Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista anyámat ott...

Alkoholista anyámat ott merjem hagyni, hogy éljem a saját életemet?

Figyelt kérdés
Édesanyám kicsi korom óta alkoholista, rengeteg rossz élményem fűződik hozzá, emellett mérhetetlenül agresszív, pesszimista, és mindenkit el mar maga mellől. Édesapámmal is szintén problémák vannak, és ő se támogatott soha életemben. Senkitől nem kaptam biztos lelki támaszt. Egyre nehezebben bírom, idén fejezem be az iskolát, alig várom már. Hagyjam ott, aki felnevelt??? De tönkreteszi az életemet, másfelől aggódnék érte, hogy mi lesz vele, de ha elmegyek, megsértődik, mindennek lehord majd, és soha többet nem áll velem szóba.
2012. ápr. 22. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az alapján, amit leírtál, miért gond, ha nem áll veled szóba többet?
2012. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert mégis csak az anyám...és aggódom érte, hogy tönkreteszi magát, nem tudom meddig bírja még a szervezete, de az én idegrendszerem se....
2012. ápr. 22. 10:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A felnevelt szót jobb ha idézőjelbe tesszük.Inkább magadat nevelted fel.Sajnos nincs kényszer alkohol elvonás hazánkban.Ha a beteg belegyezik akkor mehet elvonóra , egyébként nem.

Ha mellette maradsz akkor neked nem lesz életed.

2012. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem ismeri be, hogy alkoholista...

Kicsi koromban is mindig engem küldött el a közeli éjjel nappaliba, hogy hozzak neki sört, voltam öt éves. A visszajárón vehettem magamnak nyalókát...-.-"

2012. ápr. 22. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Hagyd ott,nem lehetsz egész életedben mellette.Felnőtt nő,álljon most már a lábára.
2012. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Iszonyat,hogy arany drága kisgyerekeknek miken kell keresztül menniük.Nagyon sajnálom,hogy anyukád elrontotta az egész gyermekkorodat.Nincs is ennél borzasztóbb mikor valakinek az egyetlen biztos pont az életében, az édesanyja,és nem tud rá számítani semmiben.Kétségbe ejtő,sajnos.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod,mihelyst lehetőséged adódik,menjél el tőlük.Időközönként látogasd őket.Idővel megszokod,és ők is,gondolom,de szerencsére nem járok ebben a cipőben.Csak belegondoltam,most 4 éves a lányom,és ha ilyeneket kellene látni,elsüllyednék szégyenemben.Soha nem értettem meg miért iszik egy anyuka.Rettenet.

2012. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem élhetem az ő életét... Rettegek tőle, hogy belőlem milyen szülő lesz. =(
2012. ápr. 22. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó szülő leszel,mert tudod,hogy mit ne tegyél,mit rontott el anyukád és te azt nem akarod!
2012. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem akarom. :) Csak ha nagyon azon igyekszem, akkor lehet, hogy pont más hibákat fogok elkövetni, amiket talán észre se veszek, mert ilyeneken fogok görcsölni, hogy semmi ilyet ne lásson...
2012. ápr. 22. 14:14
 10/11 anonim válasza:
Tudom milyen az ha valaki alkoholista és arra sehogy nem lehet hatni. Szívesebben választja az alkoholt mint a családját mert más semmi más nem érdekli. Sajnos segíteni se lehet rajta. Soha az életbe nem tud leszokni. Főleg ha már ilyen hosszú ideje iszik. Az ilyen emberek a halálukat okozzák az itallal. Apránként minden szerve felmondja a szolgálatot.
2012. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!