Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Természetes, hogy a barátok...

Természetes, hogy a barátok egy része idővel lemorzsolódik?

Figyelt kérdés

Középiskolás koromban és utána 1-2 évig, míg tanultam, rengeteg barátom volt, akiket mai napig nagyon szeretek. Gyakran jártam el velük, mindig szakítottam rájuk időt - aztán valahogy vége lett ennek az időszaknak.


A suli mellett dolgozni kezdtem, aztán komoly párkapcsolatom lett és egyszerűen nem volt már rá időm, hogy 4-5 külön baráti társasággal rendszeresen tartsam a kapcsolatot. Most pedig egyik-másik régi barát/barátnő, akikkel régen beszéltem, megjegyezte, hogy megváltoztam...


Ez elég rosszul esett. Mármint, igazuk van, de ki ne változna meg, amikor kilép a kényelmes iskoláséletből, és már nem az a legfőbb problémája, hogy mit vegyen fel a legközelebbi buliba, hanem hogy miből fizesse a csekkeket? Más dolgok lettek fontosak, másra kell ügyelnem, másként élek, mint ők, akik még mindig otthon csücsülnek és suliznak, buliznak és semmi felelősség a vállukon.


Egyszerűen nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Nagyon szeretem őket, de azt hiszem, nem értenek meg, mert még nem tudják, milyen a "felnőttélet". Emiatt azt mondják megváltoztam, már nem keresnek - rossz érzés elveszíteni őket...


2012. okt. 2. 13:00
 1/6 anonim válasza:
100%
Igen, ez természetes.
2012. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetes dolog, ha az emberek jönnek-mennek az életünkben és szerencsésnek mondhatjuk magunkat, ha van valaki, aki marad. A barát az barát marad akkor is, ha épp 2000 km-re vagytok egymástól és félévente egyszer beszéltek. Nekem van egy bnőm, félévente találkozunk, mert más városban lakunk, telefonon havonta 1X beszélünk és mindig van miről. Pedig tök más az életvitelünk, neki már nagyobb gyereke van, nekem nincs is. egy suliba jártunk, de tök más a munkánk és emberileg is nagyon különbözünk. De pl. sok dologban hasonlít a véleményünk.
2012. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez teljesen érthető.az emberek jönnek mennek.....én 27 éves vagyok 2 gyerekem van az én korosztályomnak a legnagyobb részének nincs gyereke állandóan buliznak így a régi barátnők már nem barátnők szinte olyanok mint az idegenek...más nekem a fontos meg nekik.Ezért nem is keressük egymást.ez van....
2012. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel változunk, ezért természetes dolog. Vannak barátok, akikkel a közös érdeklődés és/vagy életmód tart össze és vannak, akikkel a közös lelkivilág. Az előbbiek gyakran lemorzsolódnak, utóbbiak pedig megmaradnak, hacsak legbelül nem változnak vagy változol éppen te óriási mértékben.

Amit átélsz most, azt átéltem én is, amikor elkezdtem dolgozni, a legtöbb barát meg továbbtanult. Nem értettük meg igazán egymás problémáit és örömeit, pedig próbáltuk. És hát kevesebb időnk is maradt egymásra, volt aki el is költözött a tanulmányai miatt jó messzire... Az a lány, aki elköltözött az ország másik felére, ő olyan vissza-visszatérő barátom. Most nem tudom, mi van vele, pedig keresett ő is és én is őt, de nem sikerült összehozni a dolgot valahogy. Remélem, visszatér még a barátságunk valamikor.

2012. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd utolérnek,vagy találsz újakat.
2012. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit függ az iskoláskori élményektől, kapcsolatok szorosságától. De mindenkinek megvan a maga élete, családja, munkája, egyszerűen nincs annyi idő, hogy ugyanakkora terjedelem jusson az ismerősökre, akik ráadásul szaporodnak.

Tehát a kapcsolatok ritkulása természetes, ebből következik, hogy felszínesebb, hiszen sok idő kellene az újbóli megismerésre.

De az igazi kapcsolatok nem vesznek el, csak ritkulnak. Ezt onnan tudod, ha sok év múlva váratlanul felhívsz valakit, kapsz tőle legalább két percet, ha fontos neked és ezt jelzed, akár többet is (miközben lehet, hogy éppen fontos dolga volt).

2012. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!