Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én féltem túlságosan?

Én féltem túlságosan?

Figyelt kérdés
Lányom 15 és fél éves. Eddig nem engedtem se bulizni se bele az éjszakába sehova. Balatonon(fonyód)van egy nyaralónk és tegnap előállt azzal az ötlettel,hogy egyik barátjával elmenne hétvégén Lellére bulizni. Ti elengednétek? Ti gyerekeitek hány évesen kezdtek bulizni?

2012. aug. 13. 01:44
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
Szerintem, csak akkor engedje el,ha ismeri a barátját és előtte beszélgessen el vele arról milyen veszélyei lehetnek az alkoholfogyasztásnak stb. Én még csak 18 vagyok, szóval nem biztos,hogy az én válaszom megfelelő. Viszont beszélje meg vele,hogy néha csörgesse meg mobilon és akkor Ön is megnyugszik. Azonban a túlzott korlátozás sem jó, mert a gyerekek annál jobban akarnak ellene tenni(ezt barátaim tapasztalatai alapján írom). Remélem segítettem.
2012. aug. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a normális hozzáállás. Ha megbízható a barátja, akkor el lehet engedni vele, de semmiképp nem másnap reggelig, valamikor menj érte. Sajnos manapság teljesen általánossá váltak a 15-16 éves szétdrogozott lányok az éjszakában, ez még nálam is kiveri a biztosítékot, pedig nincs gyerekem.
2012. aug. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Én nem engedném, még túl fiatal. Egy év múlva már igen.

Bulizni azonban elmehetne ott, ahol laktok, tehát helyben. Előbb hozzád közel szerezzen tapasztalatot, milyen is egy szórakozóhely, a fiúk hogyan közelednek, mire kell vigyázni, stb. aztán már mehet jövőre messzebb is bulizni.

2012. aug. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Amúgy ő sajnos pont a "hátrányos helyzetű" korosztályba tartozik. Mert tinidiszkóba már ciki mennie, oda a 13-15 éves lányok járnak.

Igényes, normális felnőtt diszkóba meg tényleg nem engedik be 18 alatt. Tehát maradnak a gázosabb helyek...

2012. aug. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam,hogy néha rácsörgök meg olyan 3-4 óra fele elmegyek érte. Nem ismerem ezt a barátját,de amiket eddig mesélt róla abból egy megbízható,jól nevelt gyereknek látszik.

Alkohol : Ki adják egyáltalán nekik? De ettől nem félek,mert ebben azért elég megbízható a lányom,hogy nem inna többet a kelleténél.

Köszönöm a válaszokat. :)

2012. aug. 13. 02:59
 6/26 anonim ***** válasza:
Biztosan kiadják, szinte mindenhol kiadják, ahol nincs alkoholtilalom este (a szórakozóhelyeken pedig sehol nincs). A rendszeres hívogatás senkinek sem jó, egyrészt a lányod számára idegesítő, másrészt a nagy zajban nem veszi észre, aztán a falra mászhatsz, hogy miért nem veszi fel, úgyhogy azt mellőzd szerintem. :) A 3-4 óra viszont szerintem már későn van, én sokszor dolgozom éjszaka, normális helyeken fél 3 után már a fű se nő - és itt felnőttekről van szó.
2012. aug. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

Mi nyár elején tartottunk itt. Lányom akkor volt 15 és fél. Mi Bogláriak vagyunk. Itt hisztizett,hogy minden barátnője és barátja már jár bulizni. És csak ő nem mehet. Meg nézzem meg a facebook-on,hogy tök ciki,hogy csak neki nincsenek fent bulis képei,stb. Nagy nehezen belementem,hogy elmehet Lellére. 11-től 4-ig lehetett ki. 20 percenként hívtam és ki kellett nyomnia,óránként pedig felvennie.

Sajnos az alkoholt kiadják nekik. Lányom nem ivott sokat. Kicsit spiccesen jött haza,de mindenre emlékezett.

Szerintem engedd el. Nem lehet őket ennyire korlátozni. Manapság már teljesen normális,ha egy 15-16 éves kamasz bulizik. Te is hivogasd és ellenőrizgesd meg előtte adj neki egy jó alapos fejmosását és utána mehet.

2012. aug. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ördögöd van.Túlságosan is félted.Teljesen normális,hogy egy majdnem 16 éves gyerek bulizni vágyik.Engedd el.És örülj neki,hogy van annyira okos a lányod,hogy nem Pesten akar belekóstolni az éjszakai életbe.Vidéken sokkal jobb a közbiztonság.Mondd meg neki,hogy mennyit ihat és mit.Az alkoholt valszeg kiadják nekik.Ha érzed annyira megbízhatónak a lányodat,hogy nem fog részeg lenni és drogozni akkor engedd el,de csak hajnali 3-ig.Maximum fél 4-ig.Én lányom már 16 és fél,de sokszor mennek velük bulizni a kis 8.-osok is.Sok sikert.
2012. aug. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. aug. 13. 03:19
 10/26 anonim válasza:
Engedd el. Főleg,hogy vidéken akar menni. :) Én lányom is bulizik 15 éves kora óta. A mai világban ez a normális. De tényleg ne hivogasd. Egy ciki is a lányzódnak a másik pedig,hogy nem hallja meg. Az alkoholt nagy valószínűséggel kiadják nekik....sajnos... Hány éves ez a barát akivel menne? Fiú? Ha fiú és kb egykorú a lányoddal akkor hagy menjen. De előtte beszélj a kissráccal és mondd meg,hogy figyeljen a lányodra.
2012. aug. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!