Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket mi az ami a reklámokka...

Titeket mi az ami a reklámokkal kapcsolatban a legjobban zavar?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy pl. tisztítószeres reklámokban ostobák a nők, vacsoraidőben körömgombás, babapopsikrémes, hüvelygombás reklámok, idióta éneklős tisztasági betét reklámok (jó, azok talán egész 'viccesek' a maguk módján), stb.... Nekem hirtelen ezek jutnak eszembe.
2012. aug. 13. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Idiotanak allitjak be az embert, manipulaljak. Örülök, hogy nincs tv-nk, keptelen lennek nezni azt a sok sz@rt.
2012. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan a reklámok tartalmára gondoltam. Manipulálni csak azt lehet aki tényleg idióta, ha te nem vagy az, örülj neki, ennyi, nem kell ezzel foglalkozni. (De ha már így felhoztad... hogy érted hogy manipulál. Neked mi számít manipulálásnak?)
2012. aug. 13. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

A puszta létük zavar. Engem ezekkel nem tudnak manipulálni. Felesleges dolgok ezek, rabolják az ember idejét, ha mondjuk egy értelmes műsort ezzel megszakítják. Reklámidők alatt sokkal okosabb dolgokat is bevághatnának.

Pl kresz oktatás darabokban. Vagy hogyan gondozzuk szobanövényeinket. Vagy hogyan óvjuk a lakásunkat a betörőktől, stb....

2012. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy túl sok van belőlük!
2012. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a puszta létük zavar. Nagyon ritkán nézek filmet tv-ben, pont a reklámok miatt, de épp egy jót adtak az egyik kereskedelmi adón, gondoltam pár reklámot kibírok. Nos, nagyjából a film hosszával azonos mennyiségű reklámot adtak le... ezért szoktam inkább HBO-t nézni, ott egyáltalán nincs reklám.
2012. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, de a kresz-oktatásból nincs bevétele a tv-társaságnak. Igen, tudom, mindenki utálja a reklámokat, mert manipulálják az embereket, és a többi sablonszöveg, senki nem nézi őket, mindenki okosabb dolgokat néz helyette, de a szíve mélyén, még, ha ide nem is írja le, ő is tisztán emlékszik az összes idióta reklámra, amik egyenként megérnének egy több oldalas tanulmányt a Kérdező kérdésére (most mindjárt megjelennek a "nem, mert nekem tv-m sincs" emberek, és milyen jó, hogy nekik szól a kérdés..:) ).


Vannak kifejezetten jó reklámok is, többnyire a sör-reklámokra fordítanak különös gondot:) Minden reklámgyártó felméri a termékének a vásárlóit, és azt, hogy ahol hirdetni akar, ott a potenciális vevők közül melyik típusból fordul elő a legtöbb. Valószínű, hogy arra jutottak többségében (tévesen), hogy csupa agyhalott néz egy bizonyos idősávban tv-t. Engem ez zavar. Hogy szájbarágnak, eltúlozzák a szituációkat, mint egy gyereknek, úgy magyaráznak. Ez szerintem óriási baklövés, mert az, aki képes az ilyen idióta reklámok miatt vásárolni, az úgyis csak ideig-óráig lesz a vevőjük, mert majd jön egy hasonlóan agyzsibbasztó reklám, és áttér arra a termékre. Míg egy ütős, intelligens reklámra hosszú évekig emlékszik az ember ("Még egy kis Soproni?"), és elvileg ez lenne a cél.


De mindig is többen lesznek, akik olcsón kihoznak valami szart a "jó lesz ez a népnek" elve alapján a gyors pénzszerzés miatt, és ennél sokkal kevesebben azok, akik igyekeznek kicsit többet ráfordítani, a lehetőség szerint minőségit (ebben a szituációban maradandót) alkotni, és hosszútávon gondolkozni.

2012. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz így összefoglalni, úgyhogy most csak azt fogom írni, ami hirtelen eszembe jut:


A legtöbb reklám tartalmilag teljesen irreális, azt a hamis képet mutatják feléd, hogy bármit elérhetsz az életedben (pl. vállald be ezt a szerződést a bankoddal, és minden rendben lesz - közben meg pont az ellenkezője igaz). Vagy ilyenek pl. az ételreklámok, képernyőn marha jól néz ki, de a valóságban olyan, mintha frissen okádta volna ki Özséb bácsi a kocsmából.


Olyan dolgokat is elültethetnek a tudatalattidban, ami veszélyes is lehet - ugye mindenkinek ismerős az, amikor a p1csa ül a székben, és mondja: "Na most hogy elüldöztük a pasikat, beszélhetünk a hüvelygombáról." Ugyan nem vagyok lány, de nem épp az a lényeg, hogy ha bármi bajom van, legyen az akár hüvelygomba, vagy annál sokkal komolyabb, azt elmondom a barátomnak, akiben megbízom??? Ehelyett jön egy ilyen idióta reklám, és azt közli veled, hogy NE a barátoddal beszéld ezt meg, hanem vadidegen lányismerősökkel... És a szomorú, hogy még fiús verzió is létrejött ebből a reklámból.


Még ami érthetetlen számomra, hogy vannak cuccok, amik igencsak hasznosak, mégsem reklámozzák őket. Gondolom itt például óvszerre, fogamzásgátló gyógyszerre. Másnak ez nem tűnt fel, vagy csak én nem látok soha ilyen reklámokat? Pedig szerintem több értelme lenne ezeket reklámozni, mint fejfájdalom csillapítóból 25 fajtát.


Aztán vannak reklámok amikre egyszerűen nincs szó, annyira minősíthetetlenek. Pl. amikor a vén, löttyedt p.csű papa elkezd sztriptízelni, majd leveti az ingét, hogy megcsodálhassuk undorító sörhasát. Szerencsére lejjebb már nem halad, ugyanis beáll a háta, amitől szegény habfürdőben várakozó feleség is aggódni kezd. És ezzel a kis jelenettel (kapaszkodjatok meg) KÁDAKAT reklámoznak. Egyszerűen annyira összefüggéstelen, ízléstelen, hogy arra szó nincs.

2012. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az hogy idióta és pocsék reklámok már leírtátok. Engem az is zavar amikor este a halk tévé mellett elszundítok,és jön a reklám ami ordít. Hát persze hogy felébredek rá. Szándékosan magasabb hangerővel adják elő a reklámokat.

A másik bajom az,hogy nem tudnak egy tök jó reklámokat készíteni. Elég pocsék a beszélő tampon reklám azzal az idegesítő hanggal. Vagy ott volt az "Ásoka vagyok" és mutatja hogy felemeli a körmöt..(na itt simán behánynék) Vagy ott van amikor a pasas retusál egy képet és gombás a köröm..(hát persze hogy vacsora időben megy)

Vannak tök jó reklámok..kár hogy nem azokat adják le sűrűbben.. Pl:

Rudolf Péter reklámja jó. vagy VAgy jók az angyalos reklámok..(Axe)


Külföldön sokkal jobb reklámok mennek

pl:

http://www.youtube.com/watch?v=wZMZdQzoQgo&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=jaQolS9dAmw&feature=related

2012. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. "Leültem reklámot nézni, erre negyed óránként megszakítják egy filmmel!!"

2. Nézd milyen könyűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű a felhelyezésem!!! (ANYÁD)

3. Ki törődik veled? Gárnyíer! (senki más?)

4. Mert megérdemled! (ha nem ezt veszem, akkor nem is érdemlek sz*rt se??)

2012. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
:) Jól összehoztátok. A 3as válasz jó tippeket adott, az jó lenne.
2013. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!