Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg szokott így lenni...

Tényleg szokott így lenni visszahúzódó embereknél?

Figyelt kérdés
Hogy attól félnek, nem fogadják el, nem szeretik őket, és emiatt a komplexus miatt nem túl bőbeszédűek és nem kezdeményeznek, merevek. De ezzel a viselkedésükkel meg pont olyan képet mutatnak magukról, mint amitől ők tartanak: elutasító, ítélkező. És így azt hiszik róluk, hogy fenn hordják az orrukat, meg különbnek tartják magukat a többieknél, holott a promléma épp ennek az ellenkezője, hogy kevesebbnek tartják magukat. De ők maguk indítanak el egy ördögi kört a visszahúzódással. Ki lehet lépni ebből a körből?

2012. szept. 25. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

A visszahúzódó emberek NEM AKARNAK böbeszédüek lenni, mert jól érzik magukat úgy, hogy csak kevés kontaktusok van másokhoz. Viszont az a néhány kapcsolat tartós és mély.

Ebben nincs semmi ördögi kör, egyszerüen nekik igy jó, és nem is akarnak ebböl kitörni.

2012. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szokott így lenni, bár nem mindenki így visszahúzódó.

Kitörni úgy lehet belőle, hogyha egyrészt valaki maga felismeri a problémát, majd megpróbál rajta változtatni, nyitni mások felé. Nehéz egy olyan embert szeretni, aki csak durcáskodik egész este egy sarokban, úgyhogy általában ha valaki nyitottabb lesz az emberek felé, akkor pozitív visszajelzéseket kap.

Még egy hiba szokott előfordulni alacsony önértékelésű embereknél: úgy próbálnak barátokat szerezni, ogy folyton panaszkodnak, vagy másokat szidnak a hátuk mögött, mert így azt hiszik, hogy bizalmat ébresztenek másokban, hiszen ők is bizalmas dolgokat osztanak meg. Valójában mindkettő taszító viselkedés, az első azért, mert senki sincs szívesen olyannak a társaságában, akinek mindig mindennel baja van, a második pedig azért, mert az első ami az ember eszébe jut az az, hogy legközelebb majd rólam mondja ezeket valaki másnak...

2012. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első, ez nem igaz, van aki tényleg nem akar, van aki viszont csak nem mer, mert gátlásai vannak. Nem az, hogy bőbeszédű, de nyitottabb sokmindenki szeretne lenni, aki nem az, beilleszkedni társaságokba, több barátot szerezni, ellenkező nemmel ismerkedni. Szerintem is többen vannak, akik nem mernek, mint akik nem akarnak. Persze itt nem a bőbeszédűségről van szó, hanem amikor valaki nem is tudna megszólalni, mert fél, hogy beég...
2012. szept. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát általában nekem pl. helyszíntől is függ. Egy olyan helyen, mint pl. egy buli vagy egy iszogatás sokkal jobban oldódik a feszültség, mint akár egy egyetemi előadóban. Szerintem azért ez is számít.
2012. szept. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól átlátod a dolgot kedves kérdező. Én tipikusan ez a fajta ember vagyok, akit leírtál.

A barátaim, ismerőseim nagy része azt mondja, hogy mielőtt megismertek, azt hitték, hogy valami nagyképű b*rom vagyok, ezért kicsit félve ismerkedtek meg velem, de kellemeset csalódtak, mert pont az ellenkezője vagyok mint amit hittek.

Kitörni belőle? Lehet de csak teljes szemléletmód váltással.

2012. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!