Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én féltem túlságosan?

Én féltem túlságosan?

Figyelt kérdés
Lányom 15 és fél éves. Eddig nem engedtem se bulizni se bele az éjszakába sehova. Balatonon(fonyód)van egy nyaralónk és tegnap előállt azzal az ötlettel,hogy egyik barátjával elmenne hétvégén Lellére bulizni. Ti elengednétek? Ti gyerekeitek hány évesen kezdtek bulizni?

2012. aug. 13. 01:44
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
20-asal értek egyet !!
2012. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Jajj,hagy menjen már szegény gyerek. Ha érzed annyira megbízhatónak,hogy nem issza le magát a sárga földig akkor engedd. Én discoban dolgozok. Ha látjuk a 15-17 éveseken,hogy már spiccesek akkor onnantól kezdve nem adjuk ki. Írta valaki,hogy a drog a baj. Na nem! Drogot az italba nem keverünk. Vannak ott 20 éves fiúk akik árulják a sok hülye meg meg is veszi,de az italba soha nem keverjük.:)))))
2012. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
15 és fél és még soha nem engedted el az éjszakába??? Szegény lány!
2012. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Komolyan nem értem az itt kommentelőket...én is fiatal vagyok, mi is buliztunk és nagyon jól tudjátok, hogy mennyi veszéllyel jár az éjszakai élet! A droggal nem csak az a baj, hogy az italba keverik, hanem az, hogy a csapat nagyon könnyen rábeszéli, vagy egy pasi stb. Mivel versenytáncos voltam, mi táncos bulikba is jártunk ég és föld a két társaság! (pedig pia ott is volt)

Sőt én is dolgoztam discoban. Én biztos, hogy nem engedném a 15 éves lányomat el. Nem érdekel a trend és magasról sz..ok a haverokra is. Van még ezer olyan hely, koncert, ahol normális társaság van és ki lehet kapcsolódni.

2012. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Telefonálgathatsz neki, érte is mehetsz hajnalban, mérlegelhetsz, hogy kivel engeded el, de a helyzet az, hogy a világban és senki más emberben nem bízhatsz. Egyedül a lányodban bízhatsz, és abban, hogy elég jól ismered őt, elég jól ismeri ő a világot. Ha Te úgy érzed, hogy 15 és fél évesen bátran elengedheted bulizni, tedd azt. Ha nem, ne engedd el, mert bármi történik, magadat okolod majd. Semmi megváltoztathatatlan nem történik a lelkivilágával, ha egy évvel később csap bele a balatoni bulikba.
2012. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Látom, hogy már féléves a téma,de alighanem mindig aktuális. Én tavaly nyáron végigcsináltam ezeket a 16 éves fiammal. Mivel Siófokon, de annak egy békésebb üdülőrészén laktunk, eleinte hagytam, hogy a fiam menjen, amikor csak akar. Mivel pizzafutárként dolgozott nyáron, belekerült egy vendéglátós körbe, ahol még a huszonévesek is csak akkor boldogok, ha leihatják magukat. Az én fiam pedig méginkább megfelelni akart, ezért előfordult, hogy spiccesen jött haza. Rendes gyerek, de még nem ismerte a határait, volt, hogy részegen feküdtek ki az országútra, mert az olyan filinges. Többször is előfordult, hogy hajnali négykor mentem utána, rettetenes volt, mert abban sem lehettem biztos, hogy részegen nem mennek be a Balatonba. A mi családunkban senki nem iszik, képzelhetitek, hogy milyen nehéz volt mégcsak megérteni is. Teljesen felőrölt a dolog, úgy hogy lépnem kellett. Azt vettem észre, hogy a durva éjszakai élet éjjel 1 után kezdődik általában, ezért a szokásos kimenő éjjel 1-ig tartott. Hetente egyszer tovább is kimaradhatott, de pontosan akartam tudni, hogy kivel és hol és átrágtuk a : ne menj részegen a Balatonba, stb" dolgokat. Havonta egyszer volt ottalvós buli engedélyezve. Elfogadta a szabályokat.Havi egy ottalvós buliengedély volt. A vicces az egészben, hogy azon az ottalvós bulin kinálták meg kábítószerrel, amin biztos voltam, hogy nem lesz gond, mert a gyerekek papája is velük volt. Nos, pont ő kinálta meg a 16 éves gyerekeket fűvel.

Pillanatnyilag az a stratégiám: inkább hozzánk jöjjenek a gyerekek, hogy ne kószáljanak a városban, itt lehet buli egyszer egy héten, de azért ne kelljen megőrülni tőlük. Havi egyszer van ottalvós, akkor nyugtatókat szedek. Egyre jobban megbízom benne, ő is egyre komolyabb, de azért senkinek sem kivánom ezt az egy évet, ami mögöttünk van. Italt, kábítószert simán eladnak nekik, ezért nem adok neki sok zsebpénzt sem. Szerencsére most nem dolgozik, ezért a nagy bulizásoknak nincsenek előtérben, de hallom, hogy a többieknél nem ritka, hogy hajnali 5-kor mennek haza. Leszarom, hogy mennyire őrült meg a világ, másrészt próbálom mindig közös megegyezéssel intézni a dolgokat.Már őszülök:) Az biztos, hogy a buliban anyagilag érdekelt vendéglátósok rászálltak a hülye tinédzserekre.

2013. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!