Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van még ilyen nyíregyházi ember?

Van még ilyen nyíregyházi ember?

Figyelt kérdés

Én nagyon örülök, hogy ide születtem, egyáltalán nem bírnék sem a nagyvárosban, sem a kis falukban élni. Szeretek a kissé kihaltabb utcákon sétálgatni, és ha tehetem, akkor mindig gyalog közlekedek. Imádom az itteni turikat, és nagyon örülök neki, hogy még így is sok van, de sorra nyílnak az újabbak, és elképesztő, hogy miket ki tudok fogni! Bár azt sajnálom, hogy nincs nálunk egy jobb egyetem, de hát szerencsére Debrecen nincs messze. Egyébként a nyugdíjasokon kívül én nem nagyon gyakran látok másféle embert a turikban, hol vagytok fiatalok? :D

16 éves lány


2012. júl. 21. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, megakadt a szemem a kérdésen, mert nyíregyházi vagyok én is.


"Én nagyon örülök, hogy ide születtem"

ez azért rám nem teljesen igaz


"egyáltalán nem bírnék sem a nagyvárosban, sem a kis falukban élni."

a kis falukban én sem, viszont a nagyvárosokat nagyon szeretem, már alig várom, hogy Budapesten legyek! Ne érts félre, szeretem Nyíregyházát, de szerintem kicsi... én hiányolom a pörgést. Zavar, hogy csütörtök este tíz órakor már ember alig jár az utcán, kihalt a város. Amikor egyszer szombat hajnal 2-3-kor mentem a Bethlen Gábor utcáról Örökösföldre, egy emberrel sem találkoztam, de tényleg. Rossz volt látni olyan üresen a Kossuth teret meg a Korzó környékét...


"és ha tehetem, akkor mindig gyalog közlekedek"

És is megtenném, csak sajnos Oroson lakok, onnan kicsit problémás :) Pedig szeretnék valahol a belvárosban lakni, megspórolhatnám a 2500 Ft-os bérletdíjat!


"Imádom az itteni turikat, és nagyon örülök neki, hogy még így is sok van, de sorra nyílnak az újabbak, és elképesztő, hogy miket ki tudok fogni!"

Szerintem a jó turik nem a százezres városok erényei :) a nagyvárosokban is vannak ugyanilyen jók, sőt több is!


" Bár azt sajnálom, hogy nincs nálunk egy jobb egyetem"

Ezzel egyetértek, a legnagyobb hazai város vagyunk egyetem nélkül. De ha lenne, sem itt járnék, szerintem az egyetemhez hozzátartozik az is, hogy megyek világot látni, otthontól messze, önállóan.


"Egyébként a nyugdíjasokon kívül én nem nagyon gyakran látok másféle embert a turikban, hol vagytok fiatalok?"

Érdekes, én szoktam látni, bár meg kell mondjam, ritkán járok turikban :)


17/F

2012. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nagykállói voltam (gondolom ismered). 22 évig laktam ott,ott születtem. Én is úgy voltam vele,hogy utálom a nagyvárosokat,és soha nem költöznék el. Aztán jött a neheze..munka kellett volna és ott egyszerűen nem találtam,ellenben Budapesten rögtön felvettek,látatlanban is. Anyával lakom,neki szintén itt volt állása, így suli után célszerűbb volt ide költözni. Most albérletben vagyunk,az otthonit meg kiadtuk. A lényeg..én a budai oldalon lakom. Zöldövezet,a környék tele van csendes,zöld kis utcával, gyönyörű,igényesen felújított,de régiesnek meghagyott kis házakkal,villákkal. Nagyon jó friss,zöld illat van,és nyugis. Nem minden környék olyan mint ahogy azt elképzeli az ember. :) Turi meg aztán itt is van,rengeteg. És amit szeretek,hogy minden van a környéken. Ok,Nagykálló azért elég kicsi,ott tényleg semmi nem volt,de még ott is be kellett járni Nyíregyre ha kellett valami. Itt sokkal egyszerűbb. Tulajdonképpen már vissza sem akarok menni,én már itt akarok maradni. Pár barátom hiányzik,de az az életem nem. Amúgy itt rengeteg ember jár turiba,és leginkább a fiatalok. Szóval nem olyan rossz ez,hidd el. :)
2012. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó persze, biztos jó lehet, de hát így mégiscsak más, hogy ide születtél, ide jártál bölcsitől kezdve a gimiig. Lehet, hogy a végén én is Budapesten fogok kikötni, de nem hiszem, most inkább az orvosi van az első helyen. :)
2012. júl. 21. 21:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is imádok Nyíregyen lakni, minden kis zegzugot szeretek szinte. A turikkal én is így vagyok:D Most kedden megyek is a Család utcaiba:) Egyébként én a Nyíregyi Fősulira járok, de nem tudnék neked rosszat mondani róla, annyira imádom:) 22/L
2012. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is szeretem Nyíregyet (én is Oroson lakok), bár Budapestet se utálom (most ott tanulok). Turkálókba csak ritkán szoktam járni, bár lehet gyakrabban kéne
2012. júl. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!