Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék közvetlenebb?...

Hogyan lehetnék közvetlenebb? (lent)

Figyelt kérdés

18/L vagyok. "Van" egy "baráti" köröm. Azért írtam így, mert a négyesünkből én csak két emberrel beszélek (megvan az oka, hogy miért nem állok szóba a harmadik emberrel), de egyikükkel jobban kijövök. Ő sem nagyon szereti ezt az állapotot, nem akarjuk, hogy nagyon beidegződjön az emberek agyába az, hogy ez a mi négyesünk. Mert nem az. A másik csaj egy elkényeztetett, pukkadós személ, nehezen lehet bírni idegekkel.

A gond az, hogy az osztály eléggé klikkesedett. Fiúbarátokkal nem bővelkedem sem én, sem a "négyes". Ráadásul mi vagyunk az osztályban az úgymond lúzerek. Én a legkevésbé, engem már megszerettek, s úgy nagyjából el is fogadtak. Szeretném, ha tényleg az osztályom tagja lehetnék. Meg ott van egy másik négyes is, akik nekem nagyon szimpatikusak, s úgy vettem észre, hogy én is nekik. Néha szoktunk beszélgetni, de. Azt vettem észre, hogy nem vagyok annyira közvetlen. Nem lehet annyira könnyen beszélgetni velem, s mikor nem is érzem magam feszélyezve, akkor is meghúzok egy határt, s felépítek egy falat. S nem csak velük, hanem akármikor, ha emberekkel ismerkedem, vagy barátkozom. Mások olyan könnyen alakítanak ki kapcsolatokat, de nekem ez nem megy. Pedig így talán könnyebben találhatnék magamnak párt is.

Van valami ötletetek, mit lehetne egy ilyen helyzettel kezdeni?

Köszönöm az értelmes válaszokat, előre is. :)


2012. jún. 12. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ezt én is észrevettem magamon...De elkezdtem már tenni is ellene, hogy "leromboljam" azt a bizonyos "falat"...Elkezdtem én odamenni xy emberkékhez és akár egy spontán témáról is, de beszélni..ha kérnek valamit én ugrok elsőnek (nem csicskáztatás szintjén, csak készséges vagyok velük)és így szinte minden emberrel megvan a kis minimális kapcsolat..Így most már van, hogy ők jönnek oda és mesélgetnek nekem ezt-azt..

A hobby-még sokat segíthet..ha belekezdesz valami hobby-ba..ott az azonos tevékenységet végző emberekkel könnyebb ismerkedni, megvan a kezdő téma a közös érdeklődés..

Ha ott sikerül összeismerkedned velük, észre se veszed de magától leomlik az a fal és ezt a magánéletedben, osztályodban is tudod majd hasznosítani..

Itt a nyár, sosem késő új hobby-nak hódolni:D

Hajrá:)

2012. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!