Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés

Tudom, fogós kérdés. De hátha tud valaki valamit.

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy miért van egyáltalán élet, és mi miért kellünk ide? Mi a célunk?

Persze biztosat senki nem fog mondani, de kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről.


2012. aug. 14. 21:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Akkor elnézést kérek :)

Csak mert egyik ismerősömet Árpádnak hívják és imádja a 42-őt, Buddhista, de azt mondja nincs köze a vallásához, csak úgy ez a kedvenc száma.

2012. aug. 14. 22:03
 12/17 anonim ***** válasza:
Galaxis útikalauz stopposoknak. Abban mondták meg a tutit, hogy az élet értelme a 42. Semmi köze a valláshoz valóban, a haverod is innen vette.
2012. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
10. válaszoló: Igen, de, vajon hogy jött létre? Mi miatt jött létre? Ez a nagy kérdés :D
2012. aug. 14. 22:05
 14/17 A kérdező kommentje:
Az lehet, én is elkezdtem nézni azt a filmet, de akkora baromság, hogy 5 percen belül kikapcsoltam :D
2012. aug. 14. 22:07
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az élet értelme az, hogy megbirkózzunk a gyengeségünkkel, levetkőzzük gátlásainkat, félelmeinket, fel kell fedezni magunkban az erősségünket, majd erre alapozva hasznos dolgokat kell csinálni, amivel a mi és az embertársaink életét is jobbá tehetjük. :) LOL. De ez így van. Az ember társas lény, tehát meg kell tanulnunk a többi emberrel együtt élni. Le kell vetkőznünk a hülye berögzöttségeinket, és egyensúlyba kell hozni magunkat. Itt arra gondolok, hogy ha egy ember túl konzervatív, akkor meg kell tanulnia lazának lenni és befogadónak, az indulatos, ösztönei vezérelte embernek meg kell tanulnia az önuralmat, a túlérzékeny embernek a talpára kell állnia, a komolytalan, mának élő embernek meg kell tanulnia előre gondolkodnia, komolyabban kell vennie az életet. Ez ragozható még... Amúgy az emberek saját maguk rabjai! A gondolataiké! Ezen ha tudnak változtatni, akkor... valószínűleg már nem fognak töprengeni az élet értelmén :D Rájönnek hogy MINDEN lehetséges, és a lehetetlen nem tény, hanem vélemény. Najó, ez most eléggé szubjektív :D Kicsit érthetetlen, de remélem hasznos lesz. :)
2012. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem vagyok vallásos, de fél éve ismerkedtem meg komolyabban a buddhizmussal és a taoizmussal (mind a kettő nagyon szimpatikus). Azóta kezdtem el másképp gondolkodni. Sokkal jobb irányba halad az életem. Egyébként fiatal vagyok, 18.
2012. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a neveltetés dönti el. Akit valamilyen módon vallásosnak neveltek (akár keresztény, akár buddhista, vagy bármi más) azok jó eséllyel azt tartják az élet értelmének amit a vallás diktál.

Akit egész életében arra neveltek hogy felnőtt korában sikeres világi ember legyen, annak az lesz az élet értelme hogy minél jobb karriert építsen magának, minél tökéletesebb családot hozzon létre, minél több pénzt szerezzen stb.

Akit meg gyerekkorában elhanyagolnak az fiatalon elkezd zülleni és felnőtt korában is inkább azokra a dolgokra koncentrál amire ösztönösen vágyik. Szex, szeretet, élvezetet adó dolgok.

Ha meg valaki úgy nő fel hogy a közvetlen környezetében valaki valamilyen súlyos betegséggel vagy tartós problémával küzd azt arra inspirálódik hogy másokon segítsen vagy esetleg egy konkrét dologban igyekezzen pozitív változást hozni a földre.


Ezt a meglátást inkább tapasztalatokra alapozom, nem pedig egyéni hitre vagy elképzelésre. Nem mondom hogy bármelyik is rossz lenne, bár azt ki merem jelenteni hogy inkább lennék gyermekkardiológus mint egy iszákos targoncavezető aki csak azért melózik hogy legyen pénze este berúgni.

2012. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!