Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kiskorú elhagyhatja egyedül...

Kiskorú elhagyhatja egyedül az országot?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy nem. Egy barátnőm szerint igen. most akkor hogy van?:)
2012. júl. 24. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy egyedül, úgy érted, hogy szülő nélkül? Mert úgy igen. Azt nem tudom, hogy ez arra is áll-e, hogy kísérő nélkül, bár 14 fölött szerintem akár úgy is. De ha van útlevele, akkor azzal a szülei hozzájárultak ahhoz, hogy elhagyhatja az országot, hiszen mindkét szülő kell hozzá. Mentem én is 18 alatt pl. Ausztriába (akkor még kellett útlevél) haverokkal, aggódtam is, hogy nem engednek át a határon, mert nincs semmi szülői "engedélyem", ezért is mentünk megkérdezni anyukámmal előre, hogy mi kell hozzá, akkor mondták, hogy az útlevél maga az engedély a szülők részéről.
2012. júl. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is mentem 15 évesen egyedül Németországba vonattal.
2012. júl. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2012. júl. 24. 01:43
 4/6 A kérdező kommentje:
de ha Romániába menne valaki? mert oda pl csak személyit kérnek és azzal viszont nem járulnak hozzá a szülők, hogy elhagyja az országot.
2012. júl. 24. 01:44
 5/6 A kérdező kommentje:
lehet, hogy hülyeséget kérdezek, mert nem tudom h oda, amit ti írtatok, mit kérnek. én csak Romániába járok.:)
2012. júl. 24. 01:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát most én meg azzal nem vagyok képben, hogy Romániára mi vonatkozik pontosan, mert abba az irányba még nem nagyon mozogtam.

Ami a tuti: csináltatni kell neki útlevelet, azzal mehet nyugodtan.

Ami esélyes még: mivel azt írod, hogy személyit kérnek, akkor személyit visz, ugyanúgy át fogják engedni, mint azt, aki nagykorú. Különben Angliába is elég a személyi, 17 évesen már azzal utaztam (korábban meg útlevéllel, mert akkor még az kellett), meg mentem Szlovákiába is személyivel, akkor ráadásul úgy, hogy az egész társaságban egyetlen nagykorú sem volt, úgy sétáltunk át gyalog a határon :) Fesztiválra mentünk, mindannyian 16-17 évesek voltunk.

2012. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!