Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen egy normális szobatárs...

Milyen egy normális szobatárs (akár albérletben, vagy kollégiumban)? Hogyan viselkedik, milyenek a jellemvonásai? Mit tesz, vagy milyen, ha zavar valakit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 19:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
41%

Amúgy már nem azért, de párkapcsolatban is így illik viselkedni a pároddal szemben, ahogy leírtam.

Nyilván nem napközbeni dolgokról van szó, hanem arról, ha a párunk épp tanulna, már/még aludna, pihenne.

Azért fontolgasd ezt még, mert ez komolyan hátrány egy kapcsoltaban, ha a másik nincs tekintettel a párjára.

2012. szept. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
55%

Azért a köhögés durva volt. Ez most olyan, hogy ne egyél, ha a másik alszik... Könyörgöm, emberi szükséglet. Ha köhögni kell, nem tudod visszatartani, mert kapar, viszket a torkod, és akarva-akaratlanul ki fog jönni. Ha meg visszatartod, lőttek az éjszakádnak, mert ott lesz az a kaparó érzés, és nem tudsz elaludni.

Te egyáltalán tudod magadról, hogy horkolsz-e mondjuk? Nekem mindkét szobatársam horkolt, de annyira, mintha 3 ruszki hűtő lenne a szobában. Én nem tudom magamról, hogy milyen vagyok, de azért hülyeség lett volna őket felébreszteni, hogy ne horkoljáá' már. Ennyi zaj van éjjel is, meg kell szokni. Aki meg csak temetői csendben tud aludni, az szerintem beteg.

2012. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Amúgy miért kérdezed? Hamarosan szobatárs leszel?
2012. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Párkapcsolatban élek, együtt bérlünk albérletet csoporttársakkal a másik szobában:) Úgyhogy köszi, de nem kell bemutatni, mit illik, mit nem. Mi szeretjük, ha nem egy zárdában kell élnünk.
2012. szept. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
10%

Most erre mit mondjak? Mindenki magához hasonló párt választ.

Nyilván egy olyan ember számára, mint én ez elviselhetetlen lenne. Nem is tartana sokáig a kapcsolatunk.

2012. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
41%

Mellesleg csak azért mert valaki párkapcsolatban él, sőt, másokkal együtt egy lakásban/házban, az nem azt jelenti, hogy ismerné, mi illik és mi nem.

Én is másokkal együtt élek, és vannak olyanok, akik még azt sem tudják, hogy nem illik a wc-t szarosan hagyni magunk után.

2012. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%

Nos, köszönöm a kulturált megnyilvánulásaid, kedves 67%-os, úgy vélem, hogy a nézeteink különbözősége nem jogosít fel arra, hogy arra utalgass nem kevés élccel, hogy az, hogy nem élem az életem fülem-farkam behúzva, nehogy valaki is észrevegye, hogy élek, egy lapon említhető a wc használat ismeretének hiányával. De ez hálisten nem engem minősít.


Tudod, a rigolyáid rád tartoznak. A rigolyáid nem általánosak, és nem az illik-nem illik kategóriába tartoznak. Illik köszönni, illik tiszteletben tartani a magántulajdont és a magánszférát, de az nem illik-nem illik kérdés, hogy hogyan kapcsolom a villanyt, mikor pakolok, KÖHÖGÖK-E egy megfázás esetén, és, hogy egyáltalán veszek-e levegőt társaságban. Nagyon sok idegen emberrel éltem együtt, és nagyon sokat alkalmazkodtunk egymáshoz kölcsönösen. És a lényeg az alkalmazkodás. Neked ez nem megy, de nem is kell, hogy menjen. Engem nem idegesít, hisz ki van zárva, hogy valaha is találkozzunk. Viszont a nézeteid enyhén szólva sem általánosak és mindenkire kötelező érvényűek, így semmi jogod nincsen másokat, más szokásokkal leszólni.


A százalékokból ítélve ezt nem csak én gondolom így.

2012. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
10%
Teljesen kulturáltan válaszoltam, és nem sértegettelek, komolyan nem értem mi bajod van? Talán inkább te voltál az, aki élcelődik lenézően a százalékomon. Elég kis nebáncsvirág lehetsz. (most szóltam be neked először és utoljára gúnyosan, de ezt megérdemelted)
2012. szept. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
41%

Ja, meg lehet nézni, az ilyenek, mint te, akik nem bírják elviselni, hogy mások más véleményen vannak, pontoznak le. Láthatod, én nem pontoztalak, te 100%-on állsz, míg én nullán. Na, ezért is vagyok 67%-os.

Semmi lenézőt nem írtam. És nem rád céloztam a wc-vel, hanem arra az idiótára, aki a lakótársam, hogy ilyen is van.

Komolyan nem értem miért esik jól neked, meg a hozzád hasonlóknak, ha lepontoznak egy értelmesen válaszoló, hasznos tanácsokkal szolgáló valakit.

Ebben is megnyilvánul, mármint a lepontozásban, hogy te csak azt nézed, neked mi a jó, a másikat meg tapossuk el.

Én nem foglak lepontozni, mert nem akarok rosszat neked, én ahogy a való életben, itt is úgy viselkedem, hogy a másik szempontjait is figyelembe veszem. Mert nemcsak én vagyok a világon. Én alkalmazkodom.

2012. szept. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Kis nebántsvirág", kérlek, bizonyítsd, hogy én pontoztalak:) Ha csak én(feltevés 1) pontoztalak volna, nem jelenne meg nálad a 0%. Amennyiben egyáltalán érdekelne (feltevés 2).


De úgy tűnik, nem csak nekem szúrta a szemem a stílusod.


További szép, köhögésmentes, embermentes napot neked!:)

2012. okt. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!