Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekvállalók! Ti szívesen...

Gyermekvállalók! Ti szívesen adnátok külföldi keresztnevet a gyereknek?

Figyelt kérdés
én lányban és francia keresztnevekben gondolkodom, mint pl az Isabelle, mert sokkal szebbnek tűnik a csengése mint a magyar Izabella

2012. júl. 8. 13:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
simán adnék külföldi nevet.
2012. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha illik a vezetéknévhez, akkor adnám.
2012. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem kiejteni mindenki ugyanúgy fogja, mint az Izabellát, viszont sok kellemetlenséget okozol a gyereknek a későbbiekben, mindenhol betűznie kell majd a nevét, sok helyen elírják majd neki... Miért kell előre megbonyolítani az életét? :)


Másrészt nektek sem lesz egyszerű elérni, hogy így hívhassátok a gyereket, az Akadémia nem támogatja a nem magyar hangzású nevek anyakönyveztethetőségét. Valószínűleg bizonyítanátok kellene a külföldi származást, ennek hiányában nincs rá sok esély, hogy sikerül. De így is elég nagy a választék: az Izabella helyett pl. választhatod az Izabel és Izabell változatot is. További nevek itt: [link]

2012. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Nem, bár a magyar nevek 80%-a külföldi eredetű... szóval :D


Szerintem van miből válogatni, és szeretem a magyar neveket ,pont azért mert a világban bárhol jár ő különleges nevű lesz.

2012. júl. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
én félig francia vagyok, a bizonyítással nem lesz gond, és nem csak az én gyerekem fogja betűzni a nevét, nekem pl tök értelmes nevem van mégis mindig betűznöm kell, ez nem as külföldies név miatt van, hanem a hülye emberek miatt.
2012. júl. 8. 13:38
 6/29 anonim ***** válasza:
61%
Helyedben siman adnam az Isabellet,gyönyörű.
2012. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%
Én szívesen adtam volna a fiamnak a Gerald nevet. Szerintem jól hangzott volna, hogy: Fülöp Gerald, de a férjem nem engedte, mos utólag meg a fiam is örül, hogy nem ez lett a keresztneve.
2012. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem kifejezetten külföldit, de olyat igen amivel külföldön is "elboldogul", nem azon szenvednek az emberek hogy sikerüljön kimondani.
2012. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
28%
Adnám.
2012. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Tetszik sok külföldi név, de nem tudnám elképzelni, hogy az egyikkel nevezzem el majd a gyerekem.
2012. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!