Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik külföldre költöznek nem...

Akik külföldre költöznek nem gondolnak a Szózat soraira: "Áldjon vagy verjen sors keze: Itt élned, halnod kell! "?

Figyelt kérdés
Speciel engem nem különösképpen érdekel, én akkor is itt hagyom ezt az országot.:(
2009. júl. 30. 08:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

"Itt élned halnod kell!"


Hát igen, KELL. De itt csak halni lehet, élni nem. Nincs miért itt élni. Az emberek 10-20 évell le vannak maradva a haladó társadalmaktól, és nem szégyenlik ezt. A politikusok, vandálok, magamutogatók nyilvánosan sérthetnek törvényt, semmi következmény nem lesz a tettüknek ebben az országban. Ez az ami undorító. Az ember meg próbál rendesen megélni, de az ilyenek szítják itt a dehetetlen dühöt, gyűlöletet, és az emberek megutálják azt, akinek több sikere van az életben, vagy egy kicsit más, mint a többség. Ezért nem lehet itt élni.

2009. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%

Így van, menjen el mindenki, őseink ezeréves földjét, a kolostorokat, a templomokat, a várakat, kastélyokat meg agyjuk át ingyen a cigányoknak, románoknak, szlovákoknak...ők úgy is azt hangoztatják hogy nekünk semmi keresnivalónk nem lenne itt...bizonyítsuk be hogy igazuk van! És kérjünk bocsánatot azért hogy élhetünk egyáltalán, mi, sz armagyarok......


ÉN NEM FOGOK INNEN ELMENNI!

2009. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
63%
nehogymár egy szózat mondja meg hogy mit csináljak...
2009. júl. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Mindig zavart, ha megmondják mitől leszek magyar.Én nem akarok innen elmenni, ez a hazám.De nem bírom a mélymagyar ostorozást.És itt nem a Szózat soraira gondolok.

Erőszakkal nem lehet hazaszeretetet kikényszeríteni, ha egy nemzet halálra van ítélve, akkor megtörténik mindenképpen.

2009. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

Amikor ez a vers íródott, akkor egy cseppet más volt a helyzet hazánkban, más volt a mentalitás, mások voltak a lehetőségek és más volt a társadalmi berendezkedés. Sajnos mára már nem igazán aktuális. Akinek a verseit ma is aktuálisnak érzem, az Ady. Persze hazaárulózták is szegényt, de igaza volt, és ma ugyanazt mondaná, mint akkor.


A Szózat idejében a nők még nem dolgoztak (nem dolgozhattak, de nem is kellett dolgozniuk, elég volt a háztartást vezetni a gyerekeket nevelni, mert a férj el tudta tartani a családot), ma már nem csak dolgozhatnak, de dolgozni is kell, hogy egy család meg tudjon élni.

A Szózat idejében (sokszor sajnos) a mai úgynevezett közalkalmazottak (orvosok, pedagógusok) meg voltak becsülve, ma hazánkban egyszerűen a sok tanulásuk és a lelkiismeretesebbek munkája nincs értékelve, ugyanolyan keveset kapnak, mint egy hanyag társuk, amiből pl. egy gyermekét egyedül nevelő (akár özvegy akár elvált akár sose házasodott) nem tud a gyerekével megélni.

És nem utolsó sorban, a Szózat idején is mentek ki szerencsét próbálni vagy tanulni külföldre, sőt, korábban is, nagy külföldi egyetemeken tanultak magyarjaink.

2009. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Még az életben nem néztem a dologra ilyen szempontból. Új hazám van, ahol jobban érzem magam. Nem vagyok hontalan, kirekesztett. Akkor miért csak Magyarországon halhatnék meg? Kíváncsi lennék, hogy kinek az életét határozza meg egy vers...elég - mondjuk úgy - érdekes gondolat valakinek a tetteit ennek alapján korlátozni...
2009. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

itt élni halni kell? max halni lehet tényleg...

munkahely nélkül mégis hogy maradjon itt bárki?

szeretnék az országban maradni,borsodban élek még,de egyszerüen kilátás sincs arra hogy ha megkapom a diplomám (műszaki,szoval nem mekizni akarok vele) akkor találjak állást...

külföldön meg már most találnék,de már befejezem nappalin ha igy kezdtem...

2009. júl. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
ez csak egy vers...nagyon szép, nagyon hazafias, de akkor is csak megírta egy ember...nem szentírás
2009. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem érdekel, és Te is elmész, minek teszel fel ilyen provokatív kérdést?
2009. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

emlékezzünk Gyurcsány Ferenc soraira, bármilyen k.öcsög is: Ha nem tetszik, el lehet menni..

na én megyek is, ilyen kormány mellett meg főleg, őrület mit tesznek az emberrel, kiűzik a saját hazájából, mert lét-képtelenné teszi.

2009. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!