Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki megfogalmazná nekem,...

Valaki megfogalmazná nekem, hogy mi a baja az embereknek a zsidókkal?

Figyelt kérdés

Először is,Én nem vagyok zsidó. Csak épp nem értem, hogy miért gyűlölik a zsidókat. Mindenki zsidózik körülöttem meg hasonlók.


Ja, és miért mondják Orbán Viktorra, hogy cigány, Gyurcsány Ferencre meg, hogy zsidó?


Annyit tudok a zsidókról, hogy jól kereskednek. Eszesek. De ezért utálnák őket?


Valaki foglalja össze, mi a gond velük.


2009. júl. 22. 18:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

A zsidók utálata régi keletű,de hogy miért az jó kérdés.Van közöttük is becsületes és nem becsületes is.

Orbánra meg azért mondják,hogy cigány,mert valóban az.Eredeti neve Orsós.Gyurcsányt pedig gondolom azért zsidózzák,mert e felesége zsidó,és minden évben elmegy Aushwitzba.

2009. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Az antiszemitizmus lehetséges változatai:


(1)Biológiai. Az ezt képviselők szerint a zsidók "alsóbbrendű faj". A nácik képviselték ezt, illetve ma egyes skinheadek.


(2)Vallási. Ez inkább antijudaizmus, mint antiszemitizmus. A judaizmus elutasítása. A középkorban volt gyakori.


(3)Szociális. Valaki pl. úgy látja, hogy sok zsidó van kulcspozíciókban, jó állásokban stb., és ezeket a pozíciókat a nemzsidóknak követeli. Ilyen intézkedés volt a numerus clausus Magyarországon, Oroszországban, az USA bizonyos helyein és mindenhol máshol, ahol bevezették.


(4)Politikai. A politikai antiszemiták úgy vélik, hogy a zsidók hajlamosak szerintük ártalmas politikai mozgalmakban (pl. kommunizmus, liberalizmus) részt venni. Politikai antiszemitizmus volt pl. az 1919-es fehérterror antiszemitizmusa.


Szóval sokféle képzelt és valós ürügy alapján lehet utálni a zsidókat. Nekem az a magánvéleményem, hogy a zsidózás egy pótcselekvés, mely a valódi problémák szakszerű megoldását helyettesíthetőnek véli egy képzelt gonosz (a zsidó) kiseprűzésével, ezáltal pedig az antiszemitizmus szerepet játszik a tömegek politikai elhülyülésében.

2009. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Azért utáljuk őket mert ők akarják uralni a világot,és már fél Magyarország is az ő kezükben van.És ha megnéznél egy két videót a zsidókról,rájönnél hogy te is utálod őket.
2009. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Az első válaszolóhoz még annyit hozzátennék h. azért is mert nagy az orra xD:)
2009. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11%
Gyurcsány zsidó.Kérdezz megy egy pápait nyugodtan.
2009. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akkor légyszíves linkeljetek pár videót, amiből kiderül, h tényleg utálni-valók

Ez persze nem jelenti azt, hogy utálni fogom őket, csak hát megváltoztathatja a nézeteimet.

Cigányokkal is így voltam. Ismertem pár rendes cigány embert, aki dolgozik stb.. Aztán láttam a másik oldalt is... na, hát azok...

2009. júl. 22. 20:06
 7/19 A kérdező kommentje:
erről ( [link] mit gondoltok?
2009. júl. 22. 20:09
 8/19 anonim ***** válasza:
Balogh Artúr szerint Vona Gábor is cigány...
2009. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
2009. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem az egész ott kezdődött,mikor a zsidók megfeszítették Jézust,és az ebből fakadó utálat a mai napig tart.Hitler valószínű ezt használta fel, hisz a könyvében kerek perec kijelenti,hogy a németek csak akkor fognak össze,ha van valaki,akit együtt lehet utálni,akire rá lehet kenni az állam problémáit,a zsidók pont kapóra jöttek.(lesarkítva ez a lényeg).Személy szerint én megvetek mindenfajta gyűlölködést,ami az emberek származása ellen irányul.
2009. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!