a kapcsolat. Nekem ez fura. Én is ismerem a férjemet már 18 éve, ebből mint említettem 16 év házasság, de mi még mindig nem unjuk egymást. Nem vagyunk szerelmesek egymásba, de az a szikra még mindig ott van, minden együtt töltött perc szép, és van, hogy izgalmas.

És nem unalmas, mert vannak közös programjaink, és már kis családunk is kerek.

2012. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az a jó, ha a nagyobb, lényeges dolgokban hasonlítotok, egyezik a véleményetek.

nem egy konfliktusom volt az exemmel amiatt, mert alapvető dolgokban eltérően gondolkodtunk.

de attól, hogy hasonlítotok, még nem kéne hogy unalmas legyen a kapcsolat.

2012. ápr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8:

Én is valahogy így érzem, csak az helyzet, hogy én alapvetően elég nyugis és visszahúzódó típus vagyok, és hát aki hozzám hasonlóan gondolkodik és hasonló az ízlése, az szintén ilyen. Emiatt lesz mindig lapos a kapcsolat. Vagy csak én fogok ki mindig ilyet? :(

2012. ápr. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!