Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szívesen élnél a középkorban...

Szívesen élnél a középkorban esetleg az 1900 as évek elején?

Figyelt kérdés

Most volt a Tv-ben az elveszett jézus videó nyomában c. film és elgondolkoztam, hogy milyen lehetett 2000 évvel ezelőtt élni. Igaz, hogy nincs mindenféle modern kütyü, de te szívese élnél az akkori időkben?


Vagy azokban az időkben amikor nagyapáink, apáink születtek, 1940 körül.


2012. szept. 30. 21:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%
Ma sem kell útlevél Erdélybe...
2012. okt. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

off előzőnek

De kell, mert még nem tagja Románia a schengeni övezetnek, na jó elég egy személyi is.

2012. okt. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Én bármelyik korban szívesen élnék, a kényeg, hogy éljek.
2012. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
kényeg=lényeg bocs
2012. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve a társadalmi viszonyokat, 90% eséllyel a magas rangúak által kizsákmányolt jobbágy/paraszt/munkás lennék, akinek a fél családját elviszi valami járvány vagy éhínség, a másik felét pedig a háborúk.


Nem a modern kütyük miatt jó hely ez a jelenkor.

2012. okt. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor sem volt jobb világ,mint most.Én nem élnék 1940 körül.Ki akar megélni egy világháborút?Így is összetojom magam,mert ma sem valami jó a politika helyzet.Igazából egyik korban sem élnék,szerintem mindig is ugyanolyan nehéz volt az élet és ugyanolyan surmók voltak az emberek.
2012. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Középkor? Én azonnal igent mondanék! :)
2015. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Létezett szemüveg, a boszorkányégetés pedig inkább a kora újkor (és az azzal járó átalakulások) mellékterméke volt. Rossz volt azért persze, de a demokráciát és a gépesítettséget a középkor hozta el, az ókori civilizációk súlyos rabszolga-függőségben szenvedtek. Látványosak voltak, de a gépek a köznép hétköznapi életébe a középkorban jöttek el.
2023. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Úgy értem, az ókor csodái látványosak lehettek, Heron gőzgépével, meg ilyenekkel, de ezek királyok, nagyurak szórakoztatására voltak, a középkor gépei pedig bár jóval szerényebbk voltak, kallómalom meg áttétek, de ezek legalább ténylegesen az élet részévé váltak.


A demokrácia hasonló: az igazán skálázható megoldások csírái a középkorban jöttek el a király hatalmának korlátját jelentő rendi intézményekkel. Athén demokráciája még nem ismert olyan fékeket, ellensúlyokat, amelyek nagyméretekben meg tudták volna akadályozni akár a demagógok megjelenését, akár a hatalmi visszaéléseket. A középkor eredményei ebben sem annyira látványosak voltak, hanem inkább skálázhatóak: volt hova továbblépni belőlük.

2023. okt. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!