Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon be tudok majd illeszkedni?

Vajon be tudok majd illeszkedni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és szeptembertől nappalin folytatom az egyetemet.Most elkezdtem aggódni.A legtöbb csoporttárs 18-19 éves lesz és félek,hogy nem tudok majd beilleszkedni közéjük.Ennek a korosztálynak főleg a bulik számítanak,de én sosem voltam ilyen,most meg már pláne nem.Komoly kapcsolatom van,együtt élek párommal és nem tudom,hogy lesz-e közös témám a többiekkel.Lehet,hogy strébernek fognak majd tartani,mert én tényleg nagyon tanulni akarok.

Szerintetek ki fognak közösíteni?



2012. júl. 12. 20:35
 1/8 anonim válasza:
100%
nem hiszem :) biztos lesz majd hasonló gondolkodású csoporttársad.
2012. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Húúú, te aztán nagy vagy!

Velem is ugyanez volt. Csak az középiskola.

20 évesen kerültem vissza a 17-18 évesek közé. Az a 2-3 év abban a korosztályban még inkább "kiütközik".


Készülj fel rá, hogy eleinte nagyon rossz lesz! Biztosan ott is lesz egy csomó csoporttárs, akik már ismerik egymást, anno egy suliba jártak...stb...

Nekem 3 év maradt ki a suliból. 17 évesen el kellett mennem dolgozni, majd 20 évesen vissza.

Nem volt egy leányálom az első fél év. Minden nap fájt a fejem, olyan migrénjeim voltak, hogy nincs arra szó.

És igen, és is "csak" tanulni akartam. De ez sikerült is! Igaz magán az érettségin jól megszivattak, de az évvégi bizonyítványba csupa 4-es meg 5-ös került, úgy, hogy közben elláttam egy háztartást (meg a páromat).


Én mondjuk nagyon lassan oldódó vagyok, nehezen barátkozom...pláne "lefele"...ha érted... De hamar kiderült, hogy nem is olyan rossz a társaság, meg jófejek! Nagyon hamar az egész osztály 1 klikké vált! :)

2012. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gimi után én is mentem főiskolára,csak különböző okok miatt azt nem tudtam folytatni,így elkezdtem tavaly egy másikat levelezőn.Most átvettek nappalira,de mivel nem sikerült az első félévben egy tárgyam,ezért elölről kell kezdenem az egészet.

Tudom,hogy én milyen voltam 19 évesen és a csoporttársak milyenek voltak,ezért is aggódom.Nekem már más az értékrendem és nem vagyok benne biztos,hogy a " fiatalabb" korosztállyal meg tudom-e majd értetni magam...

Bocs,hogy ennyit panaszkodok egy ilyen hülyeségen,de nekem ez fontos,mert sajnos nincsenek ebben a városban barátaim és jó lenne,ha össze tudnék ismerkedni valakivel... :)

2012. júl. 12. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Hányad félévet kezded? Miért lennél idősebb? Ez egyáltalán nem igaz, én 23 évesen kezdtem, mert szakmát tanultam érettségi után és egyáltalán nem voltam öregebb a többieknél. Inkább az én korosztályom volt mint a 18 évesek.
2012. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mivel tagozatváltásom volt,így sajnos az első félévtől kell kezdenem az egészet,de szerencsére csak azt a tárgyat kell csinálnom,ami nem sikerült.

Ez meg a másik...mivel nekem csak egy kurzusom lest,így még időm sem lesz összecsiszolódni velük...

2012. júl. 12. 21:08
 6/8 anonim válasza:

Szia! Ez végett ne aggódj, biztos betudsz majd illeszkedni. Ja, és azon ne aggódj, hogy strébernek fognak-e tartani, avagy sem. Te csak tanulj, és azok akik meg majd csak dísznek járnak, és strébernek tartanak, azok meg majd megszívják.


Én is hasonló cipőben járok. Pár évet halasztottam, és most fogok beesni az iskola pad elé. Senkit sem ismerek + bentlakó leszek. Én is tanulni megyek, és magasról le fogom tojni azokat, akiknek ez nem tetszik. Nálam nyelvi problémák is lesznek az elején, mivel nem magyar lesz oktatás. Én sem aggódok, te se aggódj. Minden rendben lesz, majd meglátod. :) 22F

2012. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz strébernek tűnni. Nagyon sok embernek számít az ösztöndíj és ahhoz azért tanulni kell.
2012. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki írt.Tényleg lelket öntöttetek belém :)
2012. júl. 12. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!