Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nincsenek barátaim mert...

Nincsenek barátaim mert mindenki egy elkényeztetett, felszínes libának néz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, most kezdtem a gimnáziumot. Apukám elég jól keres, bőven az átlag felett szóval elég jól élünk. Sok mindent megkapok amit valószínűleg a legtöbb velem egykorú nem, és emiatt nem nagyon akarnak barátkozni velem az új osztálytársaim. Általános iskolában ezzel nem volt gond mert ott már ismertek, tudták hogy nem az a kérkedős liba típus vagyok de itt mindenki ezt hiszi rólam. Pedig úgy érzem semmi okot nem adtam erre. Nem szoktam felvágni a cuccaimmal. Nyilván felveszem a drágább ruháimat de nem szoktam mindenkinek mutogatni meg mondogatni hogy ez éppen új, milyen drága volt meg milyen márka stb.... Próbálok barátkozni de mindenki olyan ellenséges velem az egész osztályban hogy az szinte hihetetlen. Még az évfolyam társaim sem szívesen beszélgetnek velem. A barátnőim a régi suliból mind más városba mentek így teljesen egyedül érzem magam. Ez még csak a második hét de már minden nap gyomorgörccsel megyek be az iskolába. Mit tudnék tenni? Nagyon, nagyon, nagyon rosszul esik. :'(
2012. szept. 10. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Legyél kedves, barátságos és ne a legdrágább cuccaid vedd fel első nap.
2012. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ditta323 ***** válasza:
47%
Legyél önmagad és tegyél rájuk. Keress sulin kívül barátokat. Lehet sokan irigyek is rád.
2012. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én is átestem/átesem a kiközösítésen a középsuliban, megértem a helyzetedet. Bár az ok nem ugyanaz, de a lényeg, hogy engem is kiutáltak az osztályból (pedig én sem csináltam semmit).

Szóval, van pár tippem:

1. Barátkozz össze a szintén kiközösített vagy nehezen megnyíló, antiszociális osztálytársaiddal. Ha van is köztük egy-két fura ember, nem baj, sokkal jobb, mint egyedül üldögélni. Én is ezt tettem, az egyik lánnyal tök jóban lettem, ő is ki van kicsit közösítve. Rájöttem, hogy tök jó fej, és sok közös tulajdonságunk van. Bár legjobb barátnők sosem leszünk (amúgy is már van, sajnos másik suliba jár), de jó, hogy van valaki, aki mellé nyigodtan odaülhetek órán, beszélhetek vele. Azzel, hogy nem csak a menő emberekkel beszélsz, azt mutatod meg, hogy nem vagy egy elit iskolából szabadult leányka, és nem ítélsz el senkit, ráadásul jóban leszel pár emberrel. :) És biztos vagyok benne, hogy később a többiekkel is összebarátkozol. :)

2. Vegyél részt a programokban, segíts, ahol tudsz, lehessen rád számítani. Az olyan feladatokat, amiket senki nem akar elvállalni: osztálypénz beszedése, tudod, ilyenek, amikor, mindenki kínosan várja, hogy valaki végre elvállalja... :D Ezzel is pozitív benyomást kelthetsz.

3. Mindig légy pozitív, mosolyogj, érdeklődj az o.társaid felől, és ne beszélj túl sokat magadról. Az emberek szeretik, ha meghallgatják őket.

Ennyi az én tanácsom, én is próbálom betartani őket, hogy végre be tudjak illeszkedni az osztályba. :)

16/L

2012. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Cseréld le a cuccaid és próbálj barátkozni. Nem halsz bele, ha veszel néhány farmert a kínaiban, meg sportcipőt (főleg, ha apuciéknak telik is rá). Itt most rajtad áll. Próbálj beilleszkedni.
2012. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
85%

A lányomnak is szerencsére elég sok mindent meg tudunk venni.

Kitűnő tanuló, okos , értelmes lány és sokat segít, nagyon büszke vagyok rá.

A suliban elég népszerű, mindig ő van a központban és nem azért mert ilyen meg olyan ruhákban van...


Szerintem legyél természetes, és nem kell minden nap díszben állnod, gucci táskával.

Talán így majd elfogadnak :-)

Szurkolok neked!

2012. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Most egy kicsit jobban érzem magamat. Remélem tényleg beválnak majd. :)
2012. szept. 10. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőm ugyanígy volt szerintem, mint te. Ő is gazdag, sok mindent megkap, míg más csaj (mint pl. én) örül, ha egy nap tud venni egy csokit, ő minden nap új ruhákat, smikcuccokat vett. Mindene márkás, mindent megkap, amit akar. Gimiben ő is szinte barátok nélkül kezdte, mert nem csapódott a felvágós csajokhoz.

Szerintem amíg engem, meg egy másik barátnőmet (3-an, 4-en vagyunk így összeszokva) meg nem ismert, addig fogalma sem volt, hogy a valamivel az átlag alatt élők, hogy küzdik át magukat a mindennapokon. Megtudta, hogy milyen az, amikor nincs télikabátod, magadnak kell megjavítani a cuccaidat, te fested ki a szobád, és nem visznek el kocsival mindenhova. Összebarátkoztunk, talán főleg úgy sikerült megkedveltetni magát, hogy mindig segített nekünk. Vett nekünk pár cuccot, ha nem volt kajánk, adott, ha dolgozni kellett valamit, akkor is ott volt. Megmutatta, hogy ő nem tartozik a beképzelt gazdagok közé.

Meg igen, elment a kínaiba és vett magának ott is pár ruhát, lecserélte a 15000 Ft-os Nike cipőjét 1500 Ft-os semmitérő kínaira.

Mi őt így megkedveltük.

2012. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hello!

Nekem is sok mindent megtudnak (tudnának)venni a szüleim csakhogy nem vesznek. Oké, hogy elküldenek zenesuliba meg nyelvtanfolyamra és ilyen helyekre ahol tanulok de ruhákban meg cuccokban (kivéve könyvek és melltartók :) ) nincsenek kifejezetten márkás és jó cuccaim. És nem is zavar.

Van, hogy kifizettet velem 5ezer forintot gatyára+polóra merthogy én mit gondolok nem fog nekem mindent megvenni.



Ebből kifolyólag életemben nem volt még problémám azzal, hogy apámnak nagyon jó állása van.

Szerintem add magadat (és ne próbálj meg senkit se lekenyerezni) aztán ha bírnak az jó ha meg nem akkor ők veszítenek!! Szóval ha igazi barátaid lesznek nem fogja érdekelni őket az anyagi helyzetetek!! Ha meg igen akkor probléma van!!

Az évfolyamon tuti lesz/van valaki aki bír téged!!! :D

2012. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na sikerült beilleszkedned?


Én is egy jó hírű gimnáziumba jártam, ca. 20 éve. De semmilyen megkülönböztetés nem volt, pedig volt 1-2 pénzesebb osztálytársam. Igaz, akkoriban még csak a nagyobb vállalkozóknak volt mobilja így pl. azzal sem lehetett menőzni.

2012. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos még mindig kiközösítenek. :// De félévtől megyek át egy másik suliba, oda ahova a legjobb barátnőm jár. Ott remélhetőleg minden okés lesz. :))
2012. dec. 18. 04:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!