Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nők/lányok ti nem féltek...

Nők/lányok ti nem féltek éjszaka/sötétben egyedül?

Figyelt kérdés

Munkából hazafelé vagy akárhonnan? Vagy hajnalban? Hordasz valamit magaddal, ami megvédene?

Híradóban volt most, hogy szervezzünk be barátokat, családtagot, de aki dolgozik? nem várhatom el, hogy kísérgessenek :( már én is félek...


2012. júl. 17. 18:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Én félek. Gázspray zsebben voltan, kezem rajta, másik kezemben telefon, telefonáltam.
2012. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Budapesten lakom, így ha netán késő este is járnékk az utcán, nemigen vagyok egyedül. Éjszakai buszra pedig a sofőr mögé ülök közvetlen, nehogy valami attrocitás érjen, illetve meg tudjon esetlegesen védeni... Egyébként gondolkodtam már önvédelmi tanfolyam elvégzésén...


22/L

2012. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
28%

nem félek. nem futkoshatok minden egyes alkalommal egy férfi rokonomért ha kiteszem a lábam otthonról.

Pécsen vagyok albérletben, az összes családtagom meszsebb él, a fiú haverok a város másik végén.

nem hordok magammal semmi különleges cuccot. eddig kétszer kellett megvédenem magam (egyszer se Pécsen, abban a városban ahol ezelőtt éltem). egyszer nyakon öntöttem egy üveg vízzel (az mindig van nálam mondjuk). egy pillanatra megzavarodott, addig elfutottam. egyszer meg belenyomtam egy ipse bal szemébe a hüvelyujjam, az is megzavarodott egy pillanatra, elengedett én meg kiszabadultam.

ha nagyobb randalírozó részeg csoport szúrt ki magának (volt ilyen is ) akkor alapjáraton futás.

nem rángathatja ki az ember az ismerőseit az ágyból ha mondjuk esti műszakja van, nekik meg épp nappali.

gyorsan kell kapcsolni, időnként figyelni követnek-e.

na meg nem a kis mellékutcákban bolyongani.

én mondjuk elég nyugis helyen lakok, eleve megnézem a környéket, felmérem a terepet. nem "getto"-ba kell költözni, ez a titok.

2012. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
buszon én ia söför közelébe ülök.én is félek,de ha a lakásban éjjel egyedül vagyok akkor is.
2012. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

persze, majd testőrséget fogadok :)


szerencsére ronda kövér vagyok, még soha nem ért atrocitás, max páran beszóltak, h milyen dagadt, nézd mááá :)

najó, ez csak vicc. de tényleg nem vagyok egy bomba alkat, ennek tudom be azt, hogy még soha semmilyen férfi nem mozdult rám erőszakos szándékkal.


csináltass engedélyt gáz-riasztó pisztolyra, a jobb külsővel megáldott barátnőimnek van ilyen, mert nagyobb eséllyel érheti őket támadás erőszakos férfiak részéről.

vagy esetleg gázspray is megteszi.


ha szegény Katánál lett volna valami önvédelmi eszköz, tuti leszereli azt a mocskos c...-t, és nem történt volna tragédia.

2012. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Most igazából nem értem, hogy mi ez a pánikkeltés.

Én mérhetetlenül sajnálom, ami azzal a fiatal lánnyal történt, de ez nem jelenti még messze azt, hogy mostantól minden fiatal lány potenciális áldozat, és hirtelen szörnyű lett a közbiztonság.

Semmivel sincs nagyobb esély arra, hogy ilyesmi történik egy adott személlyel, mint eddig volt. Ez egyetlen, kétség kívül borzalmas eset. Nem jelenti, hogy mostantól naponta megismétlődik.


Összefoglalva: nem, nem félek. Nyilván óvatos vagyok olyan szempontból, hogy vannak környékek, helyzetek, amiket kerülök. De ez eddig is így volt. Nem sétálgatok éjszaka egy sötét sikátorban, igyekszem sötétben olyan helyeken menni, ahol többen is vannak, ilyesmi.


De azért nem szervezek magam köré hirtelen testőrséget, mert már kissé nevetséges, hogy most mindenki elkezd félni!


27/N

2012. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Én is láttam a híradót,tényleg ezt mondták. Nem félek éjszaka egyedül menni,már mentem haza párszor sötétben, egyedül. Ez egy kis város, és itt még szerintem nem történt rablás. De ha nagyvárosban élsz,akkor nem árt Gázspray-t vagy gázpisztolyt,vagy paprikaspray-t magadnál hordani,vagy kísérettel menni. 13/L
2012. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

még egy dolog: sosem megyek magassarkúban éjjel. soha. ha gyalog kell kiöltözős helyre mennem viszem a szatyorban a nyaktörő lábbelit. macskaköveken futni nem ideális.

másik a meg a lenge, laza ruházat. egy szoros kiskosztümben sem lehet futni.

és a 3. hogy edzett vagyok, mindennap futok.

2012. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Igen én félek,főleg azóta hogy egyszer megtámadott egy csaj pedig az fényes nappal volt. Igyekszek sötétedés előtt hazaérni,meg bicska mindig van a zsebben
2012. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Nem csak ez a most felkapott hír miatt kéne észbe kapniuk az embereknek. Buliból haza milyen eszement megy egyedül? Mindig csoportosan kell közlekedni éjszaka!
2012. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!