Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akar szinte mindenki...

Miért akar szinte mindenki "klón" lenni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,(már régebben is) hogy a külső befolyások hatására(lásd pl HSM vagy a divat magazinok..) szinte mindenki ugyanolyan akar lenni. Ugyanazt csibálják, olvassák, hordják vagy MONDJÁK...Annyira idegesít ez, és én CSAK AZÉRT SE csinálok semmit ugyanúgy!!

Miért kell ennyire "lázadni"?


2009. júl. 29. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kitűnni a tömegből, ugyanis az ember elképzelései végesek, kevés olyan dolog van már, amit még nem valósítottak meg. Vannak az adott szubkultúrák és azon kívül nehéz újat hozni. Aki pedig eltér a mainstreamtől, sokan nem tartják esztétikus kinézetűnek, mert más. Senki sem akar nem tetszést kiváltani. A rockerek is lehet, hogy lesz.rják, hogy az átlagember mit gondol, de a többi rockernek tetszeni akarnak, el akarják magukat fogadtatni és ezért van belőlünk 100 millió ugyanolyan kinézetű. Olyan ember, aki senkinek a véleményére nem ad, nincs, akármennyire is azt mondja. Van külső kényszer arra, hogy tetszünk másoknak vagy legalább elfogadjanak, mert senki sem akarja, hogy mindenki utálja, gúnyolja vagy kinevesse...bár ahogy mondtam a mai világban nagyon nehéz a külsőddel is újat hozni, mert már szinte minden van. De nézd meg, pl. ott van Lady GaGa, azt hiszi, hogy milyen eredeti, közben meg bohócnak tartják őt és kinevetik meg lenézik sokan. Szerintem attól, hogy valaki magára pakol valami fura dolgot, még nem lesz eredetibb vagy jobb ember. A belső értékek között viszont találsz olyat, ami az embert egyedivé teszi. Azt vettem észre, hogy akik a külsőjükkel akarják felhívni magukra a figyelmet, ált. valamit kompenzálnak, belül üresek és ezt a külső extravaganciájukkal akarják leplezni. Nem biztos, hogy minden ember klón akar lenni, de az ötletek végesek.
2009. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki tartozni akar valamilyen csoporthoz, és annak a csoportnak követi a szabályait is. Közben természetesen mindenki marad egyediség, mert azt nem mondaná senki, hogy 1 az 1000ből. De mindenki ugyanúgy néz ki, mint 100 másik...

Én direkt nem is tartozok semmilyen stílushoz, felesleges. Extrémen nézek ki, de csak mert ilyen a belsőm. Ki akarok lógni a tömegből, olyan akarok lenni akit észrevesznek, és akin nem néznek keresztül.

2009. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lázadás, ha direkt mindent másképp csinálsz... Remélem, azért a jó dolgokat átveszed. Másrészt, ahogy az 1. is mondta, senki nem akarja, hogy kigúnyolják, ezért bizonyos mértékben mindenkinek alkalmazkodnia kell.
2009. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

09:43-as, mennyire igazada van, szinte minden szavaddal egyetértek!

A kérdezővel is azonosulni tudok!

4-5 éve mikor egyáltalán nem volt divat rockernek lenni meg a hosszú haj sem, azértis megnövesztettem....most meg azértis levágattam.....

Ponte zért, mert már csak nevetek azon, ahogy az emberek belemennek különböző szubkultokba, azt hiszik lázadnak, de a sajátjaik között ugyanolyan egyformák ők is....

2009. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ki akarok lógni a tömegből, olyan akarok lenni akit észrevesznek, és akin nem néznek keresztül."


Ebben igazad van, jó dolog ha az emberen nem néznek keresztül, de szerintem sokkal jobb ha az ember ezt a teljesítményével, a vislkedésével, a kisugárzásával éri el, nem a külsejével. Az első eset homokra épített ház, azt hiszem...

2009. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

11:27es válaszoló vagyok. Kedves uccsó, nem ismersz, nem tudsz rólam semmit.

A külső az csak egy dolog, különlegesen nézek ki, de akárki felvehet extrém ruhákat, ha amúgy egy 0 senkit sem érdekel. Engem mackónadrágban meg kinyúlt pólóban is észre lehet venni, mert a kisugárzásom is olyan, erre még csak rátetéz az extremitás.

Amúgy nem tudom, minek kellett ennyire lepontozni. Volt egy kérdés, amire válaszoltam, úgy, ahogy gondoltam. De ezzel saját magatoknak állítotok szegénységi bizonyítványt...

2009. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Téged is befolyásolnak a külső tényezők, ha csak azért teszel magadévá valamit, mert az másoknak nem tetszik.
2009. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért teszek valamit a magamávé, mert másoknak nem tetszik, hanem mert NEKEM tetszik. Ne magyarázzon már bele senki olyan a válaszomba, ami nincs benne, mert idegesítő.

És igen, hatnak rám a külső befolyáok. Mindenkire hatnak. Aki azt mondja, hogy nem, az hazudik.

2009. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek írtam.
2009. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánatO.o Kezdek paranoiás lenni... Túl sokan kötnek belém... Még egyszer bocs...:S
2009. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!