Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy bizonyos kor után felszíne...

Egy bizonyos kor után felszínessé válnak a baráti kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Még csak 24 vagyok, de inkább 30 és a fölötti emberek körében mozgolódok. Azt látom, hogy ebben a korban már nem azok az igaz barátságok vannak. Mindenki irigykedik a másikra, azt nézik mit ért el a másik, milyen háza, autója van, mennyit keres. Sok a rosszindulat és mindenki érdek alapján köt barátságot, azért hogy egy szinten legyenek.

Először bíztam benne, hogy az én életem majd nem így alakul, ahogy telnek az évek, de ezt már a korombéli embereknél is el kezdtem érezni. Végeztem az egyetemmel, és azt vettem észre, hogy a volt csoporttársaim versengenek, ki hova helyezkedett el, milyen céghez. Akinek nincs munkája titkolja, és mindent elkövet, hogy jobb színben tüntesse fel magát. Már egy barátomon is észre vettem, hogy féltékenykedik rám, ha sikerem van, azt lehúzza, hogy nem olyan nagy dolog.... Úgy érzem változnak a dolgok, és ez nem tetszik, mert én nem ilyen vagyok és nem ilyen embereket akarok magam köré. Nem akarok ennyire játszani, ha boldog vagyok akkor az vagyok, ha nem akkor nem, és nem fogom megjátszani, hogy igen.

Más is tapasztalja ezt, vagy csak én vagyok rossz környezetben?

Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 24. 10:18
 1/10 anonim válasza:
100%

Huszonévesen én is leírtam volna ezeket a sorokat. Hozzátettem volna, hogy hányok a "felnőttektől" a felnőttek világától.

30 éveimben járok. Nem mondhatnám, hogy irigy ember vagyok vagy érdekek alapján kötök barátságot, de sok mindent megértettem, sok mindent fel lehet fedezni bennem is abból, amit anno annyira elítéltem. Hogy miért is? Mert kegyetlen a világ. Mert írmagját se lehet felfedezni az életben annak amit anno tanultunk. Mert ha nem vagy kemény eltaposnak. Mert lassan mindenki kezd beleőrülni abba ami van és ezzel a viselkedésével a környezetét is a mélybe rántja.

Szóval jó 5 év munka,lét fenntartás, családalapítás után lehet, hogy neked se fog tetszeni amit a tükörben látsz.

2012. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi tisztában vagyunk egymás helyzetével a baráti körben. Persze nem pontosan, hogy ki mennyit keres, de azért az életszínvonalat, életminőséget mindenki látja a másikról. Mi inkább igyekszünk egymásnak segíteni, például olyan programokat szervezünk, amit mindenki megengedhet magának, vagy meghívjuk egymást erre-arra, ha valakinek van egy kis feleslege (pl szép-kártyán, utalványon, stb)

Igyekszünk támogatni és nem lehúzni egymást.

2012. szept. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg talán.

Meg a családalapítás, a kisgyerekek jövetele is nagyban nehezíti a korábbi gyakoriságú találkozásokat, sokszor hónapokig csak 1-1 email vagy SMS jön-megy köztünk.

Aztán a kor előre haladtával (legalábbis a 60-as szüleimen ezt látom), ahogy egyre több emlék van mögötted és egyre kevesebb lehetőség előtted, újra előkerülnek a régi barátok, sűrűsödnek az osztálytalálkozók stb.

2012. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szerintem csak rossz baráti körbe keveredtél...én 30 vagyok és nem tapasztalok ilyet.
2012. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Látom ezt a folyamatot, és valószínű, hogy egyszer én is beállok a sorba, de lehet akkor majd ez tesz boldoggá. Ezt most még nem tudom. Látom, hogy mindenki görcsösen meg akar felelni másoknak, a társadalomnak. Most szervezem a 10 éves általános iskolai osztálytalálkozómat, és sokan nem akarnak jönni. Tele vannak kifogásokkal. Sajnos tudom, hogy a háttérben a kisebbrendűség érzése van, hiszen nem mindenkinek úgy alakult az élete. Szívem szerint mondanám, hogy teeeee, ember ezzel ne foglalkozz, még most kezded az életed, senki sem fog megítélni, ha még nincs családi házad, szuper autót, jólfizető állásod. Sokan most fejezték be tanulmányaikat, csak most kezdenek bele a nagybetűs életbe. Már előre tudom, hogy kevesen leszünk az osztálytalálkozón, mert senki sem akar szembesülni az általa vélt sikertelenséggel.
2012. szept. 24. 10:37
 6/10 anonim válasza:
Az utolsó hely ahol igaz barátokat lehet szerezni az az egyetem. De már ott megjelennek a haszonlesők, érdekemberek.
2012. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom sajnos,30 felett nagyon kevés kivétel akad,aki nem érdekből barátkozna,34 vagyok már nincsenek barátaim,mert nem lehetek igazán őszinte senkivel,csak a (párommal) .
2012. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert nekem nagyon sok jó ismerősöm van, akikkel jókat beszélünk, de nem vagyunk állandó kapcsolatban. Az emberek többsége azt gondolja rólam, hogy tele vagyok barátokkal, de egyáltalán nem így van. Ha valakit nem tartok igazán őszintének, emberinek, akkor nem is erőlködök, hogy életben tartsam a kapcsolatunkat. Jelenleg 1 igazi barátnőm van, akinél jobb szándékú embert nem is ismerek.

A párom is egy nagy nyílt, barátságos embert. Nagyon szeretne igazi jó cimborákat, de nincs meg neki, mert csak felszínes emberekkel hozza össze a sors. Nagyon sajnálom, mert egy jó társaságban, annyira kinyílik, sziporkázik, szinte csillognak a szemei, annyira jól érzi magát. Van egy jó barátja, de a srác anyagilag elég rosszul áll. Ezzel nincs is gond, de a páromat kihasználja. Folyton bulizni akar, ha elmennek, akkor természetes, hogy a párom fizeti a belépőt és a fogyasztást is....Én mindig mondogattam, én megértem, hogy jól érzi vele magát, de ne engedje ezt. Mára azért változtak a dolgok szerencsére.

Lehet egy kicsit már összefüggéstelen, amiket írok, de annyi minden van bennem. Ezek a változások 1 éve kezdődtek el, és nem tudom hova folytatódnak és mi lesz a vége. Csak bízni tudok benne, hogy megmaradok olyannak, amilyen vagyok most is.

2012. szept. 24. 10:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy mondod kedves utolsó, én is a legőszintébb a párommal lehetek, mert ő nem ítélkezik.

A gondom az, hogy nagyon idealista vagyok, lehet le kellene szállnom a földre.

2012. szept. 24. 10:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt az 1 igaz barátot becsüld meg.Én csak abban változtam,hogy bizalmatlan lettem,de okkal,ahogy Te is írod a legtöbb ember nem őszinte,felszínes,Én nem akarok ilyen barátot, barátokat.Akkor inkább nem kell.
2012. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!