Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Óvónőként, bölcsődei gondozóké...

Óvónőként, bölcsődei gondozóként lehet az emberen tetoválás?

Figyelt kérdés
Nem látható helyen (pl. lapockán), esetleg vádlin.
2012. aug. 1. 08:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Sztem nem is annyira a gyerekek miatt kerdes ez, hanem a fönök miatt. Lehet, hogy feltetel, hogy ne legyen tetovalas. De persze a derekadon pl ugy se latna senki. :)
2012. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát a feleségem bölcsiben dolgozik, ott van pár kitetovált gondozónő. Én nem hiszem, hogy ez jó ötlet volna. Mégis van, aki tetováltat.
2012. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Csak, ha nem látszik. Oké, hogy lehet még valaki jó ember attól, hogy tetkója van, de egy olyan embernek, aki a gyerekemet neveli, akire a gyerekem esetleg példaként tekint, ne legyen. Nem azért, mert aki tetkós, az tuti rossz ember, hanem mert a tetkó rossz, utálom, pfuj, és az én gyerekem elé ne állítsunk már ilyen példát.
2012. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A vádlidon néha látszhat, nem?
2012. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%

Látom, a 10-es válaszomra durván le lettem pontozva. Nem szabad őszintének lenni. Én csak megpróbáltam.

Még valamit: abszolút toleráns ember vagyok, az a típus, akinek semmi, de semmi baja a cigányokkal, homoszexuálisokkal, zsidókkal, fekete afrikaiakkal, stb. De a tetoválás azért mégis más, az egy plusz kiáltás, hogy látod, na, nesze, itt van, mit szólsz hozzá? Az nem veleszületett dolog, hanem utólag rápakolt dac és frocli. Szóval, milyen korszerűtlen is vagy, ha nem fogadod el... nem fogadom el. Egyszerűen csak a saját tapasztalatom okán. Nekem a tetoválás azt jelenti, hogy a háborúban a német katonákat is tetoválással jelölték meg, meg a koncentrációs táborokban a zsidókat is. Csak más és más okból. A harmadik, hogy a börtönökben raboskodók egymást felismerő nyelvrendszere, a tetoválás üzen a bűncselekményről, az eltöltött évekről, meg a börtön típusáról... Szóval, miért is örülnék, ha egy ilyen hölgy vigyázna a gyerekemre? Ja, hogy ő nem azért, ő nem zsidó, nem náci és nem bűnöző? Értem... de akkor mi?

2012. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Utolsó válaszoló...ne haragudjon, de ez...BAROMSÁG. Úgy gondolom,hogy Ön igencsak előítéletes, illetve nem tudja,hogy egy emberek többségének mit jelent egy tetoválás amit a testén hordoz az élete végéig...Lehet az óvodapedagógus,bölcsész,tanár akárki...nem feltétlenül rossz dolog,főleg ha egy "tanult" emberről van szó, azért pedagógiai pályára nem vesznek fel minden második embert... A tetoválás MŰVÉSZET és csak azok az emberek képesek értékelni, akik GONDOLKODNAK!Szerintem elég primitív az a hozzáállás, hogy "ne nevelje az én gyerekemet egy tetovált nő" ...és ha ettől a "tetovált nőtől" tanul a legtöbbet?...nekem is van tetoválásom egy virág,a kislányom első rajza az óvodából. Óvónő vagyok lassan 8 éve, a kézfejemen van a virág és ezen kívül a tarkómon egy Nap. Sokszor megkérdezik a gyerekek (inkább a nagycsoportosok) hogy miért van rajtam,hogy csinálták, mennyire fájt és a klasszikus, hogy lejön-e. Ilyenkor elmesélem nekik hogy ez mekkora felelősség és nagyon sokat jelent számomra,rengeteget törtem a fejem rajta,hogy megcsináltassam-e...de az én kislányomtól "kaptam" ajándékba és úgy döntöttem, mégiscsak ő a legfontosabb az életemben és büszkén fogom viselni.A történet hallatán minden kisgyerek elmosolyodik, tetszik nekik, közben rengeteget tanulnak ők is és nem egyből úgy állnak hozzá, hogy "ilyen csak a rossz embereknek van" hiszen jelentéssel bír, SZERETET hordoz...Sok szülő is agyon van tetoválva, mégsem ez fogja befolyásolni egy kisgyerek látásmódját vagy világképét...hanem leginkább az hogy a szülei hogyan viszonyulnak ehhez a dologhoz...mindig is tiltottak engem a tetoválástól és egyéb testékszerek viselésétől (még fülbevalót sem hordhattam).Rámerőltették az értékrendszerüket,az elvakult gondolkodásmódjukat...kalitkába zárták a kreativitásom, meg akarták szabni nekem a SAJÁT értékrendszerem határait...itt torzul el legjobban egy gyermekben minden....a Napot a tarkómon, ez a gondolat motiválta emellett még sok jelentést tulajdonítok neki (életvidámság,az apró örömök az életben amiket észre kell venni például a napsütés, a megvilágosodás,a gondolkodás,boldogság, életöröm...stb).Tehát csak azt mondom,ne legyen ekkora előítélete mert nem feltétlen ez a momentum fogja eltorzítani egy kisgyerek gondolkodását,hogy az óvónénin van egy tetoválás...hanem a korlátok amiket Önök szabnak nekik! Minél jobban rá akarjuk erőltetni valakire a gondolkodásmódunkat,minél jobban korlátok közé zárjuk, annál jobban fog "lázadni" ellene (mint az én példám)...meg kell inkább értetni velük,gondolkodásra bírni őket és igenis megkedveltetni ezt a dolgot, hogy később tudják ennek tényleg nagy jelentősége van...én is így teszek és TUDOM ,ezzel csak jóra nevelem a gyermekeket, mert én nem bezárom,hanem kinyitom előttük azt a bizonyos kalitkát...:)
2016. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!