Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a hétköznapokat?

Hogyan éljem túl a hétköznapokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a bajom, hogy engem mindenki bánt az osztályomban, mindenki csak szivat, barátaim nincsenek. Ma nem mentem suliba, mert annyira megaláztak a többiek tegnap, a kólásüvegembe raktak poloskákat utána meg összerázták és én meg véletlenül beleittam és meg is ijedtem utána. Ezért is kinevettek, én nem tudom megvédeni magam, mást meg nem érdekel, másik suliba nem tudok elmenni, legszívesebben megölném magam, mert minden napom szenvedés. Mit csináljak?

Köszönöm! 13/F


2012. szept. 14. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szólj a szüleidnek,vagy a nagytesódnak,hogy tegye helyre az osztályodat.Ezek csak akkor fognak leszállni rólad,ha valamivel nagyon keményen visszavágsz.Itt sajnos nem segít,ha kedves vagy.És ami még fontos,hogy ne mutasd ki,ha megbántottak,próbálj meg minél közönyösebb lenni,mert ha látják,hogy fáj,csak annál jobban fognak szívatni.Muszáj lesz megvédeni magad,mert az emberek többnyire ilyen gerinctelenek.Engem is sokat bántottak ilyen idős koromban,de nekem egy idő után eldurrant az agyam és akkor agyonvertem azt,aki kötekedett,ezért egy idő után leálltak,nem érte meg packázni.Viszont az megnyugtató,hogy minél idősebb leszel és tovább tanulsz,annál kevesebb kretén osztálytársad lesz,mert ezek már nem kerülnek be magasabb szintű iskolákba,mert kibuknak.Gimiben biztos,hogy jobb lesz a helyzet,nekem is gimiben lettek normális osztálytársaim.Az általános még tele van ilyen majmokkal,mert tankötelesek.
2012. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyeneket ne is írj,hogy megölöd magad.Annyit azok nem érnek.Légy határozott és vagy szólj vissza,vagy csapd meg valamelyiket.Velem is megesett már,és kinyitottam a számat.Utána abbahagyták.mondjuk engem csak szavakkal bántottak. Kitartás egyszer vége lesz.ki kell állnod magadért!
2012. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mielőtt butaságot csinálsz gondold végig a szüleidnek milyen mérhetetlen bánatot okoznál. Néhány bunkó miatt.

Szerintem szólj a szüleidnek. Nekem majdnem annyi idős fiam mint te de ha valaki ennyire bántaná én biztos kitekerném a nyakát.

2012. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem legegyszerűbb lenne, ha a szüleiddel beszélnél, azok pedig az osztályfőnököddel vagy az igazgatóval. Légy őszinte velük, mert valószínű senki nem tud erről! Fel kell, hogy ismerd/ismerjék, hogy most már 12 éves kortól büntethető valaki, aki "rosszaságot" követ el. Nyilván nem börtönnel, de gondolom elég pénzbírsággal súlythatják, amit a szüleinek kell kifizetniük. Ezért nem fog otthon simogatást kapni. nekik kell a saját kölkeiket megnevelni, nem nekünk.


Persze ezt gyakran verekedésekkel szokták megoldani, mint az állatok. És sajnos sokan azok is maradtak, hiába fejlődtünk egy páran emberré.


Nekem most ez jut eszembe, ami normális megoldás lehet.

Persze ha megtudják, akkor biztosan megint szekálnak, de utána megint erre az útra tévedj - szólj ellenük, emeld fel a hangod és védesd meg magad másokkal!

nem vagyunk mindnyájan Jason Stathamek ...


42/F

2012. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam éveken keresztül a te korodban. Egyszer az ofóm rajtakapott, hogy a folyosón sírok, és kiszedte belőlem, mi a baj. A bántások kb azonnal megszűntek, bár persze népszerű nem lettem, de innentől inkább levegőnek néztek. Utólag tudtam meg, évekkel később, hogy intővel, kirúgással fenyegette meg a többieket, ha még egy rossz szót hall rájuk. Szóval érdemes beszélni egy felnőttel, aki kézben tudja tartani ezt a bandát.
2012. szept. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg sem jelent a válaszom írok újat.


Engem is bántottak a suliban. Én lány vagyok és több fiú bántott. Addig míg el nem jöttem onnan, mert elegem lett. Az új suli megváltás volt, gyerekes csínytevéseknél megállt a dolog. Akik meg bántottak azok mindenkit bántottak akik gyengébbek náluk, de azokat a nagyon le is rendezték! Szülinapi ajándék volt az új suli, (szept 1-jén születtem). 14 évesen végre vége volt a pokolnak! Régi suliba a tanárok le se kakilták ezeket a dolgokat volt aki biztatta is őket. Sajnos. Búcsúlevélen gondolkodtam, de rájöttem kár lenne pazarolni az ilyen aljas szemetekre a tintám, a papírom és az időm.

2012. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24/N voltam
2012. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Légy kicsit határozottabb. Kerüld el az ostoba kölyköket, hagyd ott az otromba viccelődéseket. De mérd is fel a helyzetet, ha képesnek ítéled magad, vágj vissza. Viszont tényleg beszélj felnőttekkel is. Szüleidnek mondd el, kérj tanácsot. Olyan tanárnak aki tanít és látod, hogy nem tűri a pimaszkodást, szintén elmesélheted. Egyszerűen, világosan, röviden, hogy ne panaszkodásnak tűnjék, hanem a probléma megoldására tanácskérésnek. Ha határozottan, amíg lehet békésen, de nem ijedősen viselkedsz, kapsz segítséget felnőttől, és a buta osztálytársaid is lassan megtanulják, hogy nem mulatság veled szórakozni.

Ha megölnéd magad, csak gyáván kilépnél a problémáidból, és azt bizonyítanád, nem tudod kezelni őket. Pedig tudod, csak nehéz elkezdeni, eleinte sokat bizonytalankodik az ember, de csak a gyakorlat hoz eredményt.

Hajrá!

2012. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!