Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire veszélyes Budapesten...

Mennyire veszélyes Budapesten nagy táskával közlekedni?

Figyelt kérdés
Lehet következő félévtől Pestre fogok suliba járni és úgy néz ki, hogy egy hónapban egyszer mennék látogatóba a szüleimhez az albérletből. Mivel sok mosatlan dologgal, könyvel és a laptomommal utaznék, ezért elég nagy táskát vinnék magammal és attól tartok így könnyű préda lennék, még eljutok az állomástól az albérletig a tömegközlekedéssel. Ami még rátesz egy lapáttal, hogy nagyon vékony srác vagyok és olyan tipikus bölcsész fejü, szóval az a fajta akit rögtön kiszúrhatnak.

2012. szept. 21. 15:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond semmi,megjegyzem, az albérletben is lehet mosni..- máris kisebb az a táska)

viszont ne tedd le a nehéz táskát, főleg ne a laptoptáskát, ne akaszd a hátad mögé a széken, míg belöksz egy szendvicset a mekiben, stb. mert könnyen illaberek-nádakerek

2012. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a zsebesekkel jobban kell vigyáznod.Engem pl nemrég zsebeltek ki az Örsön.A közbiztonságról meg annyit,hogy bárhol megtámadhatnak és bármikor.Engem pl anno fényes nappal vertek meg az utcán a faluban.Szerintem Budapest nem vészes,hülyék meg mindenhol vannak,csak nyisd ki a szemed és ne csak nézz,hanem láss.
2012. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha csak havonta egyszer járnál haza miért nem mosol ott meg ilyenek? Ráadásul albérlet... elég lenne csak a laptopodat vinni meg pár könyvet amire szükséged van, otthon meg lehetne 1-2 ruhád aztán kész.
2012. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy lenne normális mosógép, szóval lehet csak a kádban tudnám súrolni, de az meg nem az igai.
2012. szept. 21. 17:04
 15/27 A kérdező kommentje:
*igazi
2012. szept. 21. 17:05
 16/27 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek. Mért nem tudod magadnak kimosni a ruháidat? Nem egy nagy tudomány: Kiválogatod szín szerint, berakod a gépbe, belerakod a mosógélt+öblítőt és beindítod.


Egyébként én mászkáltam már nagy utazótáskával 18 évesen 45 kilós lányként többször egyedül Pesten, (van amikor a kisöcsémmel 14 éves 40valahány kiló, alacsony + rajta is nagy utazótáska). Mikor tesómmal mentünk végig tömegközlekedtünk, 2-3 metró, aztán másnap 4-es villamos + 53mas busz.

Senki nem bántott minket, mégcsak csúnyán sem néztek rám.

Teljesen egyedül is voltam már sokszor, mindenfelé.

A vidékiek a 8-tól szoktak még félni, hát szerintem nem vészes, nappal meg egyáltalán nem.

Honnan veszed, hogy olyan veszélyes hely? Itt nálunk, vidéki nagyvárosban sokkal többször éreztem magam veszélyben bizonyos helyeken.

2012. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Egy kisebb mosógépet már 80ezer körül kapsz. Ennyit csak összegyűjtesz. Amúgy meg olyat keressél, ahol van. De egyéb estben sem fognak megtámadni az utcán, főleg nem fényes nappal egy tömegközlekedési eszközön. :D
2012. szept. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül kell mosógép, van mosoda is
2012. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
de amúgy hihetetlen, hogy egy havi szennyest akarsz hazacipelni.. és ha történik valami? 1 hét még okés, de azért 1 hónap nagyon sok.
2012. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én jobban aggódok a szülővárosomban Kelet-Magyarországon, mint Budapesten. Külső-Józsefvárost mondjuk elkerülöm, de Budapest egyáltalán nem mondható veszélyes helynek. Zsebtolvajokra persze figyelni kell.

Ja és, tényleg hatalmas szívás hazavinni a szennyest, inkább vidd el mosodába és havonta párezer forintból megúszod.

2012. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!